Gazeta Częstochowska - tygodnik regionalny
Wydanie nr 22 (1317) z 2017-06-01, dział : sprawy społeczne

CHUSTONOSZENIE

Wspólnota Rodzin Emaus w Częstochowie zaprasza obecnych i przyszłych rodziców oraz wszystkich zainteresowanych na cykl spotkań dotyczących „chustonoszenia”, który rozpocznie się 10 czerwca o godzinie 10.00 w Auli Duszpasterstwa Akademickiego EMAUS, przy ul. Kilińskiego 132 w Częstochowie. Udział w tych zajęciach jest bezpłatny.Pierwsze spotkanie na ten temat, zatytułowane „Teoria” poprowadzi Marlena Potiomkin – doradca noszenia w chustach i nosidłach miękkich, mgr fizjoterapii, kształcąca się w kierunku uroginekologii.

Czym jest chustonoszenie? To stara jak świat praktyka noszenia dziecka blisko ciała w chuście. Dawniej matki szukały sposobu na to, by nie tracąc kontaktu z dzieckiem, mieć wolne ręce i wykonywać różne czynności. Zespala to jednocześnie ciało matki i dziecka, od pierwszych chwil życia buduje trwalszą więź, wpływa pozytywnie na jego poczucie bezpieczeństwa i rozwój. Jest także umotywowane anatomicznie. Zdobywa coraz większe uznanie w świecie.

Marlena Potiomkin
doradca noszenia w chustach i nosidłach miękkich, mgr fizjoterapii, kształcąca się w kierunku uroginekologii, jest również mamą dwóch córek uwielbiających noszenie w chustach oraz zabawę chustami. Prowadzi blog „fustaifatki.pl” i grupę społecznościową „Chustowanie w Częstochowie”.

WSPÓLNOTA RODZIN EMAUS
„Są wśród nas zarówno małżeństwa zupełnie młode, które rozpoczynają swoją wspólną drogę, jak i takie z kilkunastoletnim stażem i kilkorgiem dzieci. Jesteśmy mocno związani z Personalną Parafią Akademicką i Duszpasterstwem Akademickim „Emaus” przy ul. Kilińskiego w Częstochowie.
Chcemy się rozwijać w wierze, w duchowości, w miłości małżeńskiej, chcemy mądrze wychowywać nasze dzieci, przekazać im wiarę i radość życia. Chcemy cieszyć się małżeństwem, poznawać uroki rodzicielstwa.„
http://www.rodzinyemaus.pl/


R

© GAZETA CZĘSTOCHOWSKA - Wszelkie prawa zastrzeżone