Gazeta Częstochowska - tygodnik regionalny
Wydanie nr 3 (1350) z 2018-01-18, dział : Gazeta Częstochowa

3. rocznica Mszy dla singli

Wszystko zaczęło się przed 3 laty. W Dolinie Miłosierdzia odprawiono wówczas pierwszą w historii Częstochowy Mszę św. dla singli. Ku zaskoczeniu organizatorów, na spotkanie przybyło prawie 100 osób. Zdecydowano się, że wspólna modlitwa o dobrego mężą/żonę będzie miała charakter cykliczny i odbędzie się w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz.18.

W sobotę, 27 stycznia przewidziano uroczyste świętowanie - będzie modlitwa, rozmowy i jak przystało na jubileusz - tort!!
„Wszystko zaczęło się od tego, że chodziło o zorganizowanie miejsca, gdzie ludzie o podobnych wartościach będą mieli okazję spotkać się i zawrzeć znajomość” – wyjaśniają organizatorzy. Zapewniają także, że spotkania, nie mają stricte celów matrymonialnych: „Budujemy wspólnotę osób, które doświadczając tego samego smutku wynikającego z braku realizacji głęboko zakorzenionego w nich pięknego pragnienia - bycia kochanym i założenia rodziny, modlą się o przemianę obecnego stanu rzeczy”.
Spotkania duszpasterstwa osób stanu wolnego (rozumianego zgodnie z nauką Kościoła katolickiego) rozpoczynają się Mszą św. sprawowaną w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz. 18 w częstochowskiej parafii Miłosierdzia Bożego przy ul. o. Kordeckiego 49. Po Eucharystii odbywa się praca w grupach, a wszystko kończy się nieformalnym spotkaniem przy kawie. Oprócz comiesięcznych Mszy św. dość regularnie odbywają się także inne spotkania o charakterze integracyjnym. Najbardziej popularnymi są zabawy taneczne, ale nie brakuje również wspólnych wycieczek czy chociażby spływów kajakowych.
W 3-letniej historii dolinowych spotkań singlowych można odnotować kilka zawartych małżeństw. Pierwsze z nich poznało się już na pierwszej Mszy św., czyli 31 stycznia 2015r. Już dziś wiadomo, że w roku 2018 na ślubnym kobiercu stanie co najmniej jedna para.
Miejsce sprawowania comiesięcznych Mszy św. dla singli nie zostało wybrane przypadkowo. Dolina Miłosierdzia w Częstochowie znana jest bowiem z organizowania wielu nietypowych akcji modlitewnych, ewangelizacyjnych czy społecznych.


jk

© GAZETA CZĘSTOCHOWSKA - Wszelkie prawa zastrzeżone