Gazeta Częstochowska - tygodnik regionalny
Wydanie nr 35 (1330) z 2017-08-31, dział : INFORMACJE CZĘSTOCHOWA

Częstochowa nadal druga

Dobiegł końca czwarty miesiąc rywalizacji w ramach akcji Honorowy Dawca Energii Fortum, programu zachęcającego do aktywności fizycznej, a jednocześnie do pomagania potrzebującym. Od 22 kwietnia do 28 sierpnia w akcji wzięło udział łącznie blisko 2200 mieszkańców Bytomia, Częstochowy, Płocka, Wrocławia i Zabrza, którzy pokonali ponad 700 tysięcy kilometrów. Drugie miejsce w rankingu nadal zajmuje Częstochowa, której mieszkańcy wytworzyli łącznie 10,3 megawatogodzin energii.W trakcie czterech miesięcy trwania programu wszyscy uczestnicy biegając, jeżdżąc na rowerze i uprawiając nordic walking wytworzyli łącznie ponad 33,7 mln watogodzin (33,7 MWh) energii. Taka ilość pozwoliłaby świecić żarówce o mocy 60 W przez ponad 52 lata. Zaspokoiłaby także potrzeby energetyczne statystycznego gospodarstwa domowego na niemal 15 lat.

–Cieszymy się, że mieszkańcy chętnie angażują się w pomaganie innym i dziękujemy im za bardzo aktywny udział w programie. W trakcie czterech miesięcy akcji przekroczyliśmy barierę 33 milionów watogodzin i 700 tysięcy kilometrów! Łącznie w ciągu pierwszych czterech miesięcy trwania programu jego uczestnicy uruchamiali aplikację ponad 78 tysięcy razy, czyli średnio 650 razy dziennie – mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum.

Po czterech miesiącach na czele klasyfikacji ogólnej, w której sumowana jest energia uzyskana poprzez bieganie, jazdę na rowerze i spacery nordic walking, wciąż znajduje się Zabrze, wyprzedzając Częstochowę. Na trzecim miejscu sklasyfikowany jest Bytom, a tabelę zamykają Wrocław oraz Płock.

Klasyfikacja ogólna po czterech miesiącach akcji wygląda następująco:

Zabrze: 246 688 km – 12 024 695 Wh
Częstochowa: 220 465 km – 10 383 613 Wh
Bytom: 129 488 km – 6 584 448 Wh
Wrocław: 66 913km – 2 585 900 Wh
Płock: 44 031 km – 2 145 223 Wh


Wśród uczestników tegorocznej edycji programu, w trakcie czterech miesięcy akcji największą popularnością cieszyła się jazda na rowerze, a następnie nornic walking i przed bieganie. W pierwszej dziesiątce najbardziej aktywnych honorowych dawców energii znajduje się obecnie po 3 przedstawicieli Zabrza i Częstochowy. Indywidualnej klasyfikacji wciąż jednak przewodzi osoba wspierająca Płock.

Aktualne wyniki programu dostępne są pod adresem: http://honorowydawcaenergii.fortum.pl/

W tym roku beneficjentem akcji w Częstochowie jest fundacja „Adullam”, wspomagająca osoby znajdujące się w kryzysie. Działalność statutowa opiera się na prowadzeniu stołówki charytatywnej, placówek dla bezdomnych mężczyzn, świetlicy dla dzieci i młodzieży, klubu dla osób starszych, klubu abstynenta, punktu informacyjno-konsultacyjnego, punktu wydawania odzieży, żywności itp. Jako podmiot ekonomii społecznej fundacja prowadzi również działania na rzecz aktywizacji zawodowej i integracji społecznej.

r

© GAZETA CZĘSTOCHOWSKA - Wszelkie prawa zastrzeżone