Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Wtorek, 23 października 2018
Teodora i Seweryna
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 25 (1269) 2016-06-23
  W NUMERZE:
» ŻUŻEL. Lider na deskach!
» MEDALE TENISISTÓW
» CZĘSTOCHOWA. Hotel przy ul. Oleńki ma być gotowy w IV kwartale 2016 r.
» Częstochowskie kawiarenki stanęły na podium
» SKRA CZĘSTOCHOWA. Sezon 2015/2016 przeszedł do historii
» POCZESNA / WRZOSOWA. Festyn dla Franka
» Wielki finał x-kom CLASH
» "Chorowianki" zdobywają laury
» Zatrzymać AIDS
» Co kryją nasze usta?
» PiS upomniał się o osoby niepełnosprawne
»  Sprawdź czy zgłosiłeś członków rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego
» Częstochowskie Wodociągi w trosce o częstochowian. Można się schłodzić
» Opozycja niepodległościowa doceniona
» DNI KŁOBUCKA – 17-19 czerwca 2016 r.
»  Częstochowscy radni SLD i PO nie chcą obelisku upamiętniającego trenera „Rakowa” - Zbigniewa Dobosza
» Premierowe spektakle Teatru Oczami Brata
» Akcja bezpłatnych badań w kierunku Anty HBV i HCV
» „Rodzina 500 plus” – tylko do 1 lipca z wyrównaniem
» CZĘSTOCHOWSCY SAMORZĄDOWCY NAJLEPSI W TENISIE
» Badminton w Poczesnej z udziałem ministra Andrzeja Dery

  Subskrypcja
Czytelniku !
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości wpisz swój email:

Wydanie nr 25 (1269) z 2016-06-23
sport
ŻUŻEL. Lider na deskach!
19 czerwca na „SGP Arenie” doszło do szlagierowego pojedynku Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Do Częstochowy przyjechał wówczas lider tabeli i główny faworyt rozgrywek Lokomotiv Daugavpils.
Czytaj więcej     Komentarze
sport
MEDALE TENISISTÓW
Z czterema medali do Polski powrócili niepełnosprawni tenisiści stołowi, którzy wybrali się do Barcelony na Spanish Para Table Tennis Open. Debiutujący na arenie międzynarodowej - Marek Chybiński (kl. 11) i Sławomir Brak (kl. 6) wywalczyli trzy srebrne i jeden brązowy medal.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
CZĘSTOCHOWA. Hotel przy ul. Oleńki ma być gotowy w IV kwartale 2016 r.
Tak zapowiadają przedstawiciele nowego właściciela hotelu Grupy Arche, zajmującej się działalnością deweloperską i hotelową. Arche odkupiła obiekt od poprzedniego właściciela – firmy Warmus Investments Spółka z o. o.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Częstochowskie kawiarenki stanęły na podium
Podczas tegorocznej, dziesiątej edycji Alei Dobrego Smaku rozstrzygnięto konkurs na najładniejszą kawiarenkę letnią. Decyzją jurorów najładniej jest w „Czekoladowej Nucie”. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono dziesięć kawiarenek. Po obejrzeniu wszystkich, komisja konkursowa pod przewodnictwem Elżbiety Idczak-Łydżby, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Estetyki Miasta przyznała trzy regulaminowe nagrody oraz jedno wyróżnienie honorowe.
Czytaj więcej     Komentarze
sport
SKRA CZĘSTOCHOWA. Sezon 2015/2016 przeszedł do historii
Sezon 2015/2016 Skra Częstochowa może już oficjalnie uznać za zakończony. W niedzielę na Stolzle Stadion działacze Skry Częstochowa podziękowali wszystkim grupom młodzieżowym i rodzicom za pomoc i wkład w rozwój klubu w minionych rozgrywkach. Wyróżniający się zawodnicy otrzymali także pamiątkowe medale i statuetki.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
POCZESNA / WRZOSOWA. Festyn dla Franka
18 czerwca w Przedszkolu we Wrzosowej zorganizowano festyn środowiskowy, łączący kilka idei: Dzień Mamy, Dzień Dziecka i Dzień Taty. Nadrzędnym celem było pozyskanie środków na rehabilitację dla pięcioletniego Franka Szewczyka, chorego na rozczepienie kręgosłupa i przepuklinę oponowo-rdzeniową. Jest także wychowankiem przedszkola.
Czytaj więcej     Komentarze
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
Wielki finał x-kom CLASH
Overused i Team AGG – to drużyny, które w miniony weekend (11 i 12 czerwca 2016 r.) w Częstochowie wywalczyły zwycięstwo podczas 1. edycji turnieju gamingowego x-kom CLASH. Rywalizację najlepszych graczy o łączną pulę nagród sięgającą niemal 100 tysięcy złotych śledziło na żywo ponad 10 tys. osób. Uczestnicy wydarzenia mogli również skorzystać z atrakcji czekających w specjalnych punktach partnerów, pograć na sprzęcie SteelSeries, Roccat, Razer i iiYama w Strefie Wolnego Grania, a także spotkać się z najpopularniejszymi w Polsce youtuberami i cosplay’erami. Organizatorem wydarzenia była firma x-kom.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
"Chorowianki" zdobywają laury
12 czerwca 2016 roku w Ośrodku Rekreacyjnym "Bolina" Katowice-Janów odbyła się kolejna edycja Festiwalu Artystów Nieprofesjonalnych "Na Klepisku", organizowanego przez Śląskie Stowarzyszenie Miłośników Folkloru, oraz MDK Szopiennice-Giszowiec. Festiwal ma na celu prezentację i ochronę tradycji muzykowania z uwzględnieniem tradycyjnego repertuaru, regionalnego stroju, promocję kultury muzycznej oraz konfrontację dorobku artystycznego zespołów muzyczno-wokalnych. Brało w nim udział 38 zespołów,podzielonych na kategorię, ponad 400 wykonawców.
Czytaj więcej     Komentarze
medycyna
Zatrzymać AIDS
Każdego dnia około 5,5 tys. osób na całym świecie zakaża się HIV. W Polsce codziennie ktoś dowiaduje się, że żyje z wirusem.1 Dziś jednak zakażenie nie musi oznaczać wyroku. Choć przed wirusem nie chroni żadna szczepionka, wczesne rozpoznanie i podjęcie terapii antyretrowirusowej pozwala dożyć wieku zbliżonego do tego, który osiąga statystyczny mieszkaniec danego kraju czy regionu. Potrzebne są tylko powszechna świadomość ryzyka oraz wiedza o HIV i AIDS. Tymczasem w Polsce o problemie mówi się głośno głównie 1 grudnia – z okazji Światowego Dnia AIDS. Potem zapada cisza.
Czytaj więcej     Komentarze
zdrowie
Co kryją nasze usta?
Nasze usta kryją w sobie wiele ciekawostek, o których większość z nas nigdy nie miała okazji usłyszeć, oto 5 z nich.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
PiS upomniał się o osoby niepełnosprawne
Osoby niepełnosprawne będą w Częstochowie parkować za darmo
Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
Sprawdź czy zgłosiłeś członków rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego
Warto przed wakacyjnym wyjazdem upewnić się, czy członkowie naszej rodziny są zgłoszeni do ubezpieczenia zdrowotnego. Osoba aktywna zawodowo, pracująca na etacie czy umowie zleceniu, jest zgłoszona do ubezpieczenia zdrowotnego przez swojego pracodawcę. Tym samym nie ma problemu z dostępem do służby zdrowia i korzystaniem ze świadczeń medycznych. Co jednak robić, gdy ktoś nie pracuje bądź jest uczniem lub studentem? To nic trudnego. Wystarczy, że pracownik poinformuje swojego pracodawcę o niepracujących członkach najbliższej rodziny. Ten zaś zgłosi takie osoby w ZUS do ubezpieczenia zdrowotnego.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Częstochowskie Wodociągi w trosce o częstochowian. Można się schłodzić
Przed nami wyjątkowo gorący weekend. Nie tylko za sprawą naszych piłkarzy, którzy w sobotę zmierzą się 1/8 finału Euro 2016 ze Szwajcarią, ale też letnich temperatur.
Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
Opozycja niepodległościowa doceniona
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przyznał Krzyż Wolności i Solidarności działaczom niepodległościowym, którzy walczyli o wolność w latach 80-tych. W imieniu Prezydenta odznaczenia wręczy Prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Łukasz Kamiński.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
DNI KŁOBUCKA – 17-19 czerwca 2016 r.
Bogaty program i wspaniała pogoda przyciągnęły zachęciły tłumy kłobucczan do uczestnictwa w święcie Miasta.
Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
Częstochowscy radni SLD i PO nie chcą obelisku upamiętniającego trenera „Rakowa” - Zbigniewa Dobosza
Na ostatniej sesji Rady Miasta Częstochowy głosami radnych SLD, PO i radnych niezależnych Krystyny Stefańskiej i Łukasza Banasia zdjęto z porządku obrad projekt uchwały przygotowany przez radnego Klubu Prawo i Sprawiedliwość – Alberta Kulę, dotyczący uhonorowania znanego trenera „Rakowa” Zbigniewa Dobosza. Radny wnosił o wydanie pozwolenia na postawienie obelisku pamięci Trenera na skwerze Jego imienia. Rozmawiamy z radnym PiS Albertem Kulą, członkiem Zarządu Stowarzyszenia "Wieczny Raków"
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
Premierowe spektakle Teatru Oczami Brata
7 czerwca 2016r. o godz. 17.00 w Hali Sportowej Częstochowa (ul. Żużlowa 4).
Czytaj więcej     Komentarze
zdrowie
Akcja bezpłatnych badań w kierunku Anty HBV i HCV
Stowarzyszenie SOS-WZW w Częstochowie w okresie 20-24 i 27-30 czerwca przeprowadza kolejną już edycję Akcji bezpłatnych badań w kierunku Anty HBV i HCV (wirusowego zapalenia wątroby typu B i typu C).
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
„Rodzina 500 plus” – tylko do 1 lipca z wyrównaniem
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
CZĘSTOCHOWSCY SAMORZĄDOWCY NAJLEPSI W TENISIE
Z XVII Mistrzostw Polski Radnych i Pracowników Samorządowych w Tenisie Stołowym, częstochowianie wrócili z medalami. Byli najlepsi.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Badminton w Poczesnej z udziałem ministra Andrzeja Dery
11 czerwca 2016 r. w sobotę odbył się POCZESNA JURA CUP – III Otwarte Mistrzostwa Samorządowców w Badmintonie o Puchar Wójta Gminy Poczesna. W zawodach mogli brać udział: byli i obecni: prezydenci, burmistrzowie, wójtowie, radni, posłowie, senatorowie, kierownicy i pracownicy jednostek rządowych i samorządowych, nauczyciele, dziennikarze.
Czytaj więcej     Komentarze  Opcje
startuj z nami
dodaj do ulubionych
napisz do nas
napisz do nas

  Przeszukaj internet:


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl