Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Sobota, 19 stycznia 2019
Henryka i Mariusza
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 30 (1274) 2016-07-28
  W NUMERZE:
» WOKÓŁ WIZYTY PAPIEŻA FRANCISZKA. Będzie bezpiecznie, ale bądźmy czujni
» PAPIEŻ W CZĘSTOCHOWIE
» Wspólne patrole częstochowskich strażników miejskich z celnikami podczas ŚDM
» Kamil Witkowski dołączył do Skry Częstochowa
»  Urząd Wojewódzki dofinansował Straż Miejską przed ŚDM i wizytą papieża Franciszka
» Kapitalny start częstochowskich pilotów w 6 Samolotowych Rajdowych Mistrzostwach Polski
» Adoracja zakonna w intencji ŚDM i pielgrzymki papieża Franciszka
» Folkloriada Jurajska 2016 w Żarkach Letnisko
» Na rynku wydawniczym ukazał się ostatnio nowy film na płytach DVD o Jasnej Górze.
» Wielki sukces częstochowskiej zawodniczki
»  II MIĘDZYNARODOWY KONKURS TRADYCYJNEGO POWOŻENIA O TROFEUM „ŚLĄSKA” - 6 - 7 sierpnia 2016 roku
» Przed wakacjami dokup ubezpieczenie assistance
» Co to podwójne ubezpieczenie OC?
»  3 sposoby jak obniżyć cenę OC
» Teskt syren
» REMONT ULICY SOBIESKIEGO W CZĘSTOCHOWIE
» 72. ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
» SAMORZĄDOWY INFORMATOR SMS
» MNIEJ BARIER W SZKOŁACH
» Ojciec Jerzy Kielech Honorowym Obywatelem Żarek
» KANAŁ DESZCZOWY DLA INWESTORÓW NA SKORKACH
» 1,7 miliona złotych zebrano na projekt "Bilet dla Brata"
» Gdzie najszybciej pożyczyć na wakacje?
» W maju w Klubie ,,Politechnik"
» Majowe „Ladies Night” to „Pozycja obowiązkowa” w kalendarzu każdej kobiety!

  Subskrypcja
Czytelniku !
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości wpisz swój email:

Wydanie nr 30 (1274) z 2016-07-28
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
WOKÓŁ WIZYTY PAPIEŻA FRANCISZKA. Będzie bezpiecznie, ale bądźmy czujni
Minister spraw wewnętrznych i administracji, Mariusz Błaszczak, przyjął odprawę służb przed wizytą papieża Franciszka w Częstochowie.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
PAPIEŻ W CZĘSTOCHOWIE
W czwartek do Częstochowy przyjedzie papież Franciszek. Warto znać zasady poruszania się w tym czasie po mieście; mieszkańców i pielgrzymów czekają zmiany – utrudnienia ale i udogodnienia. O czym należy pamiętać?
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Wspólne patrole częstochowskich strażników miejskich z celnikami podczas ŚDM
Częstochowska Straż Miejska podczas Światowych Dni Młodzieży i wizyty papieża Franciszka w Częstochowie będzie współpracować z wieloma służbami i instytucjami. Strażnicy miejscy wyjdą też na wspólne patrole z celnikami.
Czytaj więcej     Komentarze
sport
Kamil Witkowski dołączył do Skry Częstochowa
W miniony wtorek do kadry pierwszego zespołu Skry Częstochowa dołączył nowy zawodnik. Kamil Witkowski, bo o nim mowa, na zasadzie rocznego wypożyczenia trafił z Bukowej w Katowicach na Loretańską w Częstochowie.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Urząd Wojewódzki dofinansował Straż Miejską przed ŚDM i wizytą papieża Franciszka
Częstochowska Straż Miejska otrzymała z Urzędu Wojewódzkiego dotację celową na przygotowanie się do Światowych Dni Młodzieży i do wizyty papieża Franciszka w Częstochowie. Pula dotacji to ponad 283 tys zł.
Czytaj więcej     Komentarze
sport
Kapitalny start częstochowskich pilotów w 6 Samolotowych Rajdowych Mistrzostwach Polski
Marcin Skalik powiększa kolekcję medali i pucharów. W miniony weekend wspólnie z Jarosławem Sysio zdobył złoto Mistrzostw Polski w lataniu rajdowym w kategorii advanced. W klasie unlimited wicemistrzami zostali Janusz Darocha i Zbigniew Chrząszcz.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Adoracja zakonna w intencji ŚDM i pielgrzymki papieża Franciszka
„Jezus naucza, że niektóre łaski wyprasza się postem i modlitwą” – przypomniał ks. Andrzej Partika, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Częstochowie, kiedy zapraszał do całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji bezpieczeństwa dla wszystkich pielgrzymów przybywających na ŚDM i o pokój na całym świecie. Szczególna modlitwa rozpocznie się w środę, 27 lipca o godz. 16.00, czyli w czasie kiedy Franciszek przyleci do Polski i będziemy kontynuowana do momentu opuszczenia przez papieża Częstochowy. Zaproszenie skierowane jest przede wszystkim do osób konsekrowanych zamieszkałych na terenie parafii.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Folkloriada Jurajska 2016 w Żarkach Letnisko
Zapraszamy
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Na rynku wydawniczym ukazał się ostatnio nowy film na płytach DVD o Jasnej Górze.
W filmie dokumentalnym "Jasna Góra - historia i teraźniejszość" zobaczymy w pierwszej części dzieje jasnogórskiego klasztoru zmontowane z archiwalnych materiałów filmowych i fotograficznych. W drugiej części autorzy filmu oprowadzają widza po najciekawszych miejscach, które warto zobaczyć będąc w tym świętym miejscu.
Czytaj więcej     Komentarze
sport
Wielki sukces częstochowskiej zawodniczki
Ewa Bugdoł, triathlonistka z częstochowskiego KW LS "Kmicic", oraz Słowenka Denis Sketanko - nowymi Mistrzami Europy w triathlonie na dystansie długim ETU
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI
II MIĘDZYNARODOWY KONKURS TRADYCYJNEGO POWOŻENIA O TROFEUM „ŚLĄSKA” - 6 - 7 sierpnia 2016 roku
Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zaprasza do swojej siedziby 6 i 7 sierpnia na II Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia o Trofeum „Śląska”. Podczas dwudniowej imprezy będzie można podziwiać wspaniałe konne zaprzęgi oraz prawdziwych wirtuozów trudnej sztuki powożenia. W otoczeniu Zespołu Pałacowo - Parkowego w Koszęcinie, zabytkowe karety i furgony z powożącymi w historycznych strojach, przeniosą publiczność w czasy przełomu XIX i XX wieku. Patronat honorowy nad Konkursem objęła Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Generalny Konserwator Zabytków – Magdalena Gawin.
Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
Przed wakacjami dokup ubezpieczenie assistance

Wakacje to czas, gdy chętnie wyjeżdżamy na letni wypoczynek. Niezależnie od tego, czy w tym roku planujesz wybrać się nad Bałtyk, czy może za granicę, pamiętaj o możliwości wykupienia ubezpieczenia assistance.

Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
Co to podwójne ubezpieczenie OC?

Problem podwójnego ubezpieczenia OC miał zostać rozwiązany dzięki wprowadzeniu w życie nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych dnia 11 lutego 2012 roku. Nie do końca jednak tak się stało.

Czytaj więcej     Komentarze
ubezpieczenia
3 sposoby jak obniżyć cenę OC

Posiadanie ubezpieczenia OC pojazdów jest obligatoryjne. Gwarantuje to bezpieczeństwo wszystkich tak naprawdę uczestników ruchu drogowego. Dlaczego? Mianowicie posiadanie tej polisy sprawia, że jeśli dany kierujący wyrządzi innym szkodę, ubezpieczyciel wypłaci środki na poczet jej sfinansowania. Gdyby takiej gwarancji nie było, w praktyce czasami wręcz niemożliwie byłoby wyegzekwowanie od sprawcy szkody wzięcia jej w swoje koszty. Tak więc ubezpieczenie OC samo w sobie spełnia wiele ważnych funkcji.

Czytaj więcej     Komentarze
aktualności
Teskt syren
Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach informuje, że 1 sierpnia 2016r. o godzinie 17:00 na terenie województwa śląskiego odbędzie się test sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
REMONT ULICY SOBIESKIEGO W CZĘSTOCHOWIE
Od 1 sierpni 2016 roku częściowe zmiany tras linii 11, 12, 16, 21, 22, 23, 31, 69 i N3
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
72. ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
1 sierpnia o godz. 17.00 rozpoczną się częstochowskie uroczystości upamiętniające 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Po Mszy świętej w Kościele Akademickim w III Alei Najświętszej Maryi Panny, nastąpi przemarsz pod Pomnik Nieznanego Żołnierza w alei Sienkiewicza.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
SAMORZĄDOWY INFORMATOR SMS
Urząd Miasta Częstochowy zachęca mieszkańców do korzystania z aplikacji, dzięki której na swoich telefonach będą mogli odbierać komunikaty np. o utrudnieniach w ruchu, zagrożeniach meteorologicznych czy wydarzeniach miejskich.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
MNIEJ BARIER W SZKOŁACH
W najbliższym czasie rozpoczną się prace związane z likwidacją barier architektonicznych w trzech częstochowskich szkołach. Miejski przetarg dotyczył robót w Szkole Podstawowej nr 53 i Gimnazjum nr 18, Zespole Szkół nr 1 oraz Zespole Szkół Specjalnych nr 45. Prace potrwają do 3 miesięcy.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Ojciec Jerzy Kielech Honorowym Obywatelem Żarek
Ojciec Jerzy Kielech otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Żarki. Tak zadecydowała Rada Miejska. Uroczystego przekazania tytułu dokonali przewodnicząca RM Stanisława Nowak oraz burmistrz Żarek Klemens Podlejski.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
KANAŁ DESZCZOWY DLA INWESTORÓW NA SKORKACH
Zakończył się kolejny etap budowy kanalizacji deszczowej, która obsłuży tereny inwestycyjne na Skorkach objęte Specjalną Katowicką Strefą Ekonomiczną.
Czytaj więcej     Komentarze
aktualności
1,7 miliona złotych zebrano na projekt "Bilet dla Brata"
Projekt Bilet dla Brata jest inicjatywą polskiej młodzieży, która zbierała fundusze na swoich rówieśników z 10 krajów ze wschodu Europy i Zakaukazia, by ci mogli uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży Kraków 2016.
Czytaj więcej     Komentarze
finanse
Gdzie najszybciej pożyczyć na wakacje?

Sezon wakacyjny wręcz prosi się o należyte wykorzystanie – wyjazd, odpoczynek, dawno odkładany remont. Niestety trzeba zejść na ziemię, bo do wypłaty pozostało jeszcze trochę czasu, a w portfelu pusto. Jak się uratować? Gdzie najszybciej pożyczyć na wakacje? Poznaj różne warianty i wybierz najlepszy.

Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
W maju w Klubie ,,Politechnik"
29 maja 2018 godz.19:00 - Występ stand- up Wojciecha Cejrowskiego pt. "Ale Meksyk"
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Majowe „Ladies Night” to „Pozycja obowiązkowa” w kalendarzu każdej kobiety!
Kolejny wyjątkowy wieczór dla Pań przygotowany przez Cinema City w ramach cyklu „Ladies Night” odbędzie się w czwartek 25 maja o godz. 19:30, w przeddzień Dnia Matki. Głównym punktem imprezy będzie przedpremierowy pokaz komedii „Pozycja obowiązkowa” w znakomitej obsadzie. Diane Keaton, Jane Fonda, Candice Bergen i Mary Steenburgen grają cztery przyjaciółki zauroczone lekturą o słynnym Christianie Greyu. Błyskotliwe role oraz ekranowe przygody ich bohaterek zapewnią potężną dawkę humoru.
Czytaj więcej     Komentarze  Opcje
startuj z nami
dodaj do ulubionych
napisz do nas
napisz do nas

  Przeszukaj internet:


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl