Gazeta Częstochowska - tygodnik regionalny
Wydanie nr 48 (1343) z 2017-11-30, dział : sprawy społeczne

Fundacja OSHEE przekazuje sprzęt sportowy Domowi Dziecka w Kłobucku

Już 30 listopada wychowankowie Domu Dziecka im. J. Korczaka w Kłobucku otrzymają sprzęt sportowy o łącznej wartości ponad 22 tysięcy złotych. Dzięki temu podopieczni ośrodka będą mogli już teraz zacząć przygotowania do przyszłego sezonu. Przed nimi IX Mistrzostwa Polski Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Program realizowany jest przez Fundację OSHEE „Żyj, walcz, zwyciężaj”.


Fundacja OSHEE, w ramach akcji „Sprzęt sportowy dla Domów Dziecka”, zdecydowała się wesprzeć młodych sportowców z Domu Dziecka w Kłobucku. Podczas uroczystego przekazania wychowankom zostanie wręczony sprzęt sportowy wart ponad 22 tysiące złotych, samodzielnie wybrany przez placówkę. Do dzieci i młodzieży trafią między innymi skakanki, plecaki, rolki, bidony, namioty, ale co najważniejsze piłki, stroje i obuwie sportowe. Znani ze swoich piłkarskich dokonań podopieczni ośrodka będą mogli bez przeszkód rozpocząć treningi do kolejnych mistrzostw Polski i Świata Domów Dziecka w Piłce Nożnej, w których co roku walczą o najwyższe miejsca.
-„Staramy się jak możemy wspierać pasję sportową naszych wychowanków, ale przeznaczane na ten cel zasoby finansowe są ograniczone. Bywały sytuacje, w których fundusze na sprzęt okazywały się niewystarczające w stosunku do potrzeb. Dlatego jesteśmy bardzo wdzięczni, że Fundacja OSHEE zdecydowała się wesprzeć naszą placówkę. Jestem pewna, że to pomoże naszej drużynie piłkarskiej osiągać jeszcze większe sukcesy.” – opowiada Żaneta Sikora, Dyrektorka Domu Dziecka
w Kłobucku.
Drużynę piłki nożnej z kłobuckiej placówki od kilku lat trenuje Andrzej Ujma, który przez 3 lata prowadził także reprezentację Polski dzieci i młodzieży z Domów Dziecka. Wychowawca pomaga młodym piłkarzom rozwijać ich sportową pasję, sprawiając, że chłopcy sięgają po najwyższe laury. Biorą udział w Mistrzostwach Polski i Świata Domów Dziecka w Piłce Nożnej, osiągając tam liczne sukcesy. Zwycięstwa to jednak nie wszystko.
„Piłka nożna to gra zespołowa, która nie tylko buduje sprawność fizyczną, ale także uczy współpracy
i zdrowej rywalizacji w duchu fair play. Chłopcy wiedzą, że mogą na sobie polegać i że razem są w stanie osiągnąć więcej. To przekłada się później na ich życie poza boiskiem – relacje w szkole, kontakty
z rówieśnikami i pozytywnie wpływa na ich przyszłość.” – tłumaczy Andrzej Ujma, wychowawca i trener drużyny piłkarskiej z kłobuckiego ośrodka.
Akcja „Sprzęt sportowy dla Domów Dziecka” powstała, by wspierać dzieci z Domów Dziecka, które chciałyby aktywnie spędzać czas, a nie zawsze mają ku temu możliwość. W ramach programu, Fundacja planuje co roku wyposażać kolejne, wybrane placówki w sprzęt do ćwiczeń, popularyzując tym samym ideę sportu. Specjalnie powołana komisja, składająca się z członków Fundacji OSHEE „Żyj, walcz, zwyciężaj”), wyłania domy dziecka, które otrzymają sprzęt sportowy. Szczególnie chętnie pomagając ośrodkom zlokalizowanym w mniejszych miejscowościach, które nie mogłyby liczyć na dotacje od innych sponsorów. Wartość wsparcia, udzielonego wybranym placówkom, uzależniona jest od ich lokalizacji, zapotrzebowania, wynikającego m.in. z rodzaju prowadzonej działalności i liczby dzieci, które znajdują się pod ich opieką. Podczas ostatniego zebrania komisja podjęła decyzję, że wybrany sprzęt sportowy otrzyma m.in. Dom Dziecka im. J. Korczaka w Kłobucku, który zgłosił swój udział w programie Fundacji OSHEE „Żyj, walcz, zwyciężaj” – „Sprzęt sportowy dla Domów Dziecka”.
OSHEE od dawna wspomaga i tworzy programy, służące wsparciu osób potrzebujących. We wcześniejszych latach marka wspierała m.in. akcję SZLACHETNA PACZKA, Fundację Rak’n’Roll czy Stowarzyszenie Wiosna. Aktualnie jest partnerem Fundacji Fabryka Marzeń. Jako jedna z nielicznych firm, OSHEE wprowadziło na rynek dedykowane produkty, ze sprzedaży których 5% zysków przekazywane jest organizacjom non-profit. Wśród nich znajduje się m.in. izotonik o smaku RED ORANGE z logotypem Fundacji OSHEE. Klienci, kupując ten produkt, przyłączają się do inicjatywy OSHEE i wspomagają program wyposażania domów dziecka w sprzęt sportowy.


r

© GAZETA CZĘSTOCHOWSKA - Wszelkie prawa zastrzeżone