Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Niedziela, 18 listopada 2018
Anieli i Romana
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 45 (1289) 2016-11-10
  W NUMERZE:
» ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W CZĘSTOCHOWIE - 11 LISTOPADA 2016 ROKU. Godnie, uroczyście, radośnie
» WYSTAWA. „Punkt widokowy”
» Pierwsza kadencja Miejskiej Rady Rodziców podsumowana
» #ProtestPCz najlepszą studencką inicjatywą roku!
» DZIERŻAWA NA RZECZ ,,CENTRUM URAZOWEGO”
» Stary Młyn z nagrodą Marszałka Województwa Śląskiego
» Aleja Wojska Polskiego i estakada będą przebudowane
» Czcimy niepodległosć Polski w Częstochowie
» Ściana patriotyczna Zespołu Szkół w Kusiętach
» Chór "POCHODNIA" na niepodległość
» 9. Triennale Sztuki Sacrum. Wspólnota, współczucie, współczułość
» WYSTAWA. W Galerii Sztuki „Abigel” prace prezentuje Magdalena Roszak
» „Z akordeonem przez świat” – Piotrek Biazik i Przyjaciele
» SPORT / SKOKI DO WODY. Efekt Częstochowa – akrobatyka, gimnastyka, skoki do wody
» Nowa remiza OSP Blachownia
» JUBILEUSZ 40-LECIA DZIAŁALNOŚCI TOWARZYSTWA MUZYCZNEGO W CZĘSTOCHOWIE
» „WIELKA ULICZNA ZBIÓRKA DARÓW" – początek tegorocznej AKCJI CHARYTATYWNEJ „POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ”
» Wystawa w GOK w Poraju
»  Jesienne ekozwierzaki w MP nr 28 w Częstochowie
» Pielgrzymka środowisk kombatanckich na Jasną Górę
» BiegamBoLubię NOCĄ
» KONCERT JUBILEUSZOWY na 750-lecie Miasta Radomsko
» Koncert ”Za Misia” dla polskich dzieci z Wileńszczyzny

  Subskrypcja
Czytelniku !
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości wpisz swój email:

Wydanie nr 45 (1289) z 2016-11-10
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W CZĘSTOCHOWIE - 11 LISTOPADA 2016 ROKU. Godnie, uroczyście, radośnie
W asyście policji konnej, komandosów z Lublińca i przy akompaniamencie Orkiestry Dętej z Mykanowa przeszedł Częstochowski Marsz Niepodległości, przygotowany przez Prawo i Sprawiedliwość oraz organizacje patriotyczne.
Czytaj więcej     Komentarze
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
WYSTAWA. „Punkt widokowy”
Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprezentował wystawę katowickiego artysty fotografika Krzysztofa Szlapy „Punkt widokowy”.
Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
Pierwsza kadencja Miejskiej Rady Rodziców podsumowana
9 listopada przedstawiciele pierwszej kadencji Miejskiej Rady Rodziców Zastępczych podsumowali swoją działalność. W czasie spotkania w sali sesyjnej Urzędu Miasta wybrano też skład drugiej kadencji.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
#ProtestPCz najlepszą studencką inicjatywą roku!
Studenci Politechniki Częstochowskiej zdobywają pierwszą nagrodę w najbardziej prestiżowym studenckim plebiscycie ProJuvenes 2016 organizowanym przez Parlament Studentów Rzeczpospolitej Polskiej. Studenci Politechniki Częstochowskiej projektem #ProtestPCz – wiosna studentów na PCz, wygrali najbardziej prestiżowy plebiscyt środowiska akademickiego w kategorii studencki projekt roku organizowanym przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
DZIERŻAWA NA RZECZ ,,CENTRUM URAZOWEGO”
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny na Parkitce wydzierżawi od miasta działkę, umożliwiającą budowę zjazdu do lądowiska dla śmigłowców obsługujących ,,Centrum Urazowe.”
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Stary Młyn z nagrodą Marszałka Województwa Śląskiego
W prestiżowym konkursie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego Muzeum Dawnych Rzemiosł otrzymało nagrodę w kategorii Zrewitalizowany Obiekt Użyteczności Publicznej. Marszałek Województwa Śląskiego przyznał ją za udaną rewitalizację budynku Starego Młyna, będącą przykładem racjonalnego, wyważonego podejścia do wykorzystania lokalnego dziedzictwa dla aktywizacji lokalnej społeczności i stworzenia atrakcji turystycznej o znaczeniu ponadlokalnym.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Aleja Wojska Polskiego i estakada będą przebudowane
A to za sprawą projektu „Przebudowa alei Wojska Polskiego – DK-1 w Częstochowie”, który zajął pierwsze miejsce na liście inwestycji wybranych do dofinansowania europejskiego przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Wsparcie zaplanowanej na blisko 194 mln zł inwestycji ma wynieść ponad 164 mln zł, czyli 85 procent. Prace budowlane mają nastąpić w latach 2018-2019.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Czcimy niepodległosć Polski w Częstochowie
9 listopada częstochowskie szkoły rozpoczęły obchody Święta Niepodległości. Uroczystość przy pomniku Orląt Lwowskich zorganizował Zespół Szkół im. Bolesława Prusa. Natomiast w Gimnazjum nr 5 społeczność szkolna zaprosiła na tradycyjną Wieczornicę Niepodległościową
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Ściana patriotyczna Zespołu Szkół w Kusiętach
Zespół Szkół w Kusiętach obchodził dzisiaj (10 listopada 2016 r.) wyjątkowe święto. W przededniu Narodowego Święta Niepodległości w placówce odsłonięto ścianę patriotyczną z symbolami Rzeczypospolitej Polskiej: „Mazurkiem Dąbrowskiego” oraz godłem wkomponowanym w mapę Polski w narodowych barwach.
Czytaj więcej     Komentarze
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
Chór "POCHODNIA" na niepodległość
10 listopada, o godz:18:00, w Domu Rzemiosła w Częstochowie w ramach XVIII Święta Muzyki odbył się koncert pt. "Niepodległość", podczas którego wielu doznań dostarczyli: Rzemieślniczy Chór Męski "Pochodnia", Chór mieszany "Coralmente" oraz recytująca wiersze polskich poetów - Adrianna Kucharska.
Czytaj więcej     Komentarze
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
9. Triennale Sztuki Sacrum. Wspólnota, współczucie, współczułość
Od 10 listopada 2016 do 29 stycznia 2017 w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie trwa kolejne Triennale Sztuki Sacrum, dziewiąta edycja. Wydarzenie, zainicjowane w 1991 r. przez Wojciecha Skrodzkiego, od początku było przeglądem najciekawszych i najważniejszych zjawisk w sztukach plastycznych w Polsce, odwołujących się do sacrum.
Czytaj więcej     Komentarze
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
WYSTAWA. W Galerii Sztuki „Abigel” prace prezentuje Magdalena Roszak
10 listopada 2016 roku w Galerii Sztuki "Abigel" w Częstochowie miał miejsce wernisaż wystawy malarstwa częstochowskiej artystki Magdaleny Roszak. Przybyłych gości powitali właścicielka Galerii Jolanta Chaładaj i artysta rzeźbiarz Mariusz Chrząstek.
Czytaj więcej     Komentarze
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
„Z akordeonem przez świat” – Piotrek Biazik i Przyjaciele
W lokalu w budynku Filharmonii Częstochowskiej 27 października 2016 roku zorganizowano koncert „Z akordeonem przez świat” – Piotrek Biazik i Przyjaciele. Organizacji przedsięwzięcia podjął się Piotr Skuza z zespołu „Skuzi Brothers”.
Czytaj więcej     Komentarze
sport
SPORT / SKOKI DO WODY. Efekt Częstochowa – akrobatyka, gimnastyka, skoki do wody
Efekt Częstochowa to klub sportowy, zawiązany w ubiegłym roku. W ramach zajęć na basenie przy ulicy Równoległej oraz w sali gimnastycznej udostępnionej przez MOSIR prowadzone są: akrobatyka, skoki do wody oraz nauka pływania. W treningach biorą udział dzieci w wieku od 3 do 16 lat oraz osoby dorosłe. Rozmawiamy z najmłodszymi uczestnikami zajęć oraz trenerką, Katarzyną Reczulską
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Nowa remiza OSP Blachownia
W styczniu bieżącego roku pisaliśmy o popadającej w ruinę strażnicy OSP w Blachowni http://gazetacz.com.pl/artykul.php?idm=708&id=18467), dzisiaj możemy napisać o otwarciu obiektu po kapitalnym remoncie. Uroczystość odbyła się 4 listopada. Inwestycja pochłonęła ok. 2,1 miliona złotych.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
JUBILEUSZ 40-LECIA DZIAŁALNOŚCI TOWARZYSTWA MUZYCZNEGO W CZĘSTOCHOWIE
W 2016 roku Towarzystwo Muzyczne w Częstochowie obchodziło 40 lat działalności. Uroczysty koncert jubileuszowy miał miejsce 18 czerwca w Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana. Wydarzenie było dedykowane mieszkańcom Częstochowy i członkom stowarzyszenia.
Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
„WIELKA ULICZNA ZBIÓRKA DARÓW" – początek tegorocznej AKCJI CHARYTATYWNEJ „POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ”
W najbliższą niedzielę 20 listopada w całej Polsce, nawet w najmniejszych miejscowościach, odbędzie się już po raz 24 „Wielka Uliczna Zbiórka Darów”. Zapraszamy do miejsc oznaczonych plakatem z uśmiechniętym żółtym słoneczkiem na niebieskim tle.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Wystawa w GOK w Poraju
Zapraszamy
Czytaj więcej     Komentarze
ekologia
Jesienne ekozwierzaki w MP nr 28 w Częstochowie
Ponad 40 prac z 11 placówek oświatowych wpłynęło na I Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczno-Techniczny „Jesienny ekozwierzak”. Konkurs odbył się 8 listopada w Miejskim Przedszkolu nr 28 przy ul. Łukasińskiego w Częstochowie, a organizatorkami konkursu były nauczycielki: Joanna Kowalczyk oraz Katarzyna Pawlak.
Czytaj więcej     Komentarze
aktualności
Pielgrzymka środowisk kombatanckich na Jasną Górę
Reprezentanci środowisk kombatanckich 18 listopada 2016 r. wezmą udział w pielgrzymce na Jasną Górę. Weteranom towarzyszyć będzie p.o. Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
BiegamBoLubię NOCĄ
- to jeden z najciekawszych projektów biegowych w Polsce. Pomysł zrodził się w ramach naszej współpracy, czyli Fundacji Wychowanie Przez Sport wraz z kultową rozgłośnią - Radiową Trójką. Spotkania odbywają się w plenerze i przybierają formułę miejskiego biegania po ulicach i bulwarach. Jak sama nazwa wskazuje - biegamy NOCĄ!
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI
KONCERT JUBILEUSZOWY na 750-lecie Miasta Radomsko
Stowarzyszenie Muzyki Chóralnej CANTABILE MIASTO RADOMSKO oraz Miejski Dom Kultury w Radomsku ZAPRASZAJĄ SERDECZNIE do sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku w dniu 19.11.2016r. o godz.18.00 na KONCERT JUBILEUSZOWY na 750-lecie Miasta Radomsko zorganizowanego w ramach VIII Spotkań chóralnych Patronat Honorowy nad wydarzeniem wpisującym się w obchody Jubileuszu 750-lecia Radomska objął PREZYDENT RP ANDRZEJ DUDA. Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników muzyki, śpiewu i tańca WSTĘP WOLNY
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Koncert ”Za Misia” dla polskich dzieci z Wileńszczyzny
Serdecznie zapraszamy na Koncert Charytatywny „Za Misia” w sobotę 19 listopada od godziny 16.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłomnicach. „Nie musisz kupować biletu, tylko przynosisz misia lub zabawkę, które trafią w okresie świąt Bożego Narodzenia do polskich dzieci na Wileńszczyźnie” – namawia Gminny Ośrodek Kultury i Urząd Gminy w Kłomnicach, organizatorzy koncertu.
Czytaj więcej     Komentarze  Opcje
startuj z nami
dodaj do ulubionych
napisz do nas
napisz do nas

  Przeszukaj internet:


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl