Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Sobota, 19 stycznia 2019
Henryka i Mariusza
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 32 (1276) 2016-08-11
  W NUMERZE:
» Częstochowianie chętnie wspierają rodzime stowarzyszenia
» Nowy Ośrodek na Ostatnim Groszu
» Infekcja grzybicza pochwy - letnia nieprzyjemna niespodzianka
» Mężczyźni boją się o swoje zdrowie, ale nie dbają o nie
» HONOROWY DAWCA ENERGII FORTUM W LICZBACH
» 7 medali częstochowskich kijkarzy
» Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie informuje i zaprasza przedsiębiorców
»  NAGRODY ZA DZIAŁALNOŚĆ W III SEKTORZE
» Ponad 600 propozycji do budżetu obywatelskiego
» POMÓŻMY OLKOWI Z BLACHOWNI
»  Kupiecki Sąsiek w Żarkach już 13 sierpnia
» Pielgrzymi idą na Jasną Górę - zabezpieczenia
» Obrończyni życia w Częstochowie
» POD PATRONATEM "GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ". Na ludowo w Kamyku
» Podziękowanie Wojewody Śląskiego
» II Festiwal Miłośników Koni i Muzyki „Z KOPYTA” - GNIAZDÓW 2016
» PIELGRZYMKA I ŚWIĘTO WOJSKA
» Turniej piłki plażowej
» Podtrzymać dobrą passę.
» CENTRA INTEGRACJI SPOŁECZNEJ ZAPRASZAJĄ UCZESTNIKÓW NOWY PROJEKT, NOWE MOŻLIWOŚCI!
»  KONKURS DLA ABSOLWENTÓW CZĘSTOCHOWSKICH UCZELNI WYŻSZYCH
» Wystawa „Na nieludzkiej ziemi… Armia Polska w ZSRR 1941-1942”

  Subskrypcja
Czytelniku !
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości wpisz swój email:

Wydanie nr 32 (1276) z 2016-08-11
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Częstochowianie chętnie wspierają rodzime stowarzyszenia
1,4 mln zł zyskały 72 częstochowskie organizacje pożytku publicznego w ramach tegorocznego odpisu podatkowego. Odpis z Częstochowy na rzecz wszystkich zarejestrowanych w kraju OPP wyniósł w sumie 5,4 mln zł. 1% kwoty podatku na rzecz OPP przekazało 91 tysięcy podatników rozliczających się w częstochowskich urzędach skarbowych.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Nowy Ośrodek na Ostatnim Groszu
Mieszkańcy Ostatniego Grosza mają nowe miejsce, służące wzajemnej integracji i aktywizacji. Przy ulicy Bardowskiego otwarto kolejny ośrodek Organizowania Społeczności Lokalnej.
Czytaj więcej     Komentarze
zdrowie
Infekcja grzybicza pochwy - letnia nieprzyjemna niespodzianka
Latem żyjemy przysłowiową pełnią życia, korzystamy z kąpieli słonecznych i jesteśmy bardziej aktywni fizycznie. Przyjemne dni spędzone na plaży, nad basenem lub pod namiotem mogą jednak przynieść niemiłą niespodziankę w formie intymnych infekcji. Wraz z ekspertami portalu „Zdrowa ONA” - prof. Violettą Skrzypulec-Plintą - podpowiadamy kilka zasad, które pozwolą zminimalizować ryzyko ich wystąpienia.
Czytaj więcej     Komentarze
medycyna
Mężczyźni boją się o swoje zdrowie, ale nie dbają o nie
Co trzeci mężczyzna w Polsce boi się nowotworu. Wśród chorób budzących największy strach u panów znalazły się też udar mózgu, choroby serca i układu krążenia, a także choroba Alzheimera. Strach nie przekłada się niestety na profilaktykę i zdrowy styl życia. W ciągu ostatnich 6 miesięcy badanie krwi w kierunku raka prostaty wykonało zaledwie 15% panów. Do tego, jak wynika z Raportu Medicover „Praca. Zdrowie. Ekonomia”, 62% mężczyzn ma nadwagę, a co czwarty – nadciśnienie. Jednocześnie 70% męskiej populacji obawia się o bezpieczeństwo finansowe swojej rodziny w przypadku poważnej choroby.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
HONOROWY DAWCA ENERGII FORTUM W LICZBACH
Fortum podsumowało cztery miesiące rywalizacji miast Honorowy Dawca Energii. Częstochowa znajduje się obecnie na trzecim miejscu. Zachęcamy, by biegać, chodzić i jeździć na rowerze dla naszego miasta.
Czytaj więcej     Komentarze
sport
7 medali częstochowskich kijkarzy
Na rozegranych w sobotę w Osielsku koło Bydgoszczy Mistrzostwach Polski w nordic walking na dystansach 5 i 10 km oraz półmaratonu świetnie spisali się częstochowscy kijkarze. W zawodach wzięło udział ponad sześciuset zawodników z całego kraju, w tym siedemnastoosobowa drużyna Viking Nordic Team Częstochowa. Częstochowianie zdobyli siedem medali - jeden złoty, pięć srebrnych i jeden brązowy.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI
Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie informuje i zaprasza przedsiębiorców
Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A., Ministerstwo Rozwoju, PARP, Ambasada Republiki Kazachstanu w Polsce oraz Kaznex Inves zapraszają na Polsko-Kazachstańskie Forum Gospodarcze, które odbędzie się 23 sierpnia 2016 roku w Warszawie z okazji państwowej wizyty w Polsce Prezydenta Republiki Kazachstanu, pana Nursułtana Nazarbajewa.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
NAGRODY ZA DZIAŁALNOŚĆ W III SEKTORZE
Do końca sierpnia można składać wnioski o przyznanie Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy za działalność w organizacjach pozarządowych.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Ponad 600 propozycji do budżetu obywatelskiego
Zakończyło się przyjmowanie wniosków z propozycjami zadań do realizacji w ramach trzeciej edycji budżetu obywatelskiego. Częstochowianie zgłosili ponad 600 pomysłów.
Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
POMÓŻMY OLKOWI Z BLACHOWNI
Olek Sukiennik to mieszkaniec Blachowni, który we wrześniu skończy rok. Chłopiec urodził się z wadą wrodzoną- brakiem palców lewej dłoni. Fachową nazwą tego schorzenia jest adaktylia. Jego rodzice udało skonsultować się ze znanym amerykańskim lekarzem- dr Drorem Paley, który zaproponował przeszczep. Niestety, operacja jest bardzo kosztowna- wynosi ponad 700 tysięcy złotych. Z tego powodu, rodzice założyli konto na facebook’u www.facebook.com/bezpaluszek, na którym nie tylko przedstawione są losy małego Olka, ale także można zobaczyć, kto zdecydował się pomóc małemu chłopcu.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Kupiecki Sąsiek w Żarkach już 13 sierpnia
Zapraszamy na trzeci w tym roku Kupiecki Sąsiek. Na Targowisku w Żarkach w dniu 13 sierpnia 2016 r. otwarte zostaną wrota Kupieckiego Sąsieku.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Pielgrzymi idą na Jasną Górę - zabezpieczenia
Zbliża się pierwszy szczyt pielgrzymkowy, związany z obchodami Święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Miasto jak co roku przygotowało plan zabezpieczenia tras wejść pielgrzymek i organizacji infrastruktury komunikacyjnej, medycznej, sanitarnej i czystości. Plan obowiązuje od 5 do 15 sierpnia.
Czytaj więcej     Komentarze
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
Obrończyni życia w Częstochowie
2 sierpnia 2016 roku Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie gościło Mary Wagner – kanadyjską obrończynię życia dzieci nienarodzonych. Przyjechała na zaproszenie dyrektora Muzeum – Krzysztofa Witkowskiego. W spotkaniu licznie uczestniczyli częstochowianie. Obecna była także młodzież z ruchu „Stopaborcji.pl”. Mary Wagner przyjechała do Polski z pielgrzymką na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Organizatorem jej przyjazdu był Jacek Kotula z Fundacji Pro – Prawo do Życia”. Tłumaczem Michał Krupa.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
POD PATRONATEM "GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ". Na ludowo w Kamyku
W słoneczną niedzielę, 7 sierpnia, odbyła się III edycja Festiwalu Kapel Folkloru Miejskiego "Na Folwarku w Kamyku".
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI
Podziękowanie Wojewody Śląskiego
Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek podziękował wszystkim służbom, urzędom i instytucjom, które pracowały przy organizacji i zabezpieczaniu niedawnej wizyty papieża Franciszka w Częstochowie. Wśród zaproszonych do Katowic była liczna reprezentacja Częstochowy.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
II Festiwal Miłośników Koni i Muzyki „Z KOPYTA” - GNIAZDÓW 2016
W dniach 3-4 września 2016 r. Gmina i Miasto Koziegłowy oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach organizują drugą edycję Festiwalu Miłośników Koni i Muzyki „Z KOPYTA”.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
PIELGRZYMKA I ŚWIĘTO WOJSKA
14 sierpnia Częstochowa powita XXV Pieszą Pielgrzymkę Wojskową na Jasną Górę, a dzień później odbędą się obchody Święta Wojska Polskiego. W uroczystościach wezmą udział przedstawiciele władz miasta.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
Turniej piłki plażowej
Czytaj więcej     Komentarze
sport
Podtrzymać dobrą passę.
Skra jedzie do grodu Bachusa - zapowiedź meczu Falubaz Zielona Góra - Skra Częstochowa
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
CENTRA INTEGRACJI SPOŁECZNEJ ZAPRASZAJĄ UCZESTNIKÓW NOWY PROJEKT, NOWE MOŻLIWOŚCI!
Zachęcamy do korzystania z usług Centrów Integracji Społecznej – dzięki którym można zdobyć umiejętności i doświadczenie zawodowe - element niezbędny podczas wielu rekrutacji - otrzymując równocześnie świadczenie w wysokości do 100% zasiłku dla osób bezrobotnych!
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
KONKURS DLA ABSOLWENTÓW CZĘSTOCHOWSKICH UCZELNI WYŻSZYCH
Do 30 września absolwenci częstochowskich wyższych uczelni mogą składać swoje prace do konkursu na najlepszą pracę inżynierską, licencjacką, magisterską lub doktorską związaną z promocją Częstochowy. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody.
Czytaj więcej     Komentarze
aktualności
Wystawa „Na nieludzkiej ziemi… Armia Polska w ZSRR 1941-1942”
Z okazji 75. rocznicy podpisania 30 lipca 1941 układu Sikorski-Majski i podpisania 14 sierpnia 1941 oficjalnej umowy wojskowej między rządem Rzeczpospolitej Polskiej na Obczyźnie a rządem ZSRR w Muzeum Wojska Polskiego, przy Al. Jerozolimskich 3 w Warszawie 11 sierpnia 2016 roku otwarto nową wystawę czasową „Na nieludzkiej ziemi….Armia Polska w ZSRR 1941-1942”. Współorganizatorem wystawy jest Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, a Honorowym Patronatem objął ją Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej prof. dr hab. Wojciech Fałkowski.
Czytaj więcej     Komentarze  Opcje
startuj z nami
dodaj do ulubionych
napisz do nas
napisz do nas

  Przeszukaj internet:


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl