Gazeta Częstochowska - tygodnik regionalny
Wydanie nr 50 (1345) z 2017-12-14, dział : sport

Przełamuj bariery z ISD Hutą Częstochowa. Olimpijskie zmagania

Jak co roku odbyła się w Częstochowie olimpiada „Przełamuj bariery z ISD Hutą Częstochowa" skierowana do dzieci i osób niepełnosprawnych. W kolejnej, zimowej edycji (impreza odbywa się także wiosną) wzięło udział blisko czterysta osób z 27 ośrodków z Częstochowy i regionu częstochowskiego.
– Wspieramy tę inicjatywę, bo są to osoby wyjątkowe. Ich życie jest trudne, dlatego ich radość i ta spontaniczność wzruszają i dodają sił. To jest taka nasza mała cegiełka do ich uśmiechu na buziach – mówi prezes Zarządu ISD Huty Częstochowa Anatolii Fediaiev.
– To już chyba piętnasta edycja olimpiady. Tu nie ma polityki, ale dużo serca i radości. Staramy się także wspierać dzieci indywidualnie, aby efekt działania był skuteczny. W trudnym czasie dla Huty zrezygnowaliśmy z obchodów własnych świąt, ale nie zrezygnowaliśmy z pomocy dzieciom. Są też i inne firmy otwarte na drugiego, potrzebującego wsparcia człowieka: Cukiernia „Michaś" i Woda „Jurajska" – dodaje doradca Zarządu ISD Huty Częstochowa Jacek Kasprzyk.
– Zawsze bierzemy udział w olimpiadzie, bo lubimy tu jeździć. Dzieci chętnie i intensywnie się przygotują do tej sportowej zabawy, a występ traktują bardzo poważnie, prawdziwie sportowo. Potem oglądamy zdjęcia i wspominamy – podkreśla Jadwiga Grząba z Ośrodka Społeczno-Wychowawczego nr 5 w Częstochowie.
Olimpiada jest formą zabawy, w niej każdy jest nagrodzony. Wszystkie Ośrodki i Szkoły otrzymują pamiątkową statuetkę medal i ogromny worek słodyczy, które ofiarowuje ISD Huta Częstochowa.

Pamiątkowa fotografia delegacji Ośrodka Społeczno-Wychowawczego nr 5 w Częstochowie z prezesem Zarządu ISD Huty Częstochowa Anatolim Fediaievem (pierwszy od prawej) i doradcą Zarządu ISD Huty Częstochowa Jackiem Kasprzykiem


URSZULA GIŻYŃSKA

© GAZETA CZĘSTOCHOWSKA - Wszelkie prawa zastrzeżone