Gazeta Częstochowska - tygodnik regionalny
Wydanie nr 30 (1325) z 2017-07-27, dział : INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI

ROK RZEKI WISŁY – PIĘKNO OJCZYSTEGO PEJZAŻU IV EDYCJA KONKURSU PLASTYCZNEGO – 2017 ROK

W Muzeum Regionalne im. Zygmunta Krasińskiego w Złotym Potoku rozstrzygnięto konkurs plastyczny ph. „Rok rzeki Wisły – piękno ojczystego krajobrazu”. Przedsięwzięcie zrealizowała artysta plastyk Aleksandra Kowalska, pracownik Muzeum w Złotym Potoku.




– Byliśmy zaskoczeni ogromem nadesłanych prac. Otrzymaliśmy z całego regionu aż 221 prac artystycznych od dzieci i młodzieży z Częstochowy, Janowa, Kłomnic, Koniecpola, Krośnicy, Lgoczanki, Lusławic, Mstowa, Piasku, Przyrowa, Siedlec, Starczy. Interpretacja tematu pokazała wysoką wrażliwość na piękno naszej ojczyzny, a w wielu przypadkach dobry poziom warsztatowy – mówi Aleksandra Kowalska.

Komisja konkursowa w składzie: Aleksandra Kowalska – przewodnicząca Komisji Konkursowej, asystent muzealny Działu Edukacji Muzeum Regionalnego im. Z. Krasińskiego w Złotym Potoku, artysta plastyk; Ewa Powroźnik – prezes Stowarzyszenia Artystów Plastyków im. Jerzego Dudy Gracza w Częstochowie, artysta plastyk; Danuta Kuczyńska – prezes Stowarzyszenia Jurajskiego Nowa Tradycja; Justyna Siemion – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Janowie; Anna Tarczyńska – dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu w Janowie, artysta plastyk, przyznała nagrody i wyróżnienia.


KATEGORIA I – PRZEDSZKOLA

I MIEJSCE
LENA PIDZIK - 5 lat, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Janowie, ul. Szkolna 2, 42-253 Janów,
tel. 34 3278 295;
Opiekun - Kinga Rydel

II MIEJSCE
MARCEL BOROWSKI - 7 lat, Miejskie Przedszkole nr 13 im. Krecika , ul. Gwiezdna 2, 42-200 Częstochowa, tel. 34 361 37 66, e-mail dyrmp13@wp.pl
Opiekun - Małgorzata Kowalik, Wioletta Wozderewicz

III MIEJSCE
NATALIA KISIOŁEK - 6 lat, Miejskie Przedszkole Integracyjne, nr 35, 42-200 Częstochowa
ul.1 Maja 5, tel. 34 324 72 80, e-mail mp35@edukacja.czestochowa.pl
Opiekun - Wiesława Struska


WYRÓŻNIENIE
WIKTORIA GAJDA - WYROBA - 5 lat, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Janowie,
Oddział Zamiejscowy w Siedlcu, tel. 502 718 430, e-mail schroniskosiedlec@interia.pl
Opiekun – Aleksandra Papaj

WYRÓŻNIENIE
MALWINA RUTKOWSKA - 6 lat, Zespół Szkolno-Przedszkolny o/Piasek, ul.Żurawska 2,
42-253 Janów; tel. 343278 582;
Opiekun- Dorota Czerniak-Hak

WYRÓŻNIENIE
FILIP MĘCIK - 4 lata, Przedszkole nr 4 im. J.Brzechwy ul.Witkiewicza 4, 42-200 Częstochowa,
tel. 34 323 16 72, e-mail mp04@edukacja.czestochowa.pl
Opiekun- Izabela Wojtal

- 2 -
KATEGORIA II – SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY I - III


I MIEJSCE
LENA KWARCIAK - 7 lat, klasa I, Szkoła Podstawowa nr 36 im. Polskich Olimpijczyków,
ul. Kasztanowa 7/9, 42-216 Cz-wa, tel. 34 363 11 62, e-mail sp36@edukacja.czestochowa.pl
Opiekun- Iwona Glińska-Pryka

II MIEJSCELENA
NICOLA STOLARCZYK - 10 lat, klasa III, Szkoła Podstawowa w Starczy, ul.Szkolna 44,
42-261 Starcza, tel. 34 314 03 05, e-mail szp.starcza@neostrada.pl
Opiekun- Halina Wąsowicz

III MIEJSCE
KACPER ŚLEDZIK - 8 lat, kl. II a, Szkoła Podstawowa w Janowie, ul. Szkolna 2, tel. 34 3278 009, e-mail szkolajanow@interia.pl
Opiekun-Dorota Gal


WYRÓŻNIENIE
ANTONINA HAK - kl. III c, Szkoła Podstawowa w Janowie, ul. Szkolna 2, tel. 34 3278 009, e-mail szkolajanow@interia.pl
Opiekun- Mariola Szlesińska –Wąchała

WYRÓŻNIENIE
NADIA KUTA - 8 lat, kl. II a , Szkoła Podstawowa w Janowie, ul. Szkolna 2, tel. 34 3278 009, e-mail szkolajanow@interia.pl
Opiekun-Dorota Gal

WYRÓŻNIENIE
JULIA PLUTA - 8 lat, kl. II a, Szkoła Podstawowa w Janowie, ul. Szkolna 2, tel. 34 3278 009, e-mail szkolajanow@interia.pl
Opiekun-Dorota Gal


- 3 -
KATEGORIA III – SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY IV - VI


I MIEJSCE
JULIA KOWALCZYK - 13 lat, klasa VI, SP w Mstowie, ul.Partyzantów 2, 42-244 Mstów,
tel. 34 328 41 07;
Opiekun- Piotr Kosiński

II MIEJSCE
WIKTORIA JAGIEŁA - Szkoła Podstawowa Sióstr Zmartwychwstanek im. M. Zofii Szulc,
Al. NMP 58/60, Częstochowa, e-mail katsp@wp.pl
Opiekun- Aleksandra Kotarska

III MIEJSCE
WERONIKA STRONK - 13 lat, klasa VI, Szkoła Podstawowa w Starczy, ul.Szkolna 44,
42-261 Starcza, tel. 34 314 03 05, e-mail szp.starcza@neostrada.pl
Opiekun- Anna Włodarczyk


WYRÓŻNIENIE
ALICJA BOGACKA - 11 lat, klasa VI, SP im. J. Lompy w Starczy, ul. Szkolna 44, 42-261 Starcza,
tel; 34 314 03 05, e-mail szp.starcza@neostrada.pl
Opiekun- Anna Włodarczyk

WYRÓŻNIENIE
MACIEJ HOFMAN -12 lat, klasa VI, Szkoła Podstawowa w Starczy, ul. Szkolna 44,
42-261 Starcza, tel. 34 314 03 05, e-mail szp.starcza@neostrada.pl
Opiekun- Anna Włodarczyk

WYRÓŻNIENIE
ALEKSANDRA PARUZEL - 11 lat, klasa IV, SP nr 32 im. J. Dudy-Gracza, 42-207 Częstochowa,
P. Tetmajera 40, tel. 34 32 313 84, e-mail sp32czwa@wp.pl
Opiekun- Grażyna Mrożek


- 4 -
KATEGORIA IV – GIMNAZJUM KLASY I - III


I MIEJSCE
KAMILA GÓRNIAK - 16 lat, klasa III, Gimnazjum w Starczy, ul.Szkolna 44, 42-261 Starcza,
tel. 34 314 03 05, e-mail gim.starcza@interia.pl
Opiekun-Anna Włodarczyk

II MIEJSCE
MAGDALENA KOWALCZYK - 14 lat, klasa I, Gimnazjum Sióstr Zmartwychwstanek
w Częstochowie, Al. NMP 58/60, tel. 34 324 98 54, e-mail katsp@wp.pl
Opiekun- Aleksandra Kotarska

III MIEJSCE
ZUZANNA GÓRNIAK - 14 lat, klasa I, Gimnazjum nr 12, im. J. Matejki, ul. Okólna 31/39,
Częstochowa, tel.34 361 38 86;
Opiekun- Bożena Górniak


WYRÓŻNIENIE
WIKTORIA HURAS -15 lat, klasa II, Gimnazjum Starcza, ul. Szkolna 44, 42-261 Starcza
tel. 34 314 03 05, e-mail gim.starcza@interia.pl
Opiekun- Anna Włodarczyk

WYRÓŻNIENIE
SONIA HURAS - klasa III, Gimnazjum w Starczy, ul. Szkolna 44, 42-261 Starcza,
tel. 34 314 03 05, e-mail gim.starcza@interia.pl
Opiekun- Anna Włodarczyk

WYRÓŻNIENIE
KLAUDIA RADOSZ - 16 lat, klasa III, Gimnazjum im. A. Kubickiego, ul.Partyzantów w Mstowie,
Opiekun- Piotr Kosiński






r

© GAZETA CZĘSTOCHOWSKA - Wszelkie prawa zastrzeżone