Gazeta Częstochowska - tygodnik regionalny
Wydanie nr 49 (1344) z 2017-12-07, dział : sport

Z życia KRS TKKF „Hutnik”

XVII Ogólnopolski Turniej Badmintona „DEBLE 100 LAT” 2017 w Częstochowie

W sobotę 25.11.2017 odbył się w sali sportowej TZN w Częstochowie (Techniczne Zakłady Naukowe przy ul. Jasnogórskiej 86/90) XVII Ogólnopolski Turniej Badmintona „DEBLE 100Lat”, Była to kolejna impreza w ramach obchodów Jubileuszu 60–lecia TKKF. Organizatorem był Klub Rekreacyjno-Sportowy TKKF ”Hutnik” Częstochowa i Śląski Związek Badmintona. Patronat objął Prezydent Miasta Częstochowa Krzysztof Matyjaszczyk i Starostwo Częstochowskie oraz Częstochowski Związek TKKF. Na starcie tego jedynego rozgrywanego w tej formule turnieju w Polsce, w którym startująca para musi mieć w sumie minimum 100 lat, stanęły 33 pary - 51 zawodników z 14 miast. Jak co roku rywalizacja była bardzo zacięta.
W kategorii młodszej „debel 100” I m-ce wywalczyła para: Mariusz Maczuga (52) z Grzegorzem Wójcikiem (50) z UKS Ząbkowice Dąbrowa Górnicza. II m-ce zajęli: Grzegorz Pradela(52) z Andrzejem Turowskim(52) z STB „Energia” Lubliniec; III-IV m-ca zajęli: Grzegorz Górski(55) z Tomaszem Rosińskim(49) obaj z KRS TKKF Hutnik Częstochowa i Dariusz Augustyńczyk(33) z KRS TKKF Hutnik Częstochowa i Jan Wódka z Kęt.
W kategorii starszej „deble 100+” –(para powyżej 114 lat): I m-ce zajęła para: Jacek Bełus (63) z Kielc i Jarosław Ociepa(54) z KRS TKKF Hutnik Częstochowa; II m-ce zajęli: Robert Borszcz(45) z Wojciechem Borzęckim(70) obaj STB „Energia” Lubliniec; III-IV m-ca zajęli: Jacek Osadnik(59) z Henrykiem Swobodą(60) też z Lublińca oraz Yuri Nykonenko(52) z Ukrainy i Maciej Żmudziński(73) z KRS TKKF Hutnik Częstochowa. W deblu kobiet I m-ce zajęła para: Lidia Czyżyńska(60) z Anną Wieczorek(45) – Stow. Sportowe ”Klir” Busko Zdrój; II m-ce zajęli: Anna Koczur(47) z Kęt i Małgorzata Woźniak(60) z KRS TKKF Hutnik Częstochowa; III m-ce: Grażyna Bełus(64) z Kielc i Anna Pustelnik(47) z Kęt
W grze mieszanej triumfowała para: Andrzej Turowski(52) z Urszulą Turowską(50) oboje STB „Energia” Lubliniec; II m-ce zajęli: Wojciech Borzęcki(70) STB „Energia” Lubliniec i Beata Białek; III-IV m-ca zajęli: Grzegorz Pardela(52) z Iwoną Ostrowską(51) z STB „Energia” Lubliniec oraz Rafał Stolarczyk(41) z Małgorzatą Woźniak(60) oboje z KRS TKKF Hutnik Częstochowa. (drukiem wytłuszczonym zawodnicy KRS TKKF Hutnik).
Pozostali Częstochowianie z naszego KRS TKKF Hutnik startujący we wszystkich kategoriach nie sprostali mistrzom i uplasowali się na miejscach V-VIII w swoich kategoriach. W sumie z Cz-wy wystąpiło 15 zawodników. Szczegółowe wyniki do wglądu u organizatora lub w internecie na www.tournamentsoftware.com/sport. Podkreślić trzeba, że na czołowych miejscach brylowali Lubliniaczanie mimo mniejszej ekipy niż nasza.
Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał w imieniu Prezydenta Miasta inspektor Wydziału Kultury, Promocji i Sportu UM Cz-wa Janusz Sośniak. Otwarcie prowadził prezes KRS TKKF Hutnik Maciej Żmudziński. W ceremonii otwarcia wziął udział prezes ZG TKKF Jerzy Kowalski i oraz Prezes Częstochowskiego Związku TKKF Ryszard Adamczyk. Obaj prezesi wzięli udział w dekoracji 20 członków KRS TKKF Hutnik Złotą Odznaką 60-lecia TKKF „Za zasługi”; asystował im prezes Śląskiego Związku Badmintona w Cz-wie Jarosław Ociepa też członek „Hutnika” i niedawno wyróżniony podobną odznaką. Przybyli też zaproszeni: Członek Honorowy Śląskiego TKKF Stefan Polis i członek władz (KR) Częstochowskiego Związku TKKF Krzysztof Ujma. Gospodarza obiektu reprezentował Dyrektor TZN Karol Kaczmarek. Najstarszy zawodnik Jan Toczek – (autor i częściowy sponsor) wręczył pamiątkowe medale w/w VIP-om.
Sędzią głównym zawodów była Katarzyna Żmudzińska. Zawody przebiegły bardzo sprawnie w sportowej i koleżeńskiej atmosferze, ostatni finał rozegrano około godziny 18.00, Następnie odbyła się ceremonia wręczenia pucharów i dyplomów za I m-ca oraz medali i dyplomów dla najlepszych 2-4 m-ca. Pozostali zawodnicy z dalszych miejsc otrzymali podobne medale bez oznaczeń - na pamiątkę. Wcześniej, zaraz po uroczystym otwarciu odbyło się losowanie drobnych nagród-suwenirów rzeczowych prezentujących się wyjątkowo bogato dzięki uzyskanym dotacjom z UM Cz-wa i sponsorom. Tu należą się także podziękowania skromnym ale pamiętającym o nas sponsorom: Starostwo Powiatu Częstochowskiego, Cz Z TKKF, MZZ „KADRA” w ISD HCz, PHU „TOCZEK” sc. z Kęt, Firma: „Poligrafia i Reklama ARTHEB” w Cz-wie.
Wypada jeszcze dla statystyki dodać, iż najstarszą parę 127 lat tworzyli Jacek Bełus(64) – Grażyna Bełus(63) z Kielc, a najstarszy zawodnik to Jan Toczek (81 lat) z Kęt ale zrzeszony w KRS TKKF Hutnik Cz-wa.
Zapraszamy wszystkich na kolejną edycję życząc sobie spotkania za rok przynajmniej w tak licznym gronie.


W niedzielę 3 grudnia w TZN odbył się w tym roku GPx Częstochowskich Otwartych Turniejów Adeptów Badmintona (dzieci 8-12 lat) i podsumowanie całego cyklu (nagrody honorowe i rzeczowe, „Mikołaj”)./-/ Maciej Żmudziński –prezes KRS TKKF Hutnik

© GAZETA CZĘSTOCHOWSKA - Wszelkie prawa zastrzeżone