Gazeta Częstochowska - tygodnik regionalny
Wydanie nr 27 (1322) z 2017-07-06, dział : INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI

Z raportówki policjanta

POWIAT CZĘSTOCHOWSKI. Zaginęła Aleksandra Pomorska Policjanci z Częstochowy poszukują czternastoletniej Aleksandry Pomorskiej, która ostatni raz widziana była w piątek, 30 czerwca 2017 roku, w okolicy jednego ze sklepów przy ulicy Zamenhoffa w Częstochowie. Osoby mające jakiekolwiek informacje na temat zaginionej małoletniej proszone są o kontakt z policją.Częstochowie – tel. 34 368 04 52 lub na numery alarmowe 997 lub 112.


Rysopis: wzrost 170 cm, waga 54 kg, włosy do połowy ramienia, brązowe z jasnymi końcówkami, oczy niebieskie, twarz owalna, wygląda na osobę znacznie starszą, w wieku ok. 18 lat. Ubrana była w czarne obcisłe legginsy, czarne buty sportowe, czerwoną bluzę z białym napisem na piersiach, miała przy sobie niebieską torebkę, tzw. nerkę.

Zaatakował policjantów
25 czerwca oficer dyżurny z komisariatu III otrzymał zgłoszenie o awanturze w jednym z mieszkań w Częstochowie. W trakcie interwencji pijany 29-latek znieważył funkcjonariuszy wulgaryzmami, nie wykonywał wydawanych mu poleceń i naruszył ich nietykalność cielesną. Mundurowi obezwładnili go i zakuli w kajdanki. Zatrzymany miał w organizmie przeszło 2 promile alkoholu. Ponadto okazało się, że wcześniej spędził już za kratkami kilka lat.

Poszukiwany właściciel roweru
3 czerwca 2017 r. w Częstochowie przy ul. Łódzkiej znaleziono rower górski w kolorze niebieskim, i do tej pory nikt się po niego nie zgłosił. Właścicielproszony jest o kontakt z prowadzącym czynności asp. sztab. Robertem Kaletą (tel. 508 036 564) z Komisariatu Policji III w Częstochowie, ul. Kiedrzyńska 98 do dnia 10 lipca 2017 r .

Złodzieje trafili do aresztu
25 czerwca rano na dworcu autobusowym w Częstochowie w palarni do 36-latka podeszło dwóch mężczyzn i dwie kobiety. Grupa zaczepiła go, pytając o papierosa. Kiedy mężczyzna odmówił, napastnicy uderzyli go i zabrali mu telefon. Policjanci zauważyli złodziei na ulicy Piłsudskiego. Na widok stróżów prawa jeden z mężczyzn chciał się pozbyć skradzionego telefonu, wyrzucając go na tory kolejowe. Wszyscy zatrzymani byli nietrzeźwi – mieli od prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie, do blisko 4 promili. Sąd zadecydował, że cała czwórka spędzą najbliższe 3 miesiące za kratkami. Zatrzymani mają od 23 do 40 lat.

Posiadał marihuanę i nielegalną amunicję
23 czerwca policjanci z częstochowskiego wydziału do zwalczania przestępczości przeciwko mieniu w jednej z miejscowości w gminie Kłomnice zatrzymali do kontroli pojazd, w którym znaleziono kilka woreczków strunowych z zielonym suszem. Podobne odnaleźli podczas przeszukania mieszkania 30-latka. Ponadto stróże prawa zabezpieczyli 8 sztuk amunicji, które zatrzymany posiadał bez zezwolenia.

POWIAT KŁOBUCKI
26 czerwca po południu policjantów wezwała pracownica marketu i zgłosiła, że ubrany na czarno sprawca ukradł litr wódki, po czym wyszedł ze sklepu w kierunku parku. Funkcjonariusze już po kilku minutach namierzyli sprawcę, który na widok policjantów podjął bezskuteczną próbę ucieczki. Po przewiezieniu 31-letniego mieszkańca Kłobucka do komendy okazało się, że mężczyzna dodatkowo był poszukiwany w innej sprawie prowadzonej przez kryminalnych. Odzyskany przy złodzieju towar nie nadawał się do zwrotu, ponieważ 31-latek zdążył otworzyć już skradzioną butelkę wódki.

Wypadek w Gruszewni
24 czerwca przed godz. 10:00 na ul. Kłobuckiej w Gruszewni 24-letni kierujący dostawczego volkswagena z nieustalonych przyczyn przejechał przez oś jezdni doprowadzając do czołowego zderzenia z renault thalia. W wypadku, najpoważniejszych obrażeń ciała doznał 34-letni kierowca osobówki, który ze złamaną nogą został zabrany do częstochowskiego szpitala.Kierowca i 23-letnia pasażerka busa nie doznali ciężkich obrażeń ciała i po badaniach zostali zwolnieni do domów.Kierujący byli trzeźwi.

POWIAT LUBLINIECKI
Kolizja w Piasku
29 czerwca na rondzie w miejscowości Piasek, w wyniku nadmiernej prędkości, przewróciła się ciężarówka przewożąca piach. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało, że mężczyzna nie spożywał wcześniej alkoholu, jednak podczas kontroli nie okazał policjantom dowodu rejestracyjnego i prawa jazdy.

Dokonał trzech kradzieży w jednym dniu
Lublinieccy policjanci zatrzymali 23-latka, który trzy razy w ciągu jednego dnia dokonał trzech kradzieży.W jednym z lublinieckich marketów schował pod koszulę dwie butelki alkoholu i nie płacąc, opuścił sklep. Zatrzymano go w innym sklepie, gdzie jego łupem były dwie butelki whisky. Przybyłym na miejsce policjantom oświadczył, że nie zapłaci mandatu, w związku z czym został poinformowany o skierowaniu wniosku o ukaranie do sądu. Perspektywa rozprawy nie zrobiła na 23-latku większego wrażenia i po raz trzeci próbował ukraść alkohol w sklepie, w którym dokonał kradzieży przed południem. W ręce ochroniarzy wpadł po tym, jak nie płacąc za dwie butelki whisky i wódkę próbował opuścić sklep. Skradziony towar wrócił na sklepowe półki, a amator darmowych trunków za swoje zachowanie niebawem odpowie przed sądem.

POWIAT MYSZKOWSKI

Pijana spowodowała kolizję
30-latka z Żarek, wyjeżdżając z posesji, doprowadziła do kolizji drogowej z audi a następnie oddaliła się z miejsca zdarzenia. Przybyły na miejsce patrol policji zastał 30-latkę w jej mieszkaniu. Kobieta była pijana i trafiła do policyjnego aresztu. Jej badanie wykazało prawie 2.5 promila alkoholu w organizmie.

Śmiertelny wypadek w Glinianej Górze
29 czerwca około godziny 11.00 na ulicy Myszkowskiej w Glinianej Górze kierowca samochodu osobowego marki Fiat Stilo na łuku drogi stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie na lewe pobocze. Następnie wjechał do masywu leśnego i uderzył w drzewo. Śmierć na miejscu ponieśli kierowca i pasażer (18-letni mieszkańcy Myszkowa). Młody kierowca posiadał prawo jazdy od miesiąca.AG

© GAZETA CZĘSTOCHOWSKA - Wszelkie prawa zastrzeżone