Gazeta Częstochowska - tygodnik regionalny
Wydanie nr 51 (1346) z 2017-12-21, dział : kultura

"Pójdźmy wszyscy do ........ warszawskich stajenek pełnych historii" - spacer po szopkach: 27, 28, 29 grudnia

Lokalna Organizacja Turystyczna „Skarbiec Mazowiecki” tradycyjnie zaprasza na spacery zatytułowane „Pójdźmy wszyscy do …. warszawskich stajenek pełnych historii”. Po rodzinnych spotkaniach przy świątecznym stole, warto przedłużyć Bożonarodzeniową radość wybierając się na zwiedzanie szopek w staromiejskich kościołach.


Będzie to już nasza piąta wspólna wędrówka. Zaprzyjaźnieni z nami, dyplomowani przewodnicy warszawscy, poprowadzą chętnych w niezwykłe przestrzenie, w których spotkają nie tylko Świętą Rodzinę, ale także zanurzą się w historię miasta i jego dawnych mieszkańców, poznają obyczaje i tradycje świąteczne. Przewodnicy ujawnią również tajemnice ukryte w architekturze kościołów i szopek.

Na zakończenie owej podróży do warszawskich stajenkach pełnych historii, warto nagrodzić trud i zaangażowanie opiekunów grup, dlatego życzliwym gestem niech będzie zasilenie ich przewodnickiej kiesy.
Na świąteczne spacery zapraszamy w trzy kolejne dni: 27 (środa), 28 (czwartek) i 29 (piątek) grudnia 2017. Każdy spacer startuje sprzed Księgarni na Miodowej ul. Miodowa 17/19 o godz. 11.00

Wskazane jest wcześniejsze zarejestrowanie się, ponieważ w jednym spacerze może wziąć udział nie więcej niż 25 osób (chodzi o komfort zwiedzania i dobrą komunikację z przewodnikiem). W przypadku większej liczby chętnych decyduje kolejność zgłoszeń. Rejestracji można dokonać drogą telefoniczną: (22) 531-72-47, mejlową: informacja.aci@gmail.com do dnia 23 grudnia do godziny 15.00 lub 15 minut przed rozpoczęciem każdego spaceru w punkcie informacyjnym „Księgarni na Miodowej”, ul. Miodowa 17/19.

Konieczne jest wzięcie ze sobą rodziny, wygodnych butów (spacer trwa ok. 2 godzin) i dobrego nastroju.

UWAGA: Z POWODU BRAKU DOFINANSOWANIA NIE BĘDZIE W TYM ROKU KONKURSU Z NAGRODAMI.


http://skarbiecmazowiecki.pl/dokumenty/-pojdzmy-wszyscy-do-warszawskich-stajenek-pelnych-historii-spacer-po-szopkach-27-28-29-grudnia-234.html

r

© GAZETA CZĘSTOCHOWSKA - Wszelkie prawa zastrzeżone