Gazeta Częstochowska - tygodnik regionalny
Wydanie nr 46 (1341) z 2017-11-16, dział : Gazeta Częstochowa

O raku odbytnicy w hotelu "Arche"

W 17-18 listopada 2017 r. w Częstochowie odbędą się III Jurajskie Spotkania Onkologiczne, wydarzenie naukowo-szkoleniowe skierowane do lekarzy oraz pielęgniarek z regionu częstochowskiego. Tegoroczne spotkanie niesie ze sobą dodatkowy aspekt, jakim jest 20-ta rocznica istnienia Oddziału Chirurgii Onkologicznej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Częstochowie.


Podczas bieżącej edycji tematem wiodącym będzie rak odbytnicy w aspekcie nowych technik chirurgii małoinwazyjnej i nowoczesnego leczenia onkologicznego. Nie zabraknie również tematów związanych z diagnostyką endoskopową, obrazową oraz genetyczną. Pamiętając o istotnej roli pielęgniarek w zespołach terapeutycznych, przygotowane zostały warsztaty z zakresu pielęgnacji stomii. Nie zapominając o wadze praktycznej nauki nowych technik chirurgii onkologicznej, organizatorzy przygotowali także warsztaty chirurgiczne, dotyczące przedniej laparoskopowej resekcji odbytnicy.

Termin konferencji: 17 listopada 2017 r.
Rejestracja do 16/11/2017 : kontakt@akademiaprawamed.p Miejsce: Hotel Arche, ul. Oleńki 20, Częstochowa
Organizator logistyczny: Akademia Prawa Medycznego Sp. z o.o. Patronat naukowy: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. NMP w Częstochowie Komitet Naukowy: dr n. med. Barbara Huras, dr n. med. Grzegorz Celban Strona internetowa i program spotkania: www.jso2017.pl Kontakt do organizatora: kontakt@akademiaprawamed.pl

r

© GAZETA CZĘSTOCHOWSKA - Wszelkie prawa zastrzeżone