Gazeta Częstochowska - tygodnik regionalny
Wydanie nr 35 (1330) z 2017-08-31, dział : INFORMACJE CZĘSTOCHOWA

Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników

– czyli Jasnogórskie Dożynki oraz Ogólnopolska Pielgrzymka Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – odbęd± się w najbliższy weekend na Jasnej Górze. W diecezji warszawsko-praskiej rozpocznie się peregrynacja Kopii Ikony Matki Bożej Częstochowskiej.Tradycyjne Jasnogórskie Dożynki, to dziękczynienie za tegoroczne plony. Rolnicy z całej Polski będ± modlili się i ¶więtowali w Częstochowie przez dwa dni. Centralnym punktem będzie Suma z błogosławieństwem wieńców żniwnych, która odbędzie się w niedzielę o godz. 11.00. Odprawi j± i homilię wygłosi przewodnicz±cy Konferencji Episkopatu Polski, metropolita poznański abp Stanisław G±decki. TVP1 i Radio Katowice przeprowadz± transmisję tej Mszy ¶w.

Ponadto rolnicy będ± uczestniczyli m.in. w Apelu Jasnogórskim, Drodze Krzyżowej i czuwaniu modlitewnym. W pielgrzymce wezm± udział orkiestry i zespoły ¶piewacze. Dożynkom Jasnogórskim towarzyszyć będzie XXVI Krajowa Wystawa Rolnicza i XVIII Dni Europejskiej Kultury Ludowej.

W sobotę na Jasnej Górze odbędzie się także 1. Ogólnopolska Pielgrzymka Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obywa się ona w roku jubileuszu 30 lat dzieł Duchowej Adopcji w Polsce, pod hasłem „Z Maryj± w czas niepokoju i zamętu”.

r

© GAZETA CZĘSTOCHOWSKA - Wszelkie prawa zastrzeżone