Gazeta Częstochowska - tygodnik regionalny
Wydanie nr 38 (1333) z 2017-09-21, dział : sport

PIŁKA NOŻNA. Sensacja w Głogowie

Skazywany na pożarcie przed spotkaniem 9. kolejki Nice 1.Ligi częstochowski Raków pokonał na wyjeździe zajmującego trzecią lokatę przed tym meczem – Chrobrego Głogów, 3:2! Drużyna pod wodzą Marka Papszuna w sobotę rozegrała, jak do tej pory, najlepszy mecz w „delegacji” w tym sezonie!

Jeszcze kibice nie zdążyli wygodnie usiąść na trybunach stadionu w Głogowie, a Raków prowadził już 1:0. Po jednym wrzucie z autu najprzytomniej w polu karnym gospodarzy odnalazł się Andrzej Niewulis, który już w 2. minucie wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie, pokonując z bliskiej odległości Sławomira Janickiego.
W 26. minucie głogowianie mogli doprowadzić do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mateusza Machaja na bramkę Rakowa bardzo groźnie uderzał Michał Pawlik- ale fenomenalna interwencja Mateusza Kosa zapobiegła utracie gola.
W 12. minucie częstochowianie zdobyli drugiego gola. Główkował Andrzej Niewulis – bramkarz gospodarzy odbił piłkę wprost przed siebie. Do bezpańskiej futbolówki dopadł Adam Czerkas, który z bliska umieścił piłkę w bramce. I w tym momencie na trybunach ładnego, kameralnego stadionu w Głogowie nastąpiła konsternacja. Co prawda głogowianie w 30.minucie zdobyli kontaktową bramkę po strzale z „wapna” – Mateusza Machaja, ale kolejna kontra Rakowa była już "zabójczo skuteczna".
Idealne podanie Piotra Malinowskiego w 37. minucie skutecznie wykończył Hubert Tomalski i goście na przerwę schodzili prowadząc z Chrobrym, 3:1.
Druga część spotkania rozpoczęła się dla Rakowa źle. Już w 51. minucie po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego Mateusza Machaja gospodarze zdobyli gola kontaktowego. Z upływem czasu gry podopieczni Grzegorza Nicińskiego coraz bardziej napierali bramkę strzeżoną przez Mateusza Kosa, jednak bardzo mądrze grający w obronie częstochowianie nie dali juz sobie do końca meczu wydrzeć zwycięstwa.
Dość powiedzieć, że Raków zdobył zasłużone trzy punkty. W większych fragmentach meczu całkowicie dominując rywala. Dla częstochowian było to drugie zwycięstwo w obecnym sezonie Nice 1. Ligi. Kolejnym rywalem drużyny Marka Papszuna będzie MKS Drutex - Bytovia Bytów. Ten mecz zostanie rozegrany w sobotę, 23 września br. o godzinie 16:00 na stadionie przy Limanowskiego 83. Co ciekawe w zespole z Bytowa występuje były reprezentant Polski - Jakub Wilk, który ma na swoim koncie rozegrane trzy spotkania w pierwszej reprezentacji.
2:3 : M.Machaj 51'
Sędziował : Piotr Lasyk (Bytom). Żółte kartki : Michalski 22' (faul), Ilków - Gołąb 71' (faul) - Niewulis 29' (faul), Petrášek 50' (faul), Tomalski 80' (faul), Łabojko 89' (faul). Widzów : 969.
MZKS Chrobry Głogów : 12. Sławomir Janicki - 18. Michał Ilków-Gołąb (kpt), 32. Przemysław Stolc, 42. Seweryn Michalski, 8. Karol Danielak - 9. Bartosz Machaj (62' 77. Sergyi Napolov), 21. Michał Pawlik (62' 19. Przemysław Trytko), 16. Robert Mandrysz, 89. Mateusz Machaj, 25. Jakub Bach - 26. Konrad Kaczmarek (74' 2. Łukasz Szczepaniak).
Rezerwowi : 27.Anatoliy Gospodinov - 10.Marcel Gąsior, 14.Michał Borecki, 30.Ariel Wawszczyk.
Trener: Grzegorz Niciński.
RKS Raków Częstochowa : 33. Mateusz Kos - 16. Karol Mondek (73' 4. Adam Mesjasz), 6. Andrzej Niewulis, 2. Tomáš Petrášek, 26. Łukasz Góra, 77. Hubert Tomalski - 13. Piotr Malinowski, 21. Jakub Łabojko, 7. Rafał Figiel (kpt) (87' 18. Lukáš Ďuriška), 19. Krystian Wójcik - 10. Adam Czerkas (78' 11. Paweł Piceluk).
Rezerwowi : 1.Mateusz Lis - 8.Gracjan Kuśmierek, 20.Agvan Papikyan, 23.Tomasz Wróbel.
Trener: Marek Papszun.
Piłkarz meczu : Bartosz Machaj ( MZKS Chrobry Głogów).

Przemysław Pindor, Zdjęcie: Grzegorz Przygodziński