Gazeta Częstochowska - tygodnik regionalny
Wydanie nr 33 (1328) z 2017-08-17, dział : sport

8 medali dla janowian

5 sierpnia 2017 r. udział w Mistrzostwach Polski Nordic Walking w Osielsku wzięła 8-osobowa reprezentacja klubu RTB Tracker Podkowa Janów. Zawody zorganizowane przez Polską Federację Nordic Walking na wysokim poziomie przyciągnęły wielu znakomitych zawodników tej dyscypliny z całej Polski.

Sportowa rywalizacja zakończyła się ogromnym sukcesem, gdyż zawodnicy z gminy Janów zdobyli 6 medali złotych i 2 srebrne.
W najmłodszej kategorii wiekowej po mistrzowskie tytuły sięgnęli JUSTYNA TREŚCIŃSKA i WIKTOR PĘKALA. Doskonale ze swego zadania wywiązali się juniorzy stając na podium na dwóch pierwszych pozycjach - ŁUKASZ DORS wywalczył tytuł mistrza a PATRYK KOŁEK wicemistrza Polski. W rywalizacji kobiet junior na dystansie 5 km. w bezdyskusyjnym stylu wygrała ANGELIKA PIETRZYK. W marszu kobiet K18-29 na dystansie 10 km po zwycięstwo sięgnęła OLA RADOSZ a GRZEGORZ DORS zdobył tytuł mistrza Polski w kat. M50-59, wygrywając również w kat open. Również na dystansie 10 km w kat m30-39 RAFAŁ KOZIK wywalczył drugie miejsce.

zdjęcie:Rafał Kozik
RK

© GAZETA CZĘSTOCHOWSKA - Wszelkie prawa zastrzeżone