Gazeta Częstochowska - tygodnik regionalny
Wydanie nr 51 (1346) z 2017-12-21, dział : Gazeta Częstochowa

Wizyta ministra Mariusza Błaszczaka w Częstochowie

W czwartek (21 grudnia br.) w Częstochowie przebywał Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak. Spotkał się z funkcjonariuszami policji, którzy będą pełnili służbę podczas Świąt Bożego Narodzenia oraz ze słuchaczami Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej. Szef MSWiA wręczył również medal Młodego Bohatera 3-letniemu Maciusiowi Koźlickiemu z Poraja, który wezwał pomoc do swojej nieprzytomnej mamy.W Miejskiej Komendzie Policji minister Mariusz Błaszczak wyróżnił kilkudziesięciu policjantów za ich zawodowe poświęcenie. – Obecność pana Ministra w naszej częstochowskiej komendzie wraz z Komendantem Głównym Policji nadinspektorem Jarosławem Szymczykiem to dla nas wielki zaszczyt. Pan Minister uhonorował funkcjonariuszy, którzy podczas codziennej służby wykazali się zaangażowaniem i profesjonalizmem – powiedział „GCz” komendant miejski policji mł. insp. Dariusz Atłasik.
W Centralnej Szkole PSP odbyło się wigilijne spotkanie z funkcjonariuszami służb bezpieczeństwa: policją, strażakami i celnikami. – Tym akcentem łączymy się z wszystkimi funkcjonariuszami pełniącymi służbę. Tę więź przenosimy do naszych domów, bo nasza praca wiąże się także bezpośrednio z naszym życiem rodzinnym. Wigilia to dzień refleksji nad tym, co się udało zrealizować, i tym, co należy poprawić. Moment składania życzeń jest dla wszystkich bardzo wzruszający i radosny – dodał komendant Atłasik.
Zaproszonych gości, w tym parlamentarzystów: europoseł Jadwigę Wiśniewską, poseł na Sejm Lidię Burzyńską i posła na Sejm Konrada Głębockiego oraz wicewojewodę śląskiego Mariusza Trepkę – powitał gospodarz spotkania komendant CS PSP mł. bryg. Piotr Placek. Składając wszystkim życzenia, wskazał na oddanie służbie wszystkich funkcjonariuszy.
W imieniu parlamentarzystów głos zabrała europoseł Jadwiga Wiśniewska, która podkreśliła profesjonalizm funkcjonariuszy oraz wysoką jakość koordynowania pracy służb mundurowych w Polsce przez ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka.
Modlitwę przed złożeniem życzeń poprowadzili proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Częstochowie ks. Adam Glajcar i podprzeor Jasnej Góry, O. Jan Poteralski.
Minister Mariusz Błaszczak wręczył również medal Młodego Bohatera 3-letniemu Maciusiowi Koźlickiemu z Poraja, który wezwał pomoc do swojej nieprzytomnej mamy. Zdarzenie miało miejsce w lipcu bieżącego roku. Kiedy mama straciła przytomność niespełna trzyletni Maciuś wziął swojego pieska Lakiego i wyszedł z domu. Błąkającego się chłopczyka dostrzegli policjanci z Myszkowa. Usłyszeli od niego: „Mama bach” i zrozumieli, że stało się coś złego. Do mieszkania państwa Koźlickich doprowadził ich pies. Kiedy dotarli udzieli mamie Maciusia pomocy. – Jesteśmy dumni z synka, jest naszą chlubą. Nie przygotowaliśmy go do takiej sytuacji, ale często z nami oglądał program „112” i być może wiedza wyniesiona podświadomie z tego programu zadziałała. Dzisiaj też jest dzielny, mimo iż nigdy nie był w tak dużej grupie ludzi – powiedziała „GCz” mama Katarzyna Koźlicka. Medal Maciuś odebrał w obecności całej swojej rodziny: mamy Katarzyny, taty Michała i starszego brata Dominika.UG

© GAZETA CZĘSTOCHOWSKA - Wszelkie prawa zastrzeżone