Gazeta Częstochowska - tygodnik regionalny
Wydanie nr 43 (1338) z 2017-10-26, dział : Gazeta Częstochowa

Z raportówki policjanta
POWIAT CZĘSTOCHOWSKI
Tragiczny wypadek w Luborczy
19 października ok. 18.50 na ul. Koniecpolskiej w miejscowości Luborcza kierujący renault laguna, jadąc w stroną Koniecpola, najechał na tył maszyny rolniczej typu rozrzutnik, ciągniętej przez ciągnik ursus. W wypadku tym śmierć na miejscu poniósł 33-letni pasażer laguny. Kierujący autem i drugi z pasażerów zostali przewiezieni do szpitala.
Areszt za stalking i rozbój
Policjanci z komisariatu V zatrzymali 26-latka podejrzanego o atak na swoją byłą dziewczynę. Jak ustalili śledczy, 26-latek nie mogąc najprawdopodobniej pogodzić się z rozstaniem, zaatakował byłą dziewczynę, przewracając ją i kopiąc. Na koniec mężczyzna zabrał torebkę z telefonem i innymi rzeczami osobistymi. 26-latek jeszcze tego samego dnia trafił do policyjnej celi. W toku wykonywanych czynności śledczy ustalili ponadto, że mężczyzna od kilku miesięcy uporczywie nękał i zastraszał pokrzywdzoną.

Pobił pokrzywdzonego butelką
Policjanci z komisariatu w Kłomnicach otrzymali zgłoszenie o pobiciu mieszkańca gminy Mstów. Pokrzywdzony został zaatakowany gdy zamykał bramę na swoją posesję. Powodem ataku były drobne nieporozumienia, do których doszło wcześniej między mężczyznami. Zatrzymany 23-latek jest podejrzany o to, że uderzył swoją ofiarę kilkukrotnie butelką po piwie w głowę i wypowiadał przy tym groźby karalne. Poszkodowany po opatrzeniu ran wrócił do domu, a agresor trafił do policyjnej celi. Kryminalni z Kłomnic przedstawili mu zarzuty uszkodzenia ciała i gróźb karalnych.

POWIAT KŁOBUCKI
„Truck & Bus”
Policjanci z kłobuckiej drogówki znów przeprowadzili działania pod nazwą „Truck & Bus”. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa w zakresie przewozu osób i towarów. Podczas akcji policjanci skontrolowali 59 kierujących, w tym 35 kierowców ciężarówek oraz 1 autobus. W trakcie kilkunastogodzinnych działań ujawnili 8 naruszeń stanu technicznego pojazdów, natomiast w 9 przypadkach kierowcy ciężarówek przekroczyli dozwoloną prędkość. W związku z ujawnionymi wykroczeniami, policjanci nałożyli 16 mandatów karnych i zastosowali 3 pouczenia.

POWIAT LUBLINIECKI
Zlikwidowano kolejny nielegalny salon gier
Podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami KAS lublinieccy policjanci zabezpieczyli nielegalne automaty do gier hazardowych. W tym roku to już drugi zlikwidowany przez mundurowych punkt, w którym organizowany był nielegalny proceder.
Tym razem zamknięto salon przy na ulicy Żwirki i Wigury w Lublińcu. Początkowo właściciel punktu nie zamierzał wpuścić mundurowych do środka, jednak kilkuminutowa rozmowa przekonała mężczyznę do zmiany zdania i udostępnienia pomieszczeń kontrolującym. Na miejscu policjanci zabezpieczyli trzy nielegalne automaty.

POWIAT MYSZKOWSKI
Bójka o dziewczynę
Myszkowscy policjanci interweniowali po tym, jak otrzymali zgłoszenie od mieszkańca Żarek o pobiciu jego i jego ojca przez grupę mężczyzn. Zapis kamer przedstawił policjantom zupełnie inną wersję. Obaj rzekomi pokrzywdzeni mieszkańcy Żarek brali czynny udział w bójce na ulicy Leśniowskiej. 22-latek, idąc na spotkanie w umówione miejsce z 21-latkiem z Pińczyc, uzbroił się w drewniany kij. Podczas spotkania wyjął go zza kurtki i próbował zaatakować 21-latka. Wówczas z pojazdu wybiegło 3 innych uczestników, którzy włączyli się w szarpaninę i wszyscy zaczęli się bić. Wśród uczestników bójki był również 65-letni ojciec zgłaszającego. Okazało się, że tylko 21 i 22-latek znali powód starcia. Chodziło o dziewczynę. W efekcie wszyscy uczestnicy w wieku od 21 do 65 lat usłyszeli już zarzuty. Grożą im nawet 3 lata za kratami.ANNA GAUDY

© GAZETA CZĘSTOCHOWSKA - Wszelkie prawa zastrzeżone