Gazeta Częstochowska - tygodnik regionalny
Wydanie nr 27 (1322) z 2017-07-06, dział : sport

Roszady kadrowe w Skrze Częstochowa

Piłkarze częstochowskiej Skry, którzy na zakończenie minionego sezonu zajęli siódme miejsce w trzeciej lidze, grupie trzeciej obecnie przebywają na urlopach, które potrwają do poniedziałku, 10 lipca br.


Jak zapowiadają włodarze klubu, nie zanosi się na rewolucję w składzie trzecioligowca. Większość zawodników, którzy stanowili trzon zespołu pozostanie w drużynie. Postanowiono jednak rozstać się z niektórymi graczami. Na tej liście znaleźli się: Przemysław Sawicki, Kamil Witkowski (tej dwójce zakończyło się wypożyczenie i nie będzie Ono przedłużone). Natomiast Bartoszowi Dyszemu, Rafałowi Koteckiemu oraz Andrzejowi Piecuchowi wygasły umowy i nie będą One przedłużone. Trwają natomiast rozmowy w sprawie przedłużenia wypożyczenia z częstochowskiego Rakowa, Daniela Rumina. Po okresie wypożyczenia – do pierwszoligowego Zagłębia Sosnowiec powrócił Patryk Mularczyk.
Jak informuje oficjalna strona internetowa Skry, w tej sprawie jest wola z obydwu stron aby ten zawodnik pozostał w klubie z Loretańskiej na kolejny sezon trzeciej ligi. Pozostali zawodnicy zadeklarowali pozostanie w drużynie Skry Częstochowa na sezon 2017/2018.
Znani są już wszyscy beniaminkowie trzeciej ligi, grupy trzeciej, którzy będą rywalizowali z częstochowianami na tym szczeblu rozgrywek : KGHM Zagłębie II Lubin, KS Stilon Gorzów Wielkopolski, KS Polonia Głubczyce oraz TS Gwarek Tarnowskie Góry. Inauguracja sezonu nastąpi w połowie sierpnia br.
Przemysław Pindor

© GAZETA CZĘSTOCHOWSKA - Wszelkie prawa zastrzeżone