Gazeta Częstochowska - tygodnik regionalny
Wydanie nr 40 (1335) z 2017-10-05, dział : sport

PIŁKA NOŻNA. Raków zdobył pełną pulę na Warmii i Mazurach

Drużyna pod batutą Marka Papszuna odniosła dwa zwycięstwa w Nice 1.Lidze . W spotkaniach wyjazdowych, najpierw w środę 27 września br. Raków pokonał Wigry Suwałki, 3:0 a następnie w sobotę, 30 września br. częstochowianie odprawili z kwitkiem – Stomil Olsztyn, 3:1.


To drugie zwycięstwo jest tym cenniejsze, że olsztynianie do spotkania z Rakowem byli obok Chojniczanki Chojnice – niepokonanym zespołem na własnym boisku w Nice 1. Lidze. Rakowianie tym samym odnieśli kolejne trzecie i czwarte zwycięstwo w Nice 1. Lidze i z 17. punktami „wywindowali” aż na siódme miejsce w ligowej tabeli.
W meczu z Wigrami Suwałki (0:3), bramki dla Rakowa zdobywali: Hubert Tomalski (jedną)- otworzył wynik meczu oraz dwa gole strzelił Adam Czerkas (w tym jedną z rzutu karnego). Natomiast w konfrontacji ze Stomilem Olsztyn (1:3) – trafieniami podzieliło się trzech graczy Rakowa: Karol Mondek, Krystian Wójcik oraz Adam Czerkas. Honorowe trafienie dla gospodarzy zdobył z wątpliwego rzutu karnego – Grzegorz Lech.
Kolejne spotkanie częstochowianie w Nice 1. Lidze rozegrają w piątek, 13 października br. O godzinie 18:00 na wyjeździe zmierzą się ze spadkowiczem z Lotto Ekstraklasy – Ruchem Chorzów. „Niebiescy” z dorobkiem pięciu „oczek” zamykają ligową tabelę. Ten mecz zostanie rozegrany na Stadionie Miejskim w Chorzowie przy ulicy Cichej 6.
Przemysław Pindor, foto: Grzegorz Przygodziński

© GAZETA CZĘSTOCHOWSKA - Wszelkie prawa zastrzeżone