Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Wtorek, 20 listopada 2018
Feliksa i Anatola
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 27 (1271) 2016-07-07
  W NUMERZE:
» PROGRAM RODZINA 500+. Częstochowa na przedostatnim miejscu w województwie śląskim
» CZĘSTOCHOWA. Hotel przy ul. Oleńki – w IV kwartale 2016
» DĄBROWA ZIELONA stawia na ekologię
» DOTACJE WFOŚiGW
» WSPOMNIENIE. Janusz Maciej Hereźniak (1935-2016)
» DWUGŁOS DLA „GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ”. Jak uleczyć Szpital?
» CZĘSTOCHOWA. 70. rocznica pojmania „Warszyca”
» Zarząd „Promenady” walczy z sąsiadami
»  I W TYM SĘK. Poczucie wspólnoty
» PATRIOTYCZNA EDUKACJA. „Ocalmy od zapomnienia”
» CZĘSTOCHOWA. Absolutorium dla prezydenta
»  By z godnością pełnić role babć i dziadków
» REPORTAŻ. „Impast” – radość dzielenia się
» POD PATRONATEM „GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ”. Koncert symfoniczno-oratoryjny poświęcony pamięci rodzeństwa Reszków
» Filharmonia Częstochowska zakończyła 71. Sezon Artystyczny 2015/2016
»  Podpisanie umowy na budowę drogi
» eNKa na 102 ruszyła w trasę
» Kinder+Sport w Częstochowie
» Na inaugurację do Elbląga
» Raków zmierzy się z Wisłą Puławy w "Pucharze Tysiąca Drużyn"
» Roszady kadrowe w Rakowie Częstochowa
» Wokół żużlowych torów
» Bezpłatne zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży
» BOKS. Zwycięstwo zawodnika Klubu Sportowego „Start” w Częstochowie!
» SERWIS SPORTOWY AZS AJD
» MEDALE TENISISTÓW
» Mistrzostwa Polski Seniorów
» Mityng kwalifikacyjny do OOM i Mistrzostw Polski Juniorów
» Częstochowianin na XXVI na Krajowym Zjeździe Akademickiego Związku Sportowego w Warszawie
» Radny Witold Ritter złożył niezgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne
» LELÓW - 2016-06-16. Powiatowe obchody Dnia Strażaka. Wysokie odznaczenia – sztandar
» WSPOMNIENIE. Beata Król – częstochowska harcerka
» Z policyjnej raportówki
» Speckomisja wypowie się w sprawie wiatraków
» Mstowskie wzniesienie zostało nazwane
»  PORAJ. Absolutorium dla wójta
» OLSZTYN. Wernisaż wystawy Arkadiusza Nicera
» weekend w Częstochowie
» Bicie rekordu Guinnessa w zjeżdżaniu na ślizgawce
» BEZPŁATNIE KOLEJAMI ŚLĄSKIMI NA SPOTKANIE Z PAPIEŻEM
»  Sprawdź czy zgłosiłeś członków rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego
» Remont ul. św. Krzysztofa
» Jurajski Festiwal Sztuki i Wina
» Zaproszenie na wakacyjny wypoczynek

  Subskrypcja
Czytelniku !
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości wpisz swój email:

Wydanie nr 27 (1271) z 2016-07-07
sprawy społeczne
PROGRAM RODZINA 500+. Częstochowa na przedostatnim miejscu w województwie śląskim
Podsumowano pierwsze trzy miesiące wdrażania rządowego programu Rodzina 500+. Niestety, Częstochowa wypada bardzo źle. Na 176 gmin województwa zajmuje przedostatnie miejsce pod względem przyznawania decyzji i wypłacania pieniędzy. A Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie do realizacji programu zatrudnił 25 osób, których pensje wypłacane są z pieniędzy rządowych.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
CZĘSTOCHOWA. Hotel przy ul. Oleńki – w IV kwartale 2016
Tak zapowiadają przedstawiciele Grupy Arche, nowego właściciela hotelu, zajmującego się działalnością deweloperską i hotelową. Arche odkupiła obiekt od poprzedniego właściciela – firmy Warmus Investments Spółka z o. o.
Czytaj więcej     Komentarze
ekologia
DĄBROWA ZIELONA stawia na ekologię
W maju br. ruszyła budowa sieci wodociągowej dla miejscowości Rogaczew. Całość inwestycji obejmuje wykonanie 2789 m sieci wodociągowej od miejscowości Olbrachcice wzdłuż drogi gminnej oraz na terenie miejscowości Rogaczew wzdłuż drogi powiatowej w terenie zabudowanym.
Czytaj więcej     Komentarze
ekologia
DOTACJE WFOŚiGW
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach uruchomił pilotażowy program dopłat dla mieszkańców zmniejszających niską emisję O dotacje do wymian kotłów, instalacji grzewczych czy ociepleń elewacji będą mogli starać się właściciele domów jednorodzinnych z terenu woj. śląskiego.
Czytaj więcej     Komentarze
ekologia
WSPOMNIENIE. Janusz Maciej Hereźniak (1935-2016)
6 marca 2016 roku zmarł profesor dr hab. Janusz Maciej Hereźniak, absolwent IV LO im. H. Sienkiewicza z 1952 roku, naukowiec zasłużony dla częstochowskiego środowiska związanego z przyrodą.
Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
DWUGŁOS DLA „GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ”. Jak uleczyć Szpital?
Miejski Szpital Zespolony w Częstochowie od lat ma poważne problemy finansowe, a na koniec ubiegłego roku wysokość długu sięgnęła 63,4 mln zł. Sama spłata zaciągniętych niegdyś kredytów pochłania rocznie prawie 7,37 mln zł. W tym roku przyjęcie przez radnych sprawozdania finansowego było jednoznaczne ze wspomożeniem Szpitala brakującą kwotą 2,22 mln zł. Gdyby Rada odmówiła przyjęcia, zgodnie z przepisami szpital, który zakończył rok ze stratą, powinien zostać przekształcony albo zlikwidowany. Miejski Szpital Zespolony funkcjonuje zatem dzięki „kroplówkom”; jakie rozwiązanie tej wieloletniej sytuacji widzą radni? Czy placówce pomoże w tym przyznany niedawno certyfikat ISO?
Czytaj więcej     Komentarze
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
CZĘSTOCHOWA. 70. rocznica pojmania „Warszyca”
27 czerwca 2016 roku, o godz. 9.40 przedstawiciele częstochowskiego środowiska Prawa i Sprawiedliwości: parlamentarzyści poseł Szymon Giżyński, senatorowie – Ryszard Majer i Artur Warzocha, dyrektor Biura posła Szymona Giżyńskiego – Grażyna Matyszczak, radni - Krzysztof Janus, Jerzy Nowakowski, Piotr Wrona, a także Jerzy Sternak i Andrzej Broniewski w 70. rocznicę aresztowania generała Stanisława ‘Warszyca” Sojczyńskiego przez służby UB i NKWD złożyli kwiaty pod obeliskiem ku Jego czci.
Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
Zarząd „Promenady” walczy z sąsiadami
Zarząd Stowarzyszenia Kupców „Promenada” z coraz większą zaciętością odnosi się do swoich sąsiadów – kupców z pobliskiego targowiska, zrzeszonych w Stowarzyszeniu Producentów Warzyw, Owoców i Kwiatów, którzy sprzedają na wyznaczonym przez miasto terenie swój ciężko wyprodukowany towar.
Czytaj więcej     Komentarze
felieton
I W TYM SĘK. Poczucie wspólnoty
„Piłka jest okrągła, a bramki są dwie, albo my wygramy, albo oni” – zwykł mawiać trener Kazimierz Górski, legenda polskiej piłki nożnej. Tym razem w boju o mistrzostwo Europy – a było ono przecież w zasięgu możliwości polskiej drużyny – pokonała nas Portugalia. Zabrakło odrobiny szczęścia, najwięcej Kubie Błaszczykowskiemu, dzięki któremu przecież po trzydziestu latach znaleźliśmy się w pierwszej ósemce najlepszych drużyn w Europie. Ale może dlatego padło na niego, bo jest to chłopak zahartowany w boju życia, zdeterminowany w walce i wrażliwy na drugiego człowieka.
Czytaj więcej     Komentarze
edukacja
PATRIOTYCZNA EDUKACJA. „Ocalmy od zapomnienia”
W Zespole Szkół Ekonomicznych w Częstochowie odbyło się spotkanie młodzieży w ramach projektu „Ocalmy od zapomnienia”. W uroczystości wziął udział dyrektor Muzeum Auschwitz-Birkenau Andrzej Kacprzyk.
Czytaj więcej     Komentarze
polityka
CZĘSTOCHOWA. Absolutorium dla prezydenta
O absolutorium dla prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka za wykonanie budżetu roku 2015 zdecydował głos byłej radnej PiS – Krystyny Stefańskiej. Przeciwko zagłosowali wszyscy radni PiS i MCz, za – radni PO i SLD. Prezydent w swym expose w świetlanych barwach mówił o swoich dokonaniach i rozwoju Częstochowy. Mniej entuzjastyczni byli radni opozycji. Zarzucali merytoryczne niedociągnięcia, brak realizacji obietnic wyborczych.
Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
By z godnością pełnić role babć i dziadków
Kampania Społeczna „Polska Przyjazna Osobom Starszym” pod patronatem „Gazety Częstochowskiej”.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
REPORTAŻ. „Impast” – radość dzielenia się
Wspólną drogę artystyczną zapoczątkowali rok temu. Od stycznia 2016 roku realizują projekt koncertowy związany z Rokiem Miłosierdzia Bożego, pod honorowym patronatem abp. Wacława Depo. I wszędzie przyjmowani są z aplauzem, zdobywając coraz szersze grono wielbicieli swojej muzyki. Zespół „Impast”, bo o nim mowa, tworzą artyści o wielu talentach. To ludzie niezwykle umuzykalnieni i bogaci duchowo. Swą twórczością przybliżają do Boga, niosąc dobro i radość. W swym autorskim repertuarze „Impast” ma już ponad trzydzieści utworów.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
POD PATRONATEM „GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ”. Koncert symfoniczno-oratoryjny poświęcony pamięci rodzeństwa Reszków
KŁOMNICE / GARNEK. W niedzielę, 19 czerwca 2016 roku w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Garnku, odbył się jubileuszowy 10. koncert symfoniczno-oratoryjny, poświęcony pamięci rodzeństwu Edwardowi, Janowi i Józefinie Reszków, znanym na świecie śpiewakom operowym, związanym z ziemią częstochowską i ziemią kłomnicką.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
Filharmonia Częstochowska zakończyła 71. Sezon Artystyczny 2015/2016
I zaproponowała prawdziwą ucztę muzyczną. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej i Chór Filharmonii Częstochowskiej „Collegium Cantorum” pod batutą Adama Klocka brawurowo wykonali trudne, ale jakże niezwykłe dzieło Gustava Holsta – "Planety op. 32".
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Podpisanie umowy na budowę drogi
W sali konferencyjnej Urzędu Miasta Częstochowy, 3 lipca br., podpisano umowę na budowę drogi wojewódzkiej nr 908 w granicach Częstochowy. Dokument parafowali: Mariusz Sikora, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu w Częstochowie oraz Zdzisława Nowak, prezes częstochowskiej firmy Drog-Bud, która została wyłoniona w postępowaniu przetargowym.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
eNKa na 102 ruszyła w trasę
Zapraszamy na retro-przejażdżki
Czytaj więcej     Komentarze
sport
Kinder+Sport w Częstochowie
Częstochowskich sympatyków piłki siatkowej czeka nie lada gratka. W dniach 7-10 lipca pod Jasną Góra rozegrany zostanie największy turniej w mini siatkówce na całym świecie pod nazwą Kinder+Sport. Będzie to już XXII edycja tych rozgrywek.
Czytaj więcej     Komentarze
sport
Na inaugurację do Elbląga
W piątek, 24 czerwca br. Departament Rozgrywek PZPN ogłosił pełny terminarz II ligi na sezon 2016/2017. Rozgrywki rozpoczną się 30 lipca.
Czytaj więcej     Komentarze
sport
Raków zmierzy się z Wisłą Puławy w "Pucharze Tysiąca Drużyn"
Beniaminek pierwszej ligi, Wisła Puławy będzie rywalem częstochowskiego Rakowa w Rundzie wstępnej Piłkarskiego Pucharu Polski.
Czytaj więcej     Komentarze
sport
Roszady kadrowe w Rakowie Częstochowa
W poniedziałek, 27 czerwca br. podopieczni Marka Papszuna spotkali się na pierwszym treningu.
Czytaj więcej     Komentarze
sport
Wokół żużlowych torów
Po niezwykle ważnym zwycięstwie z Lokomotivem Daugavpils, 19 czerwca, w zespole Eko-Dir Włókniarza Częstochowa było wielkie nastawienie na zdobycie kolejnych trzech meczowych punktów w Krakowie z tamtejszą Speedway Wandą Instal.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
Bezpłatne zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży
Częstochowski Klub Sportowy „Budowlani” w okresie wakacji ( 04.07.2016 – 31.08.2016 ) organizuje bezpłatne zajęcia sportowe z zakresu lekkiej atletyki dla dzieci i młodzieży z miasta Częstochowy oraz rejonu. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 10.30 – 12.00 na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie, ul Dąbrowskiego 58/64. Serdecznie zapraszamy
Czytaj więcej     Komentarze
sport
BOKS. Zwycięstwo zawodnika Klubu Sportowego „Start” w Częstochowie!
Podczas I Memoriału Zbigniewa Pietrzykowskiego, który odbył się w Bielsku Białej - Wilkowice w dniu 19.06.2016r., wielki sukces odniósł zawodnik Klubu Sportowego "Start" w Częstochowie. Kamil Kuździeń zajął pierwsze miejsce w kategorii junior, wag.75kg. Zawodnika do startu przygotował trener Piotr Zyzik.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
SERWIS SPORTOWY AZS AJD
Łukasz Grela i Adam Pawlicki wicemistrzami Polski
Czytaj więcej     Komentarze
sport
MEDALE TENISISTÓW
Z czterema medalami do Polski powrócili niepełnosprawni tenisiści stołowi, którzy wybrali się do Barcelony na Spanish Para Table Tennis Open. Debiutujący na arenie międzynarodowej - Marek Chybiński (kl. 11) i Sławomir Brak (kl. 6) wywalczyli trzy srebrne i jeden brązowy medal.
Czytaj więcej     Komentarze
sport
Mistrzostwa Polski Seniorów
Przez dwa dni w Bydgoszczy najlepsi polscy lekkoatleci rywalizowali w 92. Mistrzostwach Polski Seniorów. W tym doborowym towarzystwie wystartowała dwójka zawodników CKS Budowlani Częstochowa.
Czytaj więcej     Komentarze
sport
Mityng kwalifikacyjny do OOM i Mistrzostw Polski Juniorów
Częstochowski Klub Sportowy Budowlani tuż przed wakacjami (25.06) zorganizował ostatni już mityng kwalifikacyjny do OOM i Mistrzostw Polski Juniorów. W zawodach tych wystartowało ponad 200 zawodników z całej Polski. W rywalizacji tej uczestniczyło również ponad 30 zawodników CKS.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Częstochowianin na XXVI na Krajowym Zjeździe Akademickiego Związku Sportowego w Warszawie
W dniach 10-11 czerwca 2016 roku w Gmachu Głównym Politechniki w Warszawie, odbył się sprawozdawczy XXVI Krajowy Zjazd Akademickiego Związku Sportowego, podczas którego dokonano wyboru nowych władz na lata 2016-2018.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI
Radny Witold Ritter złożył niezgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne
Prokurator Andrzej Majcher, Naczelnik OBL w Katowicach informuje, że orzeczeniem Sądu Apelacyjnego w Katowicach z dnia 23 czerwca 2016 r. utrzymano w mocy orzeczenie Sądu Okręgowego w Gliwicach z dnia 31 marca 2016 r. o niezgodności z prawdą oświadczenia lustracyjnego złożonego przez Witolda Rittera.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI
LELÓW - 2016-06-16. Powiatowe obchody Dnia Strażaka. Wysokie odznaczenia – sztandar
Tym razem częstochowskie pożarnictwo ochotnicze swój tradycyjny Dzień Strażaka obchodziło na terenie gminy Lelów. Inauguracja nastąpiła w kościele parafialnym pw. św. Marcina w czasie Mszy Św. celebrowanej przez proboszcza ks. kan. Młynarczyka i kapelana częstochowskich strażaków ks. kan. Sławomira Galasińskiego, podczas której poświęcono sztandar ufundowany przez lokalną społeczność.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
WSPOMNIENIE. Beata Król – częstochowska harcerka
1 czerwca 2016 roku zmarła hm. Beata Król, zasłużona, długoletnia instruktorka częstochowskiego Hufca. Do Związku Harcerstwa Polskiego wstąpiła w 1968 roku. Początek jej harcerskiej drogi przypadł na IV LO im. H. Sienkiewicza. Pełniła tam między innymi funkcje zastępowej i przybocznej.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI
Z policyjnej raportówki
POWIAT CZĘSTOCHOWSKI. Pijany włamał się do kiosku
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Speckomisja wypowie się w sprawie wiatraków
WRĘCZYCA WIELKA / TRUSKOLASY
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Mstowskie wzniesienie zostało nazwane
Na początku maja Gmina Mstów ogłosiła konkurs na nazwę najwyższego wzniesienia w miejscowości Srocko, a jednocześnie i całej Gminy.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
PORAJ. Absolutorium dla wójta
15 czerwca 2016 r. podczas XX Sesji Rady Gminy Poraj radni niemal jednogłośnie udzielili absolutorium wójtowi Łukaszowi Stacherze. Pozytywne opinie wydała Komisja Składu Orzekającego Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
OLSZTYN. Wernisaż wystawy Arkadiusza Nicera
Maluje z potrzeby serca. Mówi, że jest samoukiem, a wielu twierdzi, że mistrzem. Swoje malarstwo nazywa wrażeniowym z pogranicza nieświadomości i świadomości. Na co dzień jest specjalistą chirurgiem. Jest mężem i ojcem, a cała rodzina zaznaczyła już swój pozytywny ślad w życiu Gminy Olsztyn.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
weekend w Częstochowie
8 lipca, piątek 18.00 - Wernisaż wystawy prac Marty Frej ,,Higiena umysłowa". Miejsce: Pawilon Wystawowy Muzeum Częstochowskiego, park Staszica.
Czytaj więcej     Komentarze
turystyka
Bicie rekordu Guinnessa w zjeżdżaniu na ślizgawce
10 lipca w Karpaczu odbędzie się próba pobicia rekordu Guinnessa w liczbie osób biorących udział w zjeżdżaniu na ślizgawce. Impreza ma charakter otwarty, każdy może wziąć udział w ustanowieniu nowego rekordu.
Czytaj więcej     Komentarze
turystyka
BEZPŁATNIE KOLEJAMI ŚLĄSKIMI NA SPOTKANIE Z PAPIEŻEM
Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
Sprawdź czy zgłosiłeś członków rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego
Warto przed wakacyjnym wyjazdem upewnić się, czy członkowie naszej rodziny są zgłoszeni do ubezpieczenia zdrowotnego. Osoba aktywna zawodowo, pracująca na etacie czy umowie zleceniu, jest zgłoszona do ubezpieczenia zdrowotnego przez swojego pracodawcę.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Remont ul. św. Krzysztofa
Od soboty (9.07.2016r.) rozpoczną się prace budowlane związane z remontem ul. św. Krzysztofa (remontowana jezdnia wschodnia - od ul. św. Rocha do ul. Okulickiego) – fragment DK-43 i DK-46. W związku z pracami w weekend (9-10.07.2016r.) wyłączony z ruchu zostanie jeden pas remontowanej jezdni (ruch odbywać będzie się po drugim), a od poniedziałku (11.07.2016r.) remontowana jezdnia zostanie wyłączona z ruchu w całości (w przeciwnym kierunku – od ul. Okulickiego do ul. św. Rocha przez cały czas nie będą przeprowadzane żadne prac, a więc ruch odbywać się będzie normalnie).
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Jurajski Festiwal Sztuki i Wina
Wójt Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski oraz Dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie, Małgorzata Majer serdecznie zapraszają w sobotę i niedzielę, 23-24 lipca 2016r., do centrum Olsztyna, na Jurajski Festiwal Sztuki i Wina
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI
Zaproszenie na wakacyjny wypoczynek
Czytaj więcej     Komentarze  Opcje
startuj z nami
dodaj do ulubionych
napisz do nas
napisz do nas

  Przeszukaj internet:


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl