Gazeta Częstochowska - tygodnik regionalny
Wydanie nr 35 (1330) z 2017-08-31, dział : INFORMACJE CZĘSTOCHOWA

Bezpłatne badanie słuchu w Częstochowie

Słuchobus stanie: 6 września przy pl. Biegańskiego, zaś 7 września przy ul. Czecha – badania będą prowadzone w godz. 10 - 16
W środę, 6 września, do Częstochowy dotrze słuchobus – mobilne laboratorium badania słuchu, w którym przez dwa dni każdy będzie mógł bezpłatnie zbadać słuch i skorzystać z porad specjalistów. Częstochowa to kolejny przystanek w trasie Narodowego Testu Słuchu 2017, największej w Polsce kampanii profilaktyki chorób słuchu.
Narodowy Test Słuchu to największa w Polsce kampania społeczna profilaktyki chorób słuchu. Bezpłatne testy wykonywane są w słuchobusie, mobilnym laboratorium słuchu, który wraz ekipą wyszkolonych specjalistów przez 3 letnie miesiące podróżuje po kraju. Testy słuchu są dostępne dla każdego, nie trzeba mieć przy sobie żadnych skierowań lekarskich. Są oczywiście bezbolesne i nie zajmują więcej niż kwadransJak wygląda przeprowadzany w słuchobusie test? Pacjent zakłada specjalne słuchawki, przez które przepuszczane są dźwięki o coraz wyższych częstotliwościach. Jeśli pacjent słyszy dany dźwięk, musi nacisnąć przycisk. Ekipa słuchobusu wykonuje badania dwustopniowe: 1. trwający 30 sekund test ecola – przechodzą go wszyscy. Jeśli wykazuje jakiekolwiek wady, pacjent przechodzi drugi, dokładniejszy: 2. test audiometryczny. Każdy pacjent otrzyma na koniec konkretne, zindywidualizowane informacje o tym, w jakim stanie jest jego słuch i co robić, aby o niego dbać.

r

© GAZETA CZĘSTOCHOWSKA - Wszelkie prawa zastrzeżone