Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Sobota, 19 stycznia 2019
Henryka i Mariusza
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

Powrót do listy tematów 
Wiadomość:
Temat: Jak organy PZD łamia prawo związkowe
Autor: kris_one
Z dnia: 15-02-2012 11:17
Treść:
W kwietniu 2011r. na corocznym Walnym Zebraniu członków Rodzinnego Ogrodu Działowego „Wrzos” we Wrzosowej doszło z inicjatywy Zarządu ROD przy czynnym wsparciu obecnego na zebraniu przedstawiciela Okręgowego Zarządu PZD w Częstochowie do próby zdyskredytowania niewygodnej dla Zarządu ROD Wrzos Komisji Rewizyjnej tego ogrodu. Różne działania podejmowane na tym zebraniu przez członków Zarządu, przedstawiciela OZ oraz Przewodniczącego zebrania były niezgodne ze Statutem PZD.
Następie z inicjatywy Zarządu ROD ‘Wrzos” doszło do Nadzwyczajnego Walnego Zebrania gdzie na wniosek Zarządu ROD ‘Wrzos” [statut PZD nie daje uprawnień Zarządowi ROD do wnioskowania o odwołanie organu powołanego przez Walne Zebranie właśnie do jego kontroli] po wielu manipulacjach obecnymi na sali doszło do odwołania Komisji Rewizyjnej w sposób niezgodny ze Statutem PZD [na 116 członków było obecnych 41 a więc zgodnie z §83ust.2 Statutu PZD nie można odwołać Komisji Rewizyjnej]. Zostało to przegłosowane mimo składania na tym zebraniu wniosków przeciwnych z uzasadnieniem powołującym się na zapisy Statutu. Kuriozalnym jest też fakt że na tym zebraniu powołano także z wniosku Zarządu ROD nowego Delegata na Zjazd Okręgowy, nie siląc się nawet na odwołanie wybranego poprzednio na całą pięcioletnią kadencję Delegata którym był Przewodniczący Komisji Rewizyjnej.
Wobec tak jaskrawych przypadków łamania prawa związkowego grupa członków ROD „Wrzos’
wystosowała 19.05.2011r. skargę do Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowców
Dnia 16.06.2011r. RK PZD wystosowała do Okręgowego Zarządu PZD w Częstochowie pismo
w którym oceniają przedstawiony przez nas wydarzenia jako „jeden ciąg łamania prawa związkowego” i zażądała pilnego wyjaśnienia prawomocności obu zebrań a w szczególności prawomocności odwołania Komisji Rewizyjnej.
Pismo to nie wywołało żadnej reakcji Zarządu Okręgowego, za to nasiliły się szykanowania inicjatorów protestu ze strony części członków Zarządu ROD „Wrzos”.
Zaniepokojeni brakiem reakcji ze strony władz krajowych związku 16.08.2011r. podjęliśmy próbę telefonicznego skontaktowania się z Radą Krajową PZD. Urzędniczka z sekretariatu PZD
z trudnością odszukała nasze pismo i była oburzona, że śmiemy ich ponaglać w tak ważnej ale okazuje się tylko dla nas sprawie.
Efektem tej rozmowy [po miesiącu] było następne pismo KR PZD do OZ w Częstochowie
z kolejną prośbą o ustosunkowanie się do naszych zarzutów z jednoczesnym powiadomieniem zainteresowanych.
Upłynęły kolejne dwa miesiące bez żadnej reakcji, w związku z powyższym wysłaliśmy 16.11.2011r. kolejne ostatnie już pismo do Krajowej Rady PZD z prośbą o podjęcie wreszcie realnych działań. Do chwili obecnej brak jakiejkolwiek informacji i oznak podjęcia działań w tej sprawie. Nasuwa się więc konkluzja, że działania Krajowej Rady były tylko pozorowane i miały tak naprawdę na celu ochronę swoich struktur niezależnie czy działają zgodnie z prawem czy je łamią.
W styczniu Br. Powiadomiliśmy pisemnie Przewodniczącą Komisji Rewizyjnej o całej sprawie. Do tej pory także brak efektów.

Odpowiedzi
Na razie nikt nie odpowiedział na tą wiadomość - Masz szanse być pierwszy
Powrót do listy tematów 

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl