Gazeta Częstochowska - tygodnik regionalny
Wydanie nr 26 (1321) z 2017-06-29, dział : INFORMACJE CZĘSTOCHOWA

LATO W MIEŚCIE 2017

Rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi akcja "Lato w mieście". Dla tych którzy pozostają w Częstochowie, przygotowano - jak co roku ofertę - zajęć sportowych, rekreacyjnych i edukacyjnych.W tym roku z dotacji na organizację letnich atrakcji korzystają 23 stowarzyszenia, kluby, instytucje, fundacje i parafie, które organizują m. in. ogólnodostępne turnieje sportowe, zajęcia żeglarskie, karate, tenisa, teakwondo, a także rajdy, półkolonie, jednodniowe wycieczki autokarowe, wakacyjne szkółki jeździeckie, gry i zabawy.

Pod opieką organizatorów zajęć będzie tez można pójść na basen, do „Domu Tajemnic” czy zwiedzić atrakcje Jury Krakowsko- Częstochowskiej.

Wśród organizatorów znaleźli się w tym roku m.in. Częstochowski Okręgowy Związek Żeglarski, Klub Sportowy Orient, Częstochowski Ośrodek Szkolenia Wypoczynkowego, Fundacja "Twój Rozwój", Caritas Archidiecezji Częstochowskiej czy tradycyjny organizator dużej liczby krajoznawczych wycieczek po mieście i za miasto – Oddział Regionalny PTTK w Częstochowie.

W letnią akcję włączają się jak zwykle także częstochowskie szkoły. Swoje oferty zgłosiły w tym roku: Zespół Szkół Samochodowo-Budowlanych w Częstochowie, Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół im. B. Prusa, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego, Szkoły Podstawowe nr 2 im. K.K. Baczyńskiego oraz nr 22 im. G. Narutowicza, Gimnazjum nr 8 z Oddziałami Sportowymi im. Polskich Olimpijczyków, a także Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze nr 1 i nr 5. Zaproponowały półkolonie, obozy, jednodniowe wycieczki lub akcje otwartych drzwi.
Na dofinansowanie kosztów organizacji wypoczynku letniego, przeznaczono budżetu miasta blisko 82 tys. zł.

Oczywiście swoją ofertę dla pozostających w wakacje w mieście przygotowały też samorządowe instytucje. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji m.in. zaprasza wszystkich zwolenników aktywnego wypoczynku do Parku Lisiniec, gdzie można popływać kajakiem, rowerem wodnym czy na desce SUP oraz na miejskie pływalnie, kontynuuje też w lecie akcję "Biegam bo Lubię" na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym, a na początku lipca organizuje na boisku wielofunkcyjnym przy ul. Boya-Żeleńskiego - XXIV Mistrzostwa Dzikich Drużyn w Piłce Nożnej dla uczniów gimnazjów.

Z kolei np. od 10 lipca w Muzeum Częstochowskim będzie można wziąć udział w zajęciach w ramach projektu „Willa Kreatywnych Działań - warsztaty twórcze”. Na zainteresowanych czekają m. in. warsztaty filmowe, taneczne, street-artowe czy literackie. Także Biblioteka Publiczna przygotowała wakacyjne atrakcje, w tym 9 lipca, w ramach akcji "Aleje - tu się dzieje" odbędzie się spektakl przygotowany przez Wędrowny Teatr Lalek MAŁE MI. Natomiast najmłodsi mogą kreatywnie spędzić czas podczas spotkań "Gry i zabawy w bibliotece".

W czasie wakacji trwają oczywiście cały czas imprezy różnego typu imprezy w ramach akcji „Aleje – tu się dzieje”.

Wakacje ma od kilku dni w Częstochowie prawie 32 tys. uczniów.


R

© GAZETA CZĘSTOCHOWSKA - Wszelkie prawa zastrzeżone