Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Poniedziałek, 22 października 2018
Filipa i Kordulii
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 20 (1264) 2016-05-19
  W NUMERZE:
»  GOSPODARKA. CZĘSTOCHOWA. ISD Huta Częstochowa ponownie uruchamia stalownię.
» Życzenia
»  Siłą kraju siła gospodarki. Plan Morawieckiego nadzieją Polski
» CZĘSTOCHOWIANIE DLA EKOLOGII. Zarazić młodzież ekologią
» Rośnie populacja bobrów
» Bp Antoni Długosz – biskupem seniorem
» Pocztowiec w samorządzie
» „Impast” w Poraju
» Gram w ukochanym Teatrze
» CZĘSTOCHOWA.25 lat Stowarzyszenia „WIR”
» W 72. rocznicę bitwy o Monte Cassino. Wspomnienie – czwarta bitwa
» „W starych dekoracjach” w Sopocie. Nagroda dla Henryka Talara
» Jubileusz „Gazety Kłomnickiej”
» Marsze Pileckiego
» PLENER I WYSTAWA. Polskie góry są najpiękniejsze
» Skwer Janusza Gniatkowskiego w Częstochowie
»  Bezkolizyjny „wjazd na Jurę” – jakie są szanse?
»  LIST DO REDAKCJI. Ulica uczniowska - po naprawie?
»  ŻUŻEL. „Lwy” w dobrej formie
» Niepokonani częstochowscy piłkarze Skry
» PIŁKA NOŻNA Raków wciąż w grze o baraże - 15 maja 2016 Stargard
» PIŁKA NOŻNA. Skra o krok od utrzymania!
»  LEKKOATLETYKA. II edycja zawodów pod nazwą „Czwartki Lekkoatletyczne” – 28 kwietnia 2016
» Śląska Liga Młodzików
» 10 razy na podium
» POD PATRONATEM „GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ”. I Powiatowy Turniej Cheerleaders szkół gimnazjalnych
» Rajd rowerowy
»  LEKKOATLETYKA. Mityng Otwarcia Sezonu Lekkoatletycznego w Częstochowie
» Manewry Las- 2016” – Blachownia
» Z policyjnej raportówki
» KŁOMNICE. Dzień Strażaka w Karczewicach
»  INTERWENCJA. LIST CZYTELNIKA. Czy MOK w Kłobucku nie chce Władysława Sebyły?
» DĄBROWA ZIELONA. Głosuj na Podwórko Nivea w Raczkowicach Kolonii
» 102 lata OSP Przyrów
» EDUKCYJNA MAJÓWKA Z FIRMĄ CEMEX I AJD. „Dzień Różnorodności nie tylko Biologicznej”
» Złoty Listek CSR POLITYKI dla CEMEX Polska
» 25 LAT STRAŻY MIEJSKIEJ
» Wernisaż malarstwa Aleksandry Kowalskiej
» Gmina Poraj i Wójt Gminy Poraj - Dzieciom
» Szlakiem dawnych sal kinowych, teatralnych i koncertowych w Alei
» Konferencja "Rzem zadbajmy o zdrowie"
» Zmiany w prawie – na co czekamy?
» ROWEREM PO MIEŚCIE
» II etap VI Jurajskiego Pucharu Nordic Walking
» REGIONALNY FUNDUSZ GOSPODARCZY S.A. – DLA ROZWOJU SUBREGIONU CZĘSTOCHOWSKIEGO

  Subskrypcja
Czytelniku !
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości wpisz swój email:

Wydanie nr 20 (1264) z 2016-05-19
gospodarka
GOSPODARKA. CZĘSTOCHOWA. ISD Huta Częstochowa ponownie uruchamia stalownię.
Na 1 czerwca 2016 roku Zarząd ISD Huta Częstochowa zaplanował ponowne uruchomienie Stalowni. To dobra decyzja. Stalownia zapewni bowiem odpowiednią ilość i jakość wsadu dla Huty. W stalowni będzie pracować ponad 150 osób.
Czytaj więcej     Komentarze
aktualności
Życzenia
Z okazji Dnia Mamy wszystkim Mamom składamy jak najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości i nieustającej dumy z Dzieci Redakcja „Gazety Częstochowskiej”
Czytaj więcej     Komentarze
gospodarka
Siłą kraju siła gospodarki. Plan Morawieckiego nadzieją Polski
Jak wyrażać patriotyzm w czasie pokoju? – Prosto. Dobrą pracą i dobrymi rządami – mówią częstochowscy przedsiębiorcy.
Czytaj więcej     Komentarze
ekologia
CZĘSTOCHOWIANIE DLA EKOLOGII. Zarazić młodzież ekologią
Beata Pusz, nauczycielka geografii w Zespole Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. W.S. Reymonta w Częstochowie. Opiekunka Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody. Wielbicielka krajobrazów Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej i malowniczych widoków nadrzecznych. Czytelniczka i kolekcjonerka literatury przyrodniczej – książek popularnonaukowych, powieści i wierszy oraz poradników z „naturalnymi” wątkami – odpowiada na pytania o rozbudzaniu w młodzieży zainteresowania przyrodą.
Czytaj więcej     Komentarze
ekologia
Rośnie populacja bobrów
Sympatyczny bóbr jest także największym europejskim gryzoniem. Jego populacja w latach 60. ubiegłego wieku była w Polsce zagrożona – w 1966 szacowano, że żyło ich w naszym kraju zaledwie 270. Wprowadzane programy ochronne przyczyniały się do wzrostu liczby bobrów. W 1977 roku było ich już ok. 1000; w 1982 r. ok. 1800 bobrów. Dzisiaj gatunek zasiedla całe terytorium Polski, z wyjątkiem najwyższych łańcuchów górskich Karpat i Sudetów. W całym województwie śląskim żyje obecnie ok. 1.800 bobrów europejskich. Większość w sąsiadujących z Częstochową powiatach.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Bp Antoni Długosz – biskupem seniorem
W sobotę, 7 maja Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację biskupa pomocniczego archidiecezji częstochowskiej – Antoniego Długosza, który przeszedł na emeryturę.
Czytaj więcej     Komentarze
wywiady
Pocztowiec w samorządzie
Powracamy do naszego cyklu „Poznaj swojego radnego". Przedstawiamy Andrzeja Sowę, radnego bezpartyjnego, który kandydował z Komitetu Prawa i Sprawiedliwości. Radny Sowa, a w listopadzie 2015 roku zajął miejsce Konrada Głębockiego, obecnie Posła na Sejm RP. Andrzej Sowa pracuje w komisjach Infrastruktury i Ochrony Środowiska oraz Rozwoju Regionalnego i Gospodarki. Jest członkiem Klubu Prawa i Sprawiedliwości.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
„Impast” w Poraju
Częstochowski zespół „Impast” po raz kolejny zaprezentował się w Poraju. Po koncercie w holu miejscowego dworca PKP, który miał miejsce 13 kwietnia 2016 roku, tym razem 6 maja 2016 roku wystąpił w Kinie „Bajka”. Zespół w swym repertuarze ma liryczne, pełne duchowości piosenki religijne, które powstają do tekstów solistki Aleksandry Kowalskiej.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
Gram w ukochanym Teatrze
Częstochowska aktorka, Teresa Dzielska, zagrała doktor James w spektaklu „Efekt”, wyreżyserowanym przez Adama Sajnuka dla Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Jej kreacja przyciąga swobodą i dojrzałością artystyczną.
Czytaj więcej     Komentarze
historia
CZĘSTOCHOWA.25 lat Stowarzyszenia „WIR”
7 maja 2016 roku Stowarzyszenie Więzionych, Internowanych i Represjonowanych „WIR” w Częstochowie obchodziło 25. rocznicę powstania. Zaproszonych gości, w tym przedstawicieli Stowarzyszeń w Polsce i członków częstochowskiego „WIR”, powitały przewodnicząca Anna Rakocz i wiceprzewodnicząca Katarzyna Grohman.
Czytaj więcej     Komentarze
historia
W 72. rocznicę bitwy o Monte Cassino. Wspomnienie – czwarta bitwa
Widząc, że trzy pierwsze ataki na Monte Cassino zakończyły się niepowodzeniem, zaczęto przygotowywać czwarte, decydujące natarcie z udziałem żołnierzy II Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa, ale bardziej od strony psychologicznej. By zrzucić Niemców ze wzgórz, potrzebne było takie poświęcenie, które przekracza ludzką miarę, potrzebny był żołnierz, który miał dom, rodzinę i ojczyznę przed sobą, a nie za sobą, za plecami. Dlatego wybrano Polaków.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
„W starych dekoracjach” w Sopocie. Nagroda dla Henryka Talara
Na XVI Festiwalu Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry – Sopot 2016” Teatr im. Adama Mickiewicza z Częstochowy, jako jedyny zaproszony zespół, przedstawi swój spektakl oparty na tekstach Tadeusza Różewicza pt. „W starych dekoracjach” w reż. Igora Gorzkowskiego, z Henrykiem Talarem w roli Bohatera.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
Jubileusz „Gazety Kłomnickiej”
Redakcja „Gazety Kłomnickiej” 29 kwietnia 2016 roku obchodziła dwa jubileusze: wydania 200. numeru oraz 25-lecia istnienia tytułu. Był to też szczególny jubileusz dla naszej redakcji, jako iż pierwsze numery „Gazety Kłomnickiej”, w 1991 roku, ukazały się na łamach „Gazety Częstochowskiej”. Była to integralna wkładka, redagowana przy współudziale dziennikarzy lokalnych z Kłomnic, firmowana czcionką winiety „Gazety Częstochowskiej”. Współpraca była kontynuowana po kilkuletniej przerwie, w latach 1994-1998.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
Marsze Pileckiego
Podobnie jak w latach ubiegłych w maju w wielu miastach Polski odbędą się marsze upamiętniające pułkownika Witolda Pileckiego, bohatera II Wojny Światowej, zamordowanego przez komunistyczne władze. Tegoroczne obchody miały wymiar symboliczny – w 2016 roku przypada 115. rocznica urodzin Pileckiego.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
PLENER I WYSTAWA. Polskie góry są najpiękniejsze
– W Tatrach kumuluje się wszystko, co w górach jest najpiękniejsze. Tajemniczość, dostojność, malowniczość. Dla nas, malarzy, to miejsce, gdzie inspiracje uderzają na każdym kroku. Obserwowane cuda natury staramy się przenieść na płótno, ująć w ramy, ale piękno przyrody jest niedoścignione – mówi Elżbieta Salomon, uprawiającą turystykę górską, jedna z uczestniczek pleneru malarskiego w Białym Dunajcu, zorganizowanego przez Częstochowskie Stowarzyszenie Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Skwer Janusza Gniatkowskiego w Częstochowie
Skwer przy Armii Krajowej, w pobliżu „mrówkowca” będzie nosił imię Janusza Gniatkowskiego. Taką decyzję podjęli jednogłośnie częstochowscy radni podczas kwietniowej sesji.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI
Bezkolizyjny „wjazd na Jurę” – jakie są szanse?
Władze gminy Olsztyn jeszcze w ubiegłym roku rozpoczęły batalię o budowę bezkolizyjnego wjazdu na Jurę, czyli o przebudowę skrzyżowania DK1 z DK46 (Alei Wojska Polskiego z ul. Bugajską). W tej sprawie inicjatywę podjęli także częstochowski radny PiS, przewodniczący Komisji Rozwoju Regionalnego i Gospodarki oraz parlamentarzyści PiS – Lidia Burzyńska i Szymon Giżyński. Niestety, rozwiązanie problemu nie zyskało akceptacji i wsparcia prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka oraz radnych koalicji SLD-PO-MCz, którzy wspólnym głosem odrzucili wniosek zabezpieczenia w budżecie na rok 2016 środków na koncepcje budowy bezkolizyjnego skrzyżowania DK1 z ul. Bugajską”. Wniosek zgłosił radny PiS Jerzy Nowakowski.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
LIST DO REDAKCJI. Ulica uczniowska - po naprawie?
22 kwietnia 2016 roku ul. Uczniowska w dzielnicy Kawodrza w Częstochowie przeszła, jak to określono, gruntowną naprawę. Efekt? Stan opłakany. – Ulica przed naprawą była droga gruntowa. „Naprawa” polegała na przywiezieniu frezu asfaltowego zerwanego gdzieś przy okazji prawdziwego remontu, rozsypaniu i rozwalcowaniu go na zimno.
Czytaj więcej     Komentarze
sport
ŻUŻEL. „Lwy” w dobrej formie
Eko-Dir Włókniarz Częstochowa odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu w Nice Polskiej Lidze Żużlowiej. Podopieczni Michała Finfy i Józefa Kafla w niedzielę (8 maja) pokonali na własnym terenie, „SGP” Arenie”, Speedway Wandę Instal Kraków 51:39.
Czytaj więcej     Komentarze
sport
Niepokonani częstochowscy piłkarze Skry
Młodzi adepci Skry Częstochowa nie mieli sobie równych w swoich kategoriach wiekowych podczas turnieju Prague Strahov Cup, który 14 i 15 maja odbył się w Pradze. W stolicy Czech na najwyższym stopniu podium stanęli zawodnicy z rocznika 2003, a także młodzi trampkarze z rocznika 2002.
Czytaj więcej     Komentarze
sport
PIŁKA NOŻNA Raków wciąż w grze o baraże - 15 maja 2016 Stargard
Drużyna pod wodzą Marka Papszuna wreszcie przerwała niechlubną serię spotkań bez wygranej w „delegacji”. Częstochowianie po golach Adama Mesjasza oraz Łukasza Kmiecia pokonali Błękitnych Stargard 2:1 i tym samym zachowali matematyczne szanse w grze o baraże o pierwszą ligę.
Czytaj więcej     Komentarze
sport
PIŁKA NOŻNA. Skra o krok od utrzymania!
14 maja br. piłkarze częstochowskiej Skry. Podopieczni Jakuba Dziółki pokonali na wyjeździe rezerwy Podbeskidzia Bielsko-Biała aż 4:1. Częstochowianie tym samym są o krok od utrzymania i tym samym występów w przyszłym sezonie w całkiem nowej trzeciej lidze, która będzie się składała z zespołów z województw: dolnośląskiego, lubuskiego, opolskiego i śląskiego.
Czytaj więcej     Komentarze
sport
LEKKOATLETYKA. II edycja zawodów pod nazwą „Czwartki Lekkoatletyczne” – 28 kwietnia 2016
W drugiej edycji czwartków lekkoatletycznych organizowanych przez CKS Budowlani Częstochowa na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym zgromadziło się w tym dniu 511 uczniów szkół podstawowych i gimnazjum aby rywalizować w następujących konkurencjach lekkoatletycznych.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
Śląska Liga Młodzików
W Bielsku Białej rozegrana została pierwsza runda Śląskiej Ligi Młodzików w lekkiej atletyce.
Czytaj więcej     Komentarze
sport
10 razy na podium
15 maja w Konstancinie- Jeziornej pod Warszawą rozpoczął się najstarszy i największy cykl zawodów nordic walking w naszym kraju –- Puchar Polski. Blisko 700 kijkarzy rywalizowało na dystansach 5km. 10km i półmaratonu. Częstochowska drużyna Viking Nordic Team Częstochowa wystąpiła w siedemnastoosobowej obsadzie, walcząc na wszystkich dystansach. Nasi zawodnicy stanęli dziewięciokrotnie na podium.
Czytaj więcej     Komentarze
sport
POD PATRONATEM „GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ”. I Powiatowy Turniej Cheerleaders szkół gimnazjalnych
I Powiatowy Turniej Cheerleaders szkół gimnazjalnych o Puchar Dyrektora Szkoły, który odbył się 28 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół B. Prusa w Częstochowie wniósł wiele emocji. Było dynamicznie, kolorowo i wesoło. A występy całkiem profesjonalne.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Rajd rowerowy
Patronat medialny „Gazeta Częstochowska”. VIII Regionalny Rajd Rowerowy „Rowerowa Gmina Mykanów” pod patronatem Wójta Gminy Mykanów – 29 maja 2016 r.
Czytaj więcej     Komentarze
sport
LEKKOATLETYKA. Mityng Otwarcia Sezonu Lekkoatletycznego w Częstochowie
Ponad 400. zawodników z całej Polski wystartowało w mityngu lekkoatletycznym organizowanym przez CKS Budowlani Częstochowa. Gwiazdą zawodów była zawodniczka z Meksyku Zudikey Rodriguez, która przyjechała do Częstochowy ze wspaniałym rekordem życiowym na 400 m (51,75 s). Oczywiście
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Manewry Las- 2016” – Blachownia
Zgodnie z informacją Miejskiego Stanowiska Kierowania PSP w Częstochowie, wraz z nadejściem tegorocznej wiosny zaczęły się pierwsze pożary lasów i łąk. Już w pierwszych dniach marca i kwietnia w samej tylko gminie Konopiska gaszono aż 8 pożarów i należy z tego względu wnioskować, że na tym terenie zaczyna swą podłą robotę niezrównoważony psychiczne piroman. Coraz częściej zaczynają palić się także łąki.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI
Z policyjnej raportówki
Tragiczna śmierć 16-latki W nocy z piątku na sobotę (13/14 maja) doszło do tragicznego wypadku w opuszczonym budynku przy ulicy Ogrodowej w Częstochowie. Oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie dotyczące zakrwawionej kobiety. Na miejsce pojechali policjanci, prokurator i lekarz, który stwierdził zgon 16-latki. Przed nieszczęśliwym wypadkiem nastolatka przebywała w budynku w towarzystwie 4 osób: 14-latki i 3 mężczyzn w wieku od 18 do 21 lat. 16-latka prawdopodobnie ześlizgnęła się do kanału wentylacyjnego, spadając z najwyższej kondygnacji na parter budynku. Badanie stanu trzeźwości zastanych na miejscu uczestników zdarzenia wykazało, że 18-latek i 21-latek spożywali wcześniej alkohol.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
KŁOMNICE. Dzień Strażaka w Karczewicach
8 maja 2016 roku druhowie OSP Garnek-Karczewice świętowali Dzień Strażaka. Po rannej Mszy Świętej w intencji strażaków i ich rodzin odbyło się spotkanie z władzami gminy. Gości powitał prezes OSP Józef Koza.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
INTERWENCJA. LIST CZYTELNIKA. Czy MOK w Kłobucku nie chce Władysława Sebyły?
Władysław Sebyła urodził się w Kłobucku. Był działaczem niepodległościowym, nauczycielem i kierownikiem szkoły w Kłobucku, literatem, poetą, członkiem Związku Zawodowego Literatów Polskich i dziennikarzem. Pracował w Polskim Radiu.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
DĄBROWA ZIELONA. Głosuj na Podwórko Nivea w Raczkowicach Kolonii
Dąbrowa Zielona bierze udział w ogólnopolskim konkursie „Podwórko NIVEA”. Dzięki zaangażowaniu społeczności gminnej może powstać wspaniały plac zabaw. „Podwórko NIVEA” ma odpowiadać na potrzeby dzieci w różnym wieku i nawiązywać do klasycznych zabaw popularnych w czasach dzieciństwa współczesnych rodziców, takich jak: gra w klasy, skakanka czy zabawa na trzepaku.
Czytaj więcej     Komentarze
publicystyka
102 lata OSP Przyrów
1 maja 2016 roku w uroczystym nastroju druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Przyrowie świętowali 102 lata swojego istnienia. Gościem honorowym był poseł PiS Szymon Giżyński.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
EDUKCYJNA MAJÓWKA Z FIRMĄ CEMEX I AJD. „Dzień Różnorodności nie tylko Biologicznej”
Zapraszamy serdecznie na edukacyjno-rekreacyjne wydarzenie: „Dzień Różnorodności nie tylko Biologicznej”, 21 maja, Kamieniołom Lipówka w Rudnikach k. Częstochowy.
Czytaj więcej     Komentarze
gospodarka
Złoty Listek CSR POLITYKI dla CEMEX Polska
W tegorocznym konkursie organizowanym przez tygodnik „Polityka” znalazły się 64 firmy, które wyróżniają się na polu odpowiedzialności społecznej i zrównoważonego rozwoju w Polsce. Firma doradcza Deloitte przyznała w V zestawieniu firm odpowiedzialnych społecznie trzy typy wyróżnień: Złote, Srebrne i Białe Listki CSR. CEMEX Polska po raz trzeci został uhonorowany najwyższym wyróżnieniem - Złotym Listkiem CSR.
Czytaj więcej     Komentarze
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
25 LAT STRAŻY MIEJSKIEJ
Częstochowska Straż Miejska świętowała jubileusz 25-lecia istnienia. Podczas gali w Teatrze im. Adama Mickiewicza strażnicy z najdłuższym stażem zostali odznaczeni medalami.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Wernisaż malarstwa Aleksandry Kowalskiej
6 maja br. w Galerii Sztuki Współczesnej Gminnego Ośrodka Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju odbył się wernisaż rysunku i malarstwa Aleksandry Kowalskiej z Częstochowy połączony z koncertem zespołu „Impast” wykonującego muzykę z gatunku poezji śpiewanej.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Gmina Poraj i Wójt Gminy Poraj - Dzieciom
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Szlakiem dawnych sal kinowych, teatralnych i koncertowych w Alei
Spacer po mieście z Julkiem Sętowskim: szlakiem dawnych sal kinowych, teatralnych i koncertowych w Alei ZAPRASZAMY 23 maja 2016 o godzinie 17.30! zbiórka: pl. Biegańskiego
Czytaj więcej     Komentarze
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
Konferencja "Rzem zadbajmy o zdrowie"
Czytaj więcej     Komentarze
medycyna
Zmiany w prawie – na co czekamy?
Rozmowa z mecenas Katarzyną Czyżewską z Czyżewscy Kancelaria Adwokacka.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
ROWEREM PO MIEŚCIE
1 czerwca 2016 roku z okazji Dnia Dziecka w ramach projektu „Częstochowa w XX-leciu międzywojennym”, który jest kontynuacją przedsięwzięcia: „Rowerem po mieście, czyli szlakiem 7 Częstochowskiej Dywizji Piechoty”, „Jasno – złota Częstochowa”, „Przemysłowa Częstochowa, „Częstochowa podczas II wojny światowej” odbędzie się rajd rowerowy.
Czytaj więcej     Komentarze
sport
II etap VI Jurajskiego Pucharu Nordic Walking
ZŁOTY POTOK. II etap VI Jurajskiego Pucharu Nordic Walking. ZAPRASZAMY. 22 maja 2016r rozegrany zostanie II etap VI Jurajskiego Pucharu Nordic Walking. Impreza odbędzie się w Złotym Potoku w gminie Janów a przygotowaniem zajmuje się klub RTB Tracker LKS Podkowa Janów.
Czytaj więcej     Komentarze
gospodarka
REGIONALNY FUNDUSZ GOSPODARCZY S.A. – DLA ROZWOJU SUBREGIONU CZĘSTOCHOWSKIEGO
Regionalny Fundusz Gospodarczy S.A. jest Spółką ze 100% udziałem Skarbu Państwa z siedzibą w Częstochowie. Spółka posiada w swojej ofercie ok. 64 ha gruntów, w tym nieruchomości niezabudowane, zabudowane oraz obiekty turystyczne, położone na terenie województwa śląskiego. W ramach wspomnianej oferty RFG S.A. dysponuje ponad 14 ha dobrze skomunikowanych i w pełni uzbrojonych terenów inwestycyjnych w Częstochowie. Proponowane lokalizacje gwarantują znakomite warunki do realizacji inwestycji, zarówno o charakterze produkcyjnym jak i logistycznym.
Czytaj więcej     Komentarze  Opcje
startuj z nami
dodaj do ulubionych
napisz do nas
napisz do nas

  Przeszukaj internet:


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl