Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Czwartek, 21 lutego 2019
Eleonory i Feliksa
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

Powrót do listy tematów 
Wiadomość:
Temat: Krzyż, wiara, odwaga
Autor: yupiter1234
Z dnia: 17-09-2010 06:51
Treść:
Krzyż, o ile ktoś zapomniał, jest symbolem chrześcijaństwa. Dla ludzi wierzących jest bardzo ważny. Wisi w każdym domu człowieka wierzącego, klękamy przed nim, jesteśmy błogosławieni znakiem Krzyża, modlimy się u jego stóp. Dlaczego więc chrześcijanie w Polsce, poza malutka grupką kilkudziesięciu osób, z taką obojętnością przygadają się jak Prezydent z Premierem uderzają w Krzyż. Usuwają go z miejsca publicznego.

Pomyślałem sobie, co by się stało gdyby w którymś z państw islamu rząd tak samo postąpił z symbolem ich wiary. Prawdopodobnie już by nie było tego rządu. Czy patrząc obojętnie na to co się stało możemy śmiało stwierdzić, że wierzymy w Boga? Tracimy wiarę swoich ojców, tracimy odwagę i honor, tracimy tożsamość.

Odpowiedzi
Temat: ?
Autor: futrzany
Data: 19-03-2011 10:27
Treść:
www.holubiczko.pl
Powrót do listy tematów 

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl