Gazeta Częstochowska - tygodnik regionalny
Wydanie nr 26 (1321) z 2017-06-29, dział : INFORMACJE CZĘSTOCHOWA

HONOROWY DAWCA ENERGII FORTUM. NA RAZIE CZĘSTOCHOWA DRUGA

Fortum podsumowało dwa miesiące rywalizacji miast w ramach akcji Honorowy Dawca Energii - programu zachęcającego do aktywności fizycznej, a jednocześnie do pomagania potrzebującym. Częstochowa znajduje się obecnie na drugim miejscu.
Od 22 kwietnia do 22 czerwca w akcji wzięło udział łącznie prawie 1 850 mieszkańców Bytomia, Częstochowy, Płocka, Wrocławia i Zabrza, którzy pokonali niemal 300 tysięcy kilometrów. Drugie miejsce w rankingu zajmuje aktualnie Częstochowa, której mieszkańcy wytworzyli łącznie 4,3 megawatogodzin energii. Wyprzedza ją tylko Zabrze.

Podczas dwóch miesięcy trwania programu uczestnicybiegając, jeżdżąc na rowerze i uprawiając nordic walking wytworzyli łącznie ponad 14,5 mln watogodzin (14,5 MWh) energii. Taka ilość energii pozwoliłaby świecić żarówce o mocy 60 W przez ponad 26 lat.

– Cieszymy się, że mieszkańcy chętnie angażują się w pomaganie innym i dziękujemy im za bardzo aktywny udział w programie. W trakcie dwóch miesięcy akcji przekroczyliśmy barierę 14 milionów watogodzin i 300 tysięcy kilometrów! Łącznie w ciągu pierwszych dwóch miesięcy trwania programu jego uczestnicy uruchamiali aplikację ponad 37 tysięcy razy, czyli średnio 621 razy dziennie – mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum.

Po dwóch miesiącach na czele klasyfikacji ogólnej znajduje się Zabrze, wyprzedzając Częstochowę. Na trzecim miejscu sklasyfikowany jest Bytom. Tabelę zamykają Wrocław i Płock.Klasyfikacja ogólna po dwóch miesiącach:

Zabrze: 111 226 km – 5 502 527 Wh
Częstochowa: 89 820 km – 4 305 869 Wh
Bytom: 53 442 km – 2 770 749 Wh
Wrocław: 19 766 km – 1 029 893 Wh
Płock: 18 690 km – 919 185 Wh

Wśród dyscyplin sportowych największą popularnością cieszą się spacery nordic walking, przed jazdą na rowerze i bieganiem.

W pierwszej dziesiątce najbardziej aktywnych honorowych dawców energii znajduje się aż 4 przedstawicieli Zabrza i 3 Częstochowy. W klasyfikacji indywidualnej przewodzi osoba wspierająca Płock.

W tym roku beneficjentem akcji w Częstochowie jest fundacja „Adullam”, wspomagająca osoby znajdujące się w kryzysie. Działalność statutowa opiera się na prowadzeniu stołówki charytatywnej, placówek dla bezdomnych mężczyzn, świetlicy dla dzieci i młodzieży, klubu dla osób starszych, klubu abstynenta, punktu informacyjno-konsultacyjnego, punktu wydawania odzieży, żywności itp. Jako podmiot ekonomii społecznej fundacja prowadzi również działania na rzecz aktywizacji zawodowej i integracji społecznej.

Aktualne wyniki programu dostępne są pod adresem: http://honorowydawcaenergii.fortum.pl/


R

© GAZETA CZĘSTOCHOWSKA - Wszelkie prawa zastrzeżone