Gazeta Częstochowska - tygodnik regionalny
Wydanie nr 35 (1330) z 2017-08-31, dział : INFORMACJE CZĘSTOCHOWA

Bliżej dziecka, bliżej rodziny

W Rakowskim Klubie Mieszkańca na początku września rozpoczyna się cykl warsztatów dla rodziców częstochowskich przedszkolaków – Akademia Rodziny Bliżej. Projekt został zorganizowany przez grupę częstochowskich mam, spotykających się od kilku miesięcy w rakowskim klubie i zrealizowany dzięki środkom pozyskanym ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
- Głównym celem warsztatów jest wsparcie rodziców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach ze swoimi dziećmi (zwłaszcza tych, które wywołują w rodzicach niepewność lub frustrację) – mówi Ola Zwolińska, psycholog prowadzący zajęcia z rodzicami.
- Kierujemy warsztaty do rodziców dzieci przedszkolnych, jednak skorzystają z nich również rodzice „buntujących się” dwulatków lub dzieci wczesnoszkolnych – dodaje Ewelina Michałowska, koordynująca organizację projektu.Na cykl składają się trzy serie warsztatów:

· „Bliżej dziecka”: skoncentrowane na rozwiązywaniu najczęstszych problemów wychowawczych. Spotkania realizowane są we wrześniu.

· „Bliżej rodzica”: skoncentrowane na pomocy rodzicom w radzeniu sobie ze swoimi uczuciami i w budowaniu pozytywnych relacji z otoczeniem (np. partnerem, dziadkami lub innymi osobami współwychowującymi dziecko). Spotkania będą miały miejsce w październiku.

· „Bliżej siebie”: zajęcia aktywizacyjne ruchowo dziecko–rodzic, uczące rodziców jak w formie przyjaznej zabawy wspomagać rozwój fizyczny i kształtować pozytywną relację z dzieckiem. Spotkania przez wrzesień i październik.Trwają zapisy na warsztaty, można wysyłać je na adres akademiarodzinyblizej@gmail.com. Wszystkie szczegóły dotyczące projektu można znaleźć na fanpejdżu akcji („Akademia Rodziny „Bliżej”).

R

© GAZETA CZĘSTOCHOWSKA - Wszelkie prawa zastrzeżone