Gazeta Częstochowska - tygodnik regionalny
Wydanie nr 3 (1350) z 2018-01-18, dział : ekologia

EKOMIASTO. Karmniki dla ptaków

W Parkach Podjasnogórskich i przy Promenadzie Niemena zamontowano karmniki w ramach corocznego zimowego dokarmiania ptaków.


Od kilku lat karmniki i tablice informacyjne „Karmnikowi goście” są montowane w stałych punktach przed nastaniem trudnych dla ptaków warunków atmosferycznych.
Są regularnie czyszczone, w razie potrzeby naprawiane oraz uzupełniane odpowiednią karmą dla ptaków - głównie nasionami słonecznika i tłuszczem zwierzęcym - dobrze przyswajaną przez większość gatunków, która długo zachowuje świeżość i nie zamarza.
Ich okres użytkowania trwa z reguły od czasu zamontowania do końca marca ale może zostać wydłużony w przypadku złych warunków atmosferycznych.
Wiosną karmniki są demontowane, konserwowane i przechowywane do następnego sezonu. 3 karmniki zamontowano wraz z tablicami informacyjnymi.
Materiał ukazał na stronie: "Częstochowska Gazeta Ekologiczna" (wydanie papierowe), której publikację współfinansuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.UG

© GAZETA CZĘSTOCHOWSKA - Wszelkie prawa zastrzeżone