Gazeta Częstochowska - tygodnik regionalny
Wydanie nr 39 (1334) z 2017-09-28, dział : GMINY I POWIATY

ŻARKI. 200 lat dla Pani Stanisławy.

Stanisława Salomea Mieszkowska z Żarek jest najstarszą mieszkanką w gminie. Ukończyła 100 lat. Ten szczególny jubileusz sprawił, iż życzenia złożyli jej najbliżsi oraz przedstawiciele władz miasta.


Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski, przewodnicząca Rady Miejskiej Stanisława Nowak oraz przedstawiciel Urzędu Stanu Cywilnego w Żarkach Joanna Męcik złożyli wizytę stulatce Stanisławie Salomei Mieszkowskiej w dniu 27 września 2017 r. Wokół jubilatki zgromadziła się najbliższa rodzina. Przybyli również przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Częstochowie. Burmistrz oraz przewodnicząca przekazali list gratulacyjny oraz Album Fotograficzny Dawne Żarki.
A jaka jest recepta na długowieczność? Stulatka przyznała, iż pomaga na pewno radosne usposobienie i uśmiech. Najbliżsi przyznają, iż nie bez znaczenia było utrzymywanie postu ścisłego co piątek. Pani Stanisława Salomea Mieszkowska wychowała troje dzieci. Doczekała się 5 wnuków i części prawnuków. Mieszka w centrum Żarek i przyznaje, iż w ciągu stu lat jej miasteczko zmieniło się diametralnie.

(tekst i fot: Katarzyna Kulińska-Pluta)

© GAZETA CZĘSTOCHOWSKA - Wszelkie prawa zastrzeżone