Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Poniedziałek, 21 stycznia 2019
Agnieszkii
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 49 (1293) 2016-12-08
  W NUMERZE:
» AKADEMIA IM. JANA DŁUGOSZA. OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY. Ponad dwa i pół tysiąca prac
» Dzieci z Przyrowa zwiedziły Warszawę
» ,,Skrzaki Wspierają Dzieciaki"
»  Politechnika Częstochowska otrzymała prestiżowe wyróżnienie ELSEVIER Research Impact Leaders 2016 w kategorii Natural Sciences.
» Metoda leczenia krótkowzroczności dedykowanymi nocnymi soczewkami
»  Obchody 75. rocznicy bitwy o Tobruk pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy
»  Częstochowscy radni Prawa i Sprawiedliwości wywalczyli ulgę za odbiór śmieci dla rodzin wielodzietnych
» CZĘSTOCHOWA. W 2017 roku miasto podnosi opłatę za odbiór śmieci
» Wystawa ucznia "Sienkiewicza"
» „Święty Mikołaj z Polakami na Wileńszczyźnie”
» Ceremonia wręczenia Krzyży Wolności i Solidarności
»  Barbórkowo-Mikołajkowa aukcja w „Plastyku”
» Co dalej ze Spółdzielnią Jura?
» II Halowy Turniej Piłki Nożnej „Przyrów 2016”
» "Melodie Bożych Trąb
» Świąteczne Granie z Kubą
» STOWARZYSZENIE PRZEBIŚNIEG ZAPRASZA NA PIERWSZE Z CYKLU BEZPŁATNE WEBINARIUM Z EKSPERTEM HEMATOLOGIEM
»  Święto Uczelni
» ERASMUS + W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 34 w CZĘSTOCHOWIE
» Grudniowe Dni Dawcy Helpers’ GeneratiON na uczelniach wyższych w całej Polsce
» "26 Złaz. My się zimy nie boimy"
»  KTÓRA WITRYNA BĘDZIE NAJPIĘKNIEJSZA?
» PO INTERWENCJI „GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ”. Udało się. Honorowi dawcy krwi w Częstochowie uzyskali ulgę na przejazdy komunikacją miejską
» Mariusz Sukmanowski został mistrzem Europy
» Premiera filmu "Częstochowa lata 60. XX wieku"
» Jubileusz 20-lecia Warsztat Terapii Zajęciowej w Starym Koniecpolu
» Miasto zarobiło na wizycie Papieża Franciszka w Częstochowie
» WYSTAWA „DARU SERCA”. Szerokie artystyczne horyzonty
» BIAŁĄ WSTĄŻKĘ PRZYPINANO TAKŻE W CZĘSTOCHOWIE
» Design Thinking na Polietchnice Częstochowskiej
» Promocja książki Tadeusza Szymy w Ośrodku Promocji Kultury "Gaude Mater"
» Częstochowska młodzież pomaga zwierzętom

  Subskrypcja
Czytelniku !
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości wpisz swój email:

Wydanie nr 49 (1293) z 2016-12-08
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
AKADEMIA IM. JANA DŁUGOSZA. OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY. Ponad dwa i pół tysiąca prac
2 grudnia 2016 r. w Galerii 113 w Instytucie Sztuk Pięknych Wydziału Sztuki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie miał miejsce wernisaż prac nadesłanych na ogólnopolski konkurs „Moja plastyka – Moja technika”. Konkurs zorganizował Zespół Wychowania przez Sztukę, funkcjonujący w Instytucie Sztuk Pięknych.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI
Dzieci z Przyrowa zwiedziły Warszawę
4o. dzieci z Przyrowa na zaproszenie posła Szymona Giżyńskiego miało okazję zwiedzić polski parlament.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
,,Skrzaki Wspierają Dzieciaki"
Klub sportowy KS Skra Częstochowa organizuje charytatywną akcję ,,Skrzaki Wspierają Dzieciaki", w której każdy z Nas może zostać Świętym Mikołajem. Wystarczy przynieść podarunki na Główny Stadion Skry (Loretańska 20) a my przekażemy je podopiecznym Domu Małego Dziecka.
Czytaj więcej     Komentarze
edukacja
Politechnika Częstochowska otrzymała prestiżowe wyróżnienie ELSEVIER Research Impact Leaders 2016 w kategorii Natural Sciences.
Nagroda została przyznana po raz pierwszy tym szkołom wyższym, których publikacje miały największy wpływ na postrzeganie polskiej nauki w świecie. Wyróżnienie w imieniu Politechniki Częstochowskiej odebrał w Warszawie prorektor ds. nauki prof. dr hab. inż. Jerzy Wysłocki.
Czytaj więcej     Komentarze
medycyna
Metoda leczenia krótkowzroczności dedykowanymi nocnymi soczewkami
Odpowiednie dobranie specjalnych soczewek zakładanych jedynie na noc pozwala korygować krótkowzroczność oraz niewielki astygmatyzm i cieszyć się dobrym widzeniem w ciągu dnia, bez konieczności noszenia okularów czy tradycyjnych soczewek!
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
Obchody 75. rocznicy bitwy o Tobruk pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Częstochowscy radni Prawa i Sprawiedliwości wywalczyli ulgę za odbiór śmieci dla rodzin wielodzietnych
50-procentową ulgę z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla rodzin posiadających Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny wywalczyli częstochowscy radni PiS. Ulga dotyczy rodzin mających troje i więcej dzieci. Aby z niej skorzystać trzeba będzie wypełnić deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
CZĘSTOCHOWA. W 2017 roku miasto podnosi opłatę za odbiór śmieci
Radni częstochowscy na ostatniej sesji Rady Miasta ustalił nowe stawki opłaty dla odbiór odpadów. Nowe stawki w dużo większym stopniu premiują segregację odpadów. Za śmieci zbierane selektywnie będziemy płacić 12 zł (a nie 10,50 zł) od każdego mieszkańca zamieszkującego daną nieruchomość, za zbierane nieselektywnie – 20 zł ( a nie 12 zł).
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Wystawa ucznia "Sienkiewicza"
W Galerii Zwiastun Miejskiej Galerii Sztuki od 2 grudnia 2016 roku do 9 stycznia 2017 roku prezentowana jest wystawa prac młodego i bardzo uzdolnionego fotografika Marcina Szczygła, ucznia IV LO w Częstochowie.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
„Święty Mikołaj z Polakami na Wileńszczyźnie”
Jak co roku, przed dniem Świętego Mikołaja, ksiądz Ryszard Umański, proboszcz częstochowskiej parafii Najświętszej Matki Panny Częstochowskiej, przy ul. Michałowskiego, zorganizował akcję pomocy Polakom na Wileńszczyźnie. W akcję od pięciu lat zaangażowani są członkowie Stowarzyszenia Patriotycznego „Kresy”, Rycerze Kolumba, częstochowska „Solidarność”, a także szkoły, urzędy gmin z powiatu częstochowskiego, między innymi Kłomnice i Olsztyn, częstochowskie starostwo.
Czytaj więcej     Komentarze
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
Ceremonia wręczenia Krzyży Wolności i Solidarności
2 grudnia 2016 r., w sali reprezentacyjnej Ratusza odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych działaczom opozycji wobec dyktatury komunistycznej z lat 1956-1989. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy Krzyże Wolności i Solidarności wręczył prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek. – Mam wielki zaszczyt pochylić się na Państwa dorobkiem działalności antykomunistycznej. Państwa odwaga, oddanie sprawie wolności zasługuje na najwyższy szacunek – powiedział prezes Jarosław Szarek.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Barbórkowo-Mikołajkowa aukcja w „Plastyku”
4 grudnia 2016 roku w Zespole Szkół Plastycznych w Częstochowie miał miejsce doroczny kiermasz bożonarodzeniowy połączony z aukcją dzieł uczniów i nauczycieli szkoły. Przedsięwzięcie przeprowadza się z myślą o uczniach potrzebujących wsparcia.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Co dalej ze Spółdzielnią Jura?
Z inicjatywy Zarządu RFG S.A., odbyło się kolejne spotkanie z przedstawicielami władz Spółdzielni. Po podpisaniu ugody dotyczącej spłaty należności wynikających z wyroku z dn. 15 kwietnia 2011 roku przez SM Jura, Zarząd Spółki poprosił nowego Prezesa SM Jura Pana Tadeusza Koćwina o przedstawienie aktualnej sytuacji finansowej Spółdzielni, w tym stanu zadłużenia i wszczętych postępowań egzekucyjnych wobec dłużników.
Czytaj więcej     Komentarze
sport
II Halowy Turniej Piłki Nożnej „Przyrów 2016”
3 grudnia 2016 r. w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyrowie odbył się II Halowy Turniej Piłki Nożnej „Przyrów 2016”. Wzięły nim udział drużyny z rocznika 2005 ( 8 grup) i rocznik 2008 (5 grup). Organizatorzy rozgrywek ks. Tomasz Kośny i Zbigniew Szpruta zapewnili sportowe igrzyska na dobrym poziomie w duchu fair-play.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
"Melodie Bożych Trąb
Ekspert w dziedzinie instrumentów, znawca tradycji, wielokrotnie nagradzany za ratowanie dziedzictwa kulturowego - Roman Kryst był jurorem w Festiwalu Zbliżenia Kultur "Melodie Bożych Trąb"- XV Mazowieckim Konkursie Gry na Ligawce,oraz wydarzeniu połączonym - "1 Tabor Podlaski".
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Świąteczne Granie z Kubą
27 grudnia 2016 roku w Hali Sportowej przy ulicy Żużlowej 4 w Częstochowie, Fundacja Ludzki Gest Jakub Błaszczykowski, której prezesuje Małgorzata Domagalik, organizuje imprezę “Świąteczne Granie z Kubą”. Start o godz. 17.
Czytaj więcej     Komentarze
medycyna
STOWARZYSZENIE PRZEBIŚNIEG ZAPRASZA NA PIERWSZE Z CYKLU BEZPŁATNE WEBINARIUM Z EKSPERTEM HEMATOLOGIEM
Co roku odnotowuje się w Polsce kilka tysięcy przypadków zachorowań na chłoniaki. Znajomość objawów chłoniaka zwiększa szanse na wczesne rozpoznanie i skuteczne leczenie. 12 grudnia o 16:00 na www.przebisnieg.org będzie można poszerzyć swoją wiedzę na temat chłoniaków i wziąć udział w bezpłatnym webinarium pt. „Chłoniaki indolentne i białaczka limfocytowa”, podczas którego ekspert dr hab. med. Wojciech Jurczak odpowie również na pytania uczestników webinarium.
Czytaj więcej     Komentarze
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
Święto Uczelni
9 grudnia 2016 r. w auli nr 121 w budynku Uczelni przy ul. Waszyngtona 4/8) odbędzie się uroczyste posiedzenie Senatu Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.
Czytaj więcej     Komentarze
edukacja
ERASMUS + W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 34 w CZĘSTOCHOWIE
W listopadzie w Szkole podstawowej nr 34 w Częstochowie odbyła się wizyta gości z Grecji i Finlandii w ramach realizacji międzynarodowego projektu Erasmus + „Świat w naszych rękach, możemy go naprawić”.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
Grudniowe Dni Dawcy Helpers’ GeneratiON na uczelniach wyższych w całej Polsce
W dniach między 5 a 16 grudnia na uczelniach wyższych w całej Polsce trwają Dni Dawcy w ramach ósmej edycji projektu studenckiego Helpers’ GeneratiON Fundacji DKMS.
Czytaj więcej     Komentarze
turystyka
"26 Złaz. My się zimy nie boimy"
REGIONALNY ODDZIAŁ PTTK W CZĘSTOCHOWIE SKKT PTTK „EGZOTYK’’ PRZY VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM IM. J. DĄBROWSKIEGO W CZĘSTOCHOWIE. GIMNAZJUM IM. K. K. BACZYŃSKIEGO W POCZESNEJ zapraszają na "26 Złaz - My się zimy nie boimy"
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
KTÓRA WITRYNA BĘDZIE NAJPIĘKNIEJSZA?
Właściciele sklepów i usługodawcy współtworzący odświętny klimat w mieście mogą już zgłaszać swoje dekoracje do konkursu na najpiękniejszą witrynę świąteczną. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
PO INTERWENCJI „GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ”. Udało się. Honorowi dawcy krwi w Częstochowie uzyskali ulgę na przejazdy komunikacją miejską
Na ostatniej sesji Rady Miasta Częstochowy, 1 grudnia 2016 roku, radni częstochowscy wreszcie przegłosowali projekt uchwały zgłoszony przez radnego Prawa i Sprawiedliwości Piotr Wronę, dotyczący bezpłatnych przejazdów środkami transportu publicznego MPK w Częstochowie dla Zasłużonych Honorowych Dawców Krwi. „Gazeta Częstochowska” wsparła radnego Wronę w walce o przyznanie tego zasłużonego przywileju dla krwiodawców.
Czytaj więcej     Komentarze
sport
Mariusz Sukmanowski został mistrzem Europy
W dniach 26-27.11.2016r. w Wałbrzychu, odbyły się Mistrzostwa Europy Karate Kyokushinkai Tezuka Group. W zawodach tych udział wzięło ponad 500 zawodników z 48 ośrodków zarówno z polski jak i zagranicy. Herbowski Klub Oyama karate reprezentował trener sensei Mariusz Sukmanowski w kat. senior starszy – 80 kg.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Premiera filmu "Częstochowa lata 60. XX wieku"
Klub "Politechnik" al Armii Krajowej 23/25 12 grudnia 2016 roku o godz 17:00.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
Jubileusz 20-lecia Warsztat Terapii Zajęciowej w Starym Koniecpolu
Warsztat Terapii Zajęciowej w Starym Koniecpolu 15 listopada br. obchodził swoje 20 „urodziny”.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Miasto zarobiło na wizycie Papieża Franciszka w Częstochowie
Radny Klubu Prawo i Sprawiedliwość Albert Kula w formie interpelacji zapytał prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka o koszty pobytu Papieża Franciszka w Częstochowie. – Wystosowałem pismo ponieważ Prezydent i radni SLD i PO ciągle mówi o wielkich kosztach dla miasta w związku z pobytem Papieża Franciszka w Częstochowie i na Jasnej Górze. Jak się okazuje lament i płacz Lewicy i władz miasta był bezzasadny, bo Częstochowa wręcz zyskała na wizycie Papieża, ponieważ za pieniądze od Rządu Miasto wyremontowało m.in. ulice. I o tym skrzętnie - jak dotąd - milczano – mówi „GCz” radny Albert Kula.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
WYSTAWA „DARU SERCA”. Szerokie artystyczne horyzonty
W Klubie „Nasza Praca”, przy ul. Broniewskiego w Częstochowie, 1 grudnia 2016 roku odbył się kolejny wernisaż prac malarzy amatorów, podopiecznych Stowarzyszenia Hospicjum „Dar Serca” oraz studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Artyści tajniki sztuki malowania zgłębiają pod kierunkiem częstochowskiej plastyczki i animatorki kultury – Danuty Żak.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
BIAŁĄ WSTĄŻKĘ PRZYPINANO TAKŻE W CZĘSTOCHOWIE
Młodzieżowy happening pod hasłem „Nie Krzycz! Przytul!” zakończył kilkudniową Kampanię Białej Wstążki, odbywającą się w ramach światowej akcji profilaktyczno-edukacyjnej poświęconej zjawisku przemocy wobec kobiet.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Design Thinking na Polietchnice Częstochowskiej
Władze Politechniki Częstochowskiej wyszły naprzeciw studentom. Studenci z koła naukowego DTspace zorganizują dla Władz Rektorskich oraz Dziekańskich Uczelni warsztaty Design Thinking.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Promocja książki Tadeusza Szymy w Ośrodku Promocji Kultury "Gaude Mater"
Zapraszamy
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Częstochowska młodzież pomaga zwierzętom
Ponad 2 tony karmy, koców, żwirku i innych artykułów niezbędnych w codziennej opiece nad zwierzętami - to bilans zakończonej 2 grudnia 2016 roku miejskiej akcji ,,Charytatywnie dla Zwierząt”.
Czytaj więcej     Komentarze  Opcje
startuj z nami
dodaj do ulubionych
napisz do nas
napisz do nas

  Przeszukaj internet:


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl