Gazeta Częstochowska - tygodnik regionalny
Wydanie nr 26 (1321) z 2017-06-29, dział : sport

Mistrzowskie otwarcie

30 czerwca na Motoarenie odbędzie się pierwsza runda cyklu Speedway Euro Championship 2017. Toruńskie zawody zapoczątkują czterorundowy cykl mistrzostw Europy, który wyłoni najlepszego żużlowca na „Starym Kontynencie”. Tytułu mistrzowskiego bronił będzie Duńczyk, Nicki Pedersen.

Po raz drugi w historii cyklu SEC, pierwsza runda odbędzie się na toruńskiej Motoarenie. 20 czerwca 2015 roku najlepszy okazał się tegoroczny obrońca mistrzowskiego tytułu, Nicki Pedersen. Na podium stanęli również, startujący z „dziką kartą” Paweł Przedpełski oraz mistrz Europy 2014-2015, Rosjanin, Emil Sajfutdinow.
W tym roku, zmagania na Motoarenie zapowiadają się niezwykle emocjonująco ze względu na wyrównana stawkę zawodników, która już w najbliższy piątek pojawi się w Toruniu. Pomimo absencji obecnego mistrza Europy, Nickiego Pedersena, na torze nie zabraknie znakomitych zawodników.
- Tegoroczny cykl Speedway Euro Championship rozpoczynamy w Toruniu, gdzie najlepsi zawodnicy w Europie z pewnością stworzą świetne widowisko. Na torze pojawią się m. in. srebrny medalista SEC 2016, Vaclav Milik, który w tym sezonie udowadnia, że jest pierwszym chętnym do zdetronizowania obecnego mistrza, Nickiego Pedersena – powiedział Karol Lejman, prezes firmy One Sport, organizatora cyklu Speedway Euro Championship.
Oprócz piętnastu stałych uczestników indywidualnych mistrzostw Europy, na torze pojawi się dwukrotny wicemistrz świata, reprezentant Żużlowej Reprezentacji Polski, Jarosław Hampel,
dla którego będą to pierwsze oficjalne zawody rangi mistrzowskiej, w których wystąpi po kontuzji odniesionej podczas półfinału Drużynowego Pucharu Świata w 2015 roku. „Mały” otrzymał jednorazową „dziką kartę” na zawody w Toruniu.
- Jarosław Hampel wraca do wysokiej formy, a my chcemy sprawić, by o Hampelu znowu było głośno na arenie międzynarodowej. „Mały” to bardzo doświadczony zawodnik, który jeszcze nie raz pokaże swoje nieprzeciętne umiejętności i przyniesie kibicom mnóstwo radości ze swojej jazdy. Jestem przekonany, że dołączenie Jarosława Hampela do listy startowej pierwszej rundy cyklu Speedway Euro Championship 2017 będzie trafionym pomysłem – dodał Karol Lejman.
Zawody rozpoczną się o godzinie 19:00, ale kibice zaproszeni są już na godzinę 13:00, ponieważ na ten czas zostało zaplanowane rozpoczęcie „Miasteczka kibica”, które będzie zlokalizowane
w okolicach „strefy zielonej” toruńskiej Motoareny. W Fan Zonie, na kibiców czekać będzie siedemnaście stanowisk, w których każdy zainteresowany znajdzie coś dla siebie.


fot: hampel-janowski-kurt


r

© GAZETA CZĘSTOCHOWSKA - Wszelkie prawa zastrzeżone