Gazeta Częstochowska - tygodnik regionalny
Wydanie nr 36 (1331) z 2017-09-07, dział : GMINY I POWIATY

„Prometeus” w Konopiskach

W dniach od 30 listopada do 3 grudnia 2017 r. Gmina Konopiska gości u siebie drużyny z Polski oraz z zagranicy m.in. Rosji, Chorwacji, Słowacji, w ramach zorganizowanego przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Ruchowo Ich Rodzin i Przyjaciół „Prometeus”, zapoczątkowanego sześć lat temu Międzynarodowego Turnieju Boccia Prometeus Cup 2017 OPEN. W tych dniach naszą gminę odwiedzi 170 zawodników i opiekunów z 16 klubów z Polski i z zagranicy.Oficjalnego otwarcia imprezy dokonali: Wójt Gminy Konopiska Jerzy Żurek i Prezes Stowarzyszenia „Prometeus” Waldemar Trószyński. Wśród gości – na rozpoczęciu - pojawili się także: Sekretarz Gminy Konopiska Barbara Ankowska – Lis, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach Iwona Lisek oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Konopiskach Ilona Ujma.

Część artystyczną przygotowali i zaprezentowali podopieczni Stowarzyszenia „Prometeus”.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem odjął Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa. Patronat medialny TVP Katowice.

Stowarzyszenie "Prometeus" jest pierwszym w Polsce i jak dotąd jedynym prócz Polskiego Związku Boccia stowarzyszeniem, które organizuje turnieje BOCCIA na poziomie międzynarodowym.

Finał rozgrywek w Konopiskach odbędzie się 2 grudnia 2017r. (sobota) o godz. 15.30.

Zapraszamy wszystkich do Gminnej Hali Sportowej w Konopiskach do gorącego dopingowania zawodników.

r

© GAZETA CZĘSTOCHOWSKA - Wszelkie prawa zastrzeżone