Gazeta Częstochowska - tygodnik regionalny
Wydanie nr 22 (1317) z 2017-06-01, dział : kultura

Najzdolniesi uczniowie nagrodzenie

W tym roku 62 osoby otrzymały Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy dla uczniów szczególnie uzdolnionych. Ponad połowa to gimnazjaliści.

Nagroda stanowi formę pomocy materialnej dla najzdolniejszych uczniów częstochowskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (z wyjątkiem szkół artystycznych) i jest wyróżnieniem indywidualnym dla tych, których zainteresowania wykraczają poza program szkolny i którzy mają znaczące osiągnięcia w nauce, pracy naukowej, artystycznej i kulturalnej, a w szczególności są laureatami konkursów interdyscyplinarnych, przedmiotowych i olimpiad co najmniej szczebla wojewódzkiego. Wnioski o nagrody mogli zgłaszać m.in. dyrektorzy szkół, rodzice, stowarzyszenia, organizacje, których celem statutowym jest rozwijanie uzdolnień dzieci i młodzieży.

Komisja przyznała 62 nagrody: 10 dla uczniów szkół podstawowych (w tym 3. w placówkach niepublicznych) - po 600 zł, 32 dla uczniów gimnazjów (14 w szkołach niepublicznych) - po 800 zł i 20 dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych - po 1100 zł.

Łączna kwota przeznaczona na nagrody to 53 600 zł.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się podczas uroczystej gali z udziałem rodziców i nauczycieli, która odbyła się 30 maja w Miejskim Domu Kultury.

Podczas uroczystości wręczono także certyfikaty za udział w Międzynarodowym Konkursie "Moja Pierwsza Ryba" oraz "Świat Podwodny", organizowanych przez miasto partnerskie Irkuck.Galę uświetniły występy artystyczne młodzieży częstochowskich szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych.

NAGRODY PREZYDENTA MIASTA CZĘSTOCHOWY

DLA UCZNIÓW SZCZEGÓLNIE UZDOLNIONYCH



SZKOŁY PODSTAWOWE:

Małgorzata Wieczorkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Zdobywców Przestworzy
Amelia Szpigiel ze Szkoły Podstawowej nr 21 im. Ks. Stanisława Konarskiego
Adrianna Peryga ze Szkoły Podstawowej nr 29 im. Królowej Jadwigi
Jagoda Błaut ze Szkoły Podstawowej nr 48
Aleksander Kozerski ze Szkoły Podstawowej nr 50 im. Gen. Władysława Sikorskiego
Kacper Tabaka ze Szkoły Podstawowej nr 50 im. Gen. Władysława Sikorskiego
Marta Walczak ze Szkoły Podstawowej nr 50 im. Gen. Władysława Sikorskiego
Alicja Borkowska z Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Zmartwychwstanek im. Matki Zofii Szulc
Zofia Trojak z Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Zmartwychwstanek im. Matki Zofii Szulc
Miłosz Szczypior z Prywatnej Lingwistycznej Szkoły Podstawowej

GIMNAZJA

Klaudia Stanisz z Gimnazjum nr 3 im. Armii Krajowej
Weronika Głowienkowska z Gimnazjum nr 7 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego
Przemysław Szczygieł z Gimnazjum nr 9 im. Adama Mickiewicza
Łukasz Krasiejko z Gimnazjum nr 10 w Zespole Szkół nr 1 im. Powstania Warszawskiego
Michał Sosnowski z Gimnazjum nr 10 w Zespole Szkół nr 1 im. Powstania Warszawskiego
Marta Chejduk z Gimnazjum nr 12 im. Jana Matejki
Natalia Kruk z Gimnazjum nr 12 im. Jana Matejki
Weronika Łyzińska z Gimnazjum nr 12 im. Jana Matejki
Agneta Saliuk z Gimnazjum nr 12 im. Jana Matejki
Nikodem Buszko z Gimnazjum nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Ignacego Jana Paderewskiego
Maria Mak z Gimnazjum nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Ignacego Jana Paderewskiego
Antoni Jaworski z Gimnazjum nr 14 im. Królowej Jadwigi
Kamil Kasperski z Gimnazjum nr 14 im. Królowej Jadwigi
Agnieszka Krawczyk z Gimnazjum nr 14 im. Królowej Jadwigi
Jan Ochmański z Gimnazjum nr 14 im. Królowej Jadwigi
Karolina Sokołowska z Gimnazjum nr 14 im. Królowej Jadwigi
Oskar Grabowski z Gimnazjum nr 18 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kazimierza Wielkiego
Martyna Nowacka z Gimnazjum nr 22 im. Marii Skłodowskiej-Curie
Mikołaj Stryjewski z Gimnazjum im. Św. Jana de la Salle
Marta Korczak z Publicznego Gimnazjum Sióstr Zmartwychwstanek im. Siostry Barbary Żulińskiej
Juliusz Michałowski z Publicznego Gimnazjum Sióstr Zmartwychwstanek im. Siostry Barbary Żulińskiej
Melania Olender z Publicznego Gimnazjum Sióstr Zmartwychwstanek im. Siostry Barbary Żulińskiej
Weronika Raczyńska z Publicznego Gimnazjum Sióstr Zmartwychwstanek im. Siostry Barbary Żulińskiej
Julia Sadowska z Publicznego Gimnazjum Sióstr Zmartwychwstanek im. Siostry Barbary Żulińskiej
Natalia Tronina z Publicznego Gimnazjum Sióstr Zmartwychwstanek im. Siostry Barbary Żulińskiej
Zuzanna Będkowska z Prywatnego Gimnazjum Lingwistycznego
Tymoteusz Szczypior z Prywatnego Gimnazjum Lingwistycznego
Katarzyna Przech ze Społecznego Gimnazjum nr 2 im. Zbigniewa Herberta STO
Oliwia Ślusarczyk ze Społecznego Gimnazjum nr 2 im. Zbigniewa Herberta STO
Adrianna Cyran z Katolickiego Gimnazjum SPSK
Tomasz Kinkel z Katolickiego Gimnazjum SPSK
Noel Olesik z Gimnazjum Artystycznego i Akademickiego AGA

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:

Aleksandra Cierniak z I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego
Patrycja Kulak z I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego
Małgorzata Miszczak z I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego
Małgorzata Mróz z I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego
Piotr Orłowski z I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego
Aleksandra Żurek z I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego
Karol Osuchowski z II Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta
Maciej Cierniak z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza
Wiktoria Górecka z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza
Klaudia Kapelka z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza
Karol Knysak z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza
Klaudia Tukajska z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza
Piotr Woldan z VII Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika
Anna Drynda z IX Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida
Michał Hutny z IX Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida
Michał Maras z IX Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida
Natalia Segiet z IX Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida
Jarosław Gil z Technicznych Zakładów Naukowych im. Gen. Władysława Sikorskiego
Przemysław Wewiór z Technicznych Zakładów Naukowych im. Gen. Władysława Sikorskiego
Joanna Wojtyniak z Zespołu Szkół Przemysłu, Mody i Reklamy im. Władysława Reymonta


fot: UMCz



© GAZETA CZĘSTOCHOWSKA - Wszelkie prawa zastrzeżone