Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Poniedziałek, 21 stycznia 2019
Agnieszkii
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 51 (1295) 2016-12-22
  W NUMERZE:
» KONFERENCJA PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI. „Opozycja prezentuje zdziczenie obyczajów”
» CZĘSTOCHOWA. Pierwsze objawy agresji
» Polacy z Kresów Wschodnich z wizytą w Częstochowie
» Polacy niewiele wiedzą o ubezpieczeniach
» Modlitwa za Polskę
» CZĘSTOCHOWA. Wigilie dla bezdomnych, samotnych, ubogich
» Jasnogórskie życzenia dla dziennikarzy
» Zima pełna smaku w McDonald’s®!
» Karetka dla szpitala
» MPK w Częstochowie zmienia rozkłady jazdy
» Wyjątki w kursowaniu częstochowskiego MPK
» KONIECPOL. „Ludzie płakali ze szczęścia”
» V Memoriał Dariusza Dobosza
» III Jarmark Bożonarodzeniowy w Lelowie
» Order Uśmiechu dla Jakuba Błaszczykowskiego i świąteczna sportowa zabawa
» Częstochowski uczeń Jakub Maślanka w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej
» Dyplom za pomoc społeczną
»  TELEFONY INTERWENCYJNE I ALARMOWE
» Częstochowska Paraolimpiada 2016
» „Mortui sunt ut liberi vivamus”
» Wystawa w ROK - "Montenegro"
» 25 lat Związku Gmin Jurajskich
» Sylwester w Częstochowie
» UNIA EUROPEJSKA na straży chaosu. Co zmienia przystąpienie UE do Konwencji Stambulskiej?
» SIATKÓWKA. Bolesny koniec roku - AZS Częstochowa znowu bez punktu
»  „Częstochowa 1962 rok”
» Nieoszczędna Spółdzielnia Mieszkaniowa
» Księża Pallotyni chodzą z nocnymi patrolami do bezdomnych
» W TYM SĘK. Petrudajnia

  Subskrypcja
Czytelniku !
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości wpisz swój email:

Wydanie nr 51 (1295) z 2016-12-22
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
KONFERENCJA PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI. „Opozycja prezentuje zdziczenie obyczajów”
Piątkowe, 16 grudnia 2016 roku, wydarzenia w Sejmie oraz zachowanie opozycji w kolejnych dniach parlamentarzyści Ziemi Częstochowskiej jednoznacznie skomentowali jako działania destrukcyjne i szkodzące Polsce. – Nie ulega wątpliwości, że mieliśmy z pewnym etapem próby przejęcia władzy w Polsce przez szeroko rozumianą opozycję – mówił podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, 19 grudnia, lider częstochowskiego Prawa i Sprawiedliwości, poseł Szymon Giżyński. Z dziennikarzami spotkali się także: posłowie – Lidia Burzyńska i Konrad Głębocki oraz senatorowie – Ryszard Majer i Artur Warzocha.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
CZĘSTOCHOWA. Pierwsze objawy agresji
19 grudnia 2016 roku, w godzinach wieczornych, ok. godz. 18.00, budynek częstochowskiej NSZZ „Solidarność”, przy ul. Łódzkiej 8/12 został zniszczony obraźliwymi napisami.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Polacy z Kresów Wschodnich z wizytą w Częstochowie
Przez trzy dni, od 16 do 18 grudnia 2016 roku, w Częstochowie przebywali nasi Rodacy z Lwowa i Stanisławowa (obecnie Ukraina). Młodzież i osoby starsze przybyły na zaproszenie senatora RP Artura Warzochy, wiceprzewodniczącego Senackiej Komisji do Współpracy z Polonią.
Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
Polacy niewiele wiedzą o ubezpieczeniach
Polacy nie znają swoich uprawnień wynikających z systemu ubezpieczeń społecznych, co więcej - mylą ubezpieczenia. Mniej niż 10 proc. z nas ma w tej mierze zadowalający poziom wiedzy. Brak wiedzy powoduje natomiast, że oceniamy system ubezpieczeń społecznych i Zakład Ubezpieczeń Społecznych przez pryzmat emocji. To wynik badania opinii publicznej przeprowadzonego przez Instytut Spraw Publicznych i Millward Brown.
Czytaj więcej     Komentarze
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
Modlitwa za Polskę
20 grudnia 2016 roku premier polskiego rządu Beata Szydło, marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński i prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński modlili się na Jasnej Górze podczas Apelu Jasnogórskiego Towarzyszyli im wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński, szef MSWiA Mariusz Błaszczak, ministrowie: Beata Kempa i Antoni Macierewicz. W modlitewnym spotkaniu wzięli też udział: wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, wicewojewoda Mariusz Trepka oraz posłowie Ziemi Częstochowskiej: Lidia Burzyńska, Andrzej Gawron, Konrad Głębocki i Szymon Giżyński. Przed Apelem premier Beata Szydło i prezes Jarosław Kaczyński złożyli wieńce przed Epitafium Smoleńskim na placu przed Kaplicą Matki Bożej.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
CZĘSTOCHOWA. Wigilie dla bezdomnych, samotnych, ubogich
Wigilia to czas wspólnej radości z narodzenia Pana. O tych, którzy nie mają rodzin, są osamotnieni i nie mają z kim spędzić wigilii myślą organizacje charytatywne. W Częstochowie tradycyjnie odbywają się dwie wigilie dla bezdomnych i opuszczonych.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Jasnogórskie życzenia dla dziennikarzy
22 grudnia 2016 roku o. Marian Waligóra, przeor Jasnej Góry i o. Sebastian Matecki, rzecznik Jasnej Góry, złożyli życzenia częstochowskim dziennikarzom. Spotkanie odbyło się przy okazji prezentacji jasnogórskiej szopki i strojenia choinek w ramach 9. Konkursu na Wieczernikową Choinkę.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Zima pełna smaku w McDonald’s®!
Wielki powrót Drwala i Zbójnickiej. - Konkurs! Do rozlosowania mamy 8 zaproszeń.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Karetka dla szpitala
Miejski Szpital Zespolony w Częstochowie otrzymał gwiazdkowy prezent - nowy ambulans specjalistyczny do transportu pacjentów i kontraktowania usług medycznych.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
MPK w Częstochowie zmienia rozkłady jazdy
Od 1.01.2017 roku zmiany na liniach nr 14, 18, 26, 68 i 69
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Wyjątki w kursowaniu częstochowskiego MPK
MZDiT informuje, że w 2017 roku będą miały miejsce następujące wyjątki w kursowaniu autobusów i tramwajów, polegające na zamianie rozkładów jazdy na inne, niż wynika z kalendarza:
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
KONIECPOL. „Ludzie płakali ze szczęścia”
Tuż przed Wigilią, 21 grudnia 2016 r., w miejscowości Kuźnica Grodziska nastąpiło uroczyste otwarcie wodociągu, wybudowanego dla gminy Koniecpol, dzięki wsparciu rządu Prawa i Sprawiedliwości. Woda popłynęła do gospodarstw domowych w miejscowościach: Wólka, Załęże, Kuźnica Grodziska, Oblasy i w części Dąbrowy. Podczas uroczystości szczególne podziękowania przekazano dla Pani Premier Beaty Szydło, którą reprezentowali wojewoda Jarosław Wieczorek i wicewojewoda Mariusz Trepka.
Czytaj więcej     Komentarze
sport
V Memoriał Dariusza Dobosza
22 grudnia 2016 roku w Pankach odbył się turniej charytatywny - V Memoriał Dariusza Dobosza, z którego dochód (wpisowe uczestniczących drużyn oraz dobrowolne datki kibiców) zostały przekazane rodzinie, tragicznie zmarłego 28 grudnia 2010 roku w wieku 37 lat piłkarza i szkoleniowca Dariusza Dobosza.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
III Jarmark Bożonarodzeniowy w Lelowie
18 grudnia 2016 roku
Czytaj więcej     Komentarze
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
Order Uśmiechu dla Jakuba Błaszczykowskiego i świąteczna sportowa zabawa
W Hali Sportowej Częstochowa podczas charytatywnego turnieju, zorganizowanego przez Jakuba Błaszczykowskiego 27 grudnia 2016 roki, nie zabrakło sław sportu i estrady. Znany piłkarz odebrał także przyznany mu przez dzieci Order Uśmiechu.
Czytaj więcej     Komentarze
edukacja
Częstochowski uczeń Jakub Maślanka w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej
61 uczniów ze wszystkich regionów Polski – tylu uczestników zakwalifikowało się do finału IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. W tym gronie znalazł się Jakub Maślanka z Zespołu Szkół im. Jana Kochanowskiego w Częstochowie. W walce o finał pokonał blisko 8 tys. osób.
Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
Dyplom za pomoc społeczną
o raz trzeci w Ratuszu Miejskim wręczono nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy w dziedzinie pomocy społecznej.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
TELEFONY INTERWENCYJNE I ALARMOWE
Procedura postępowania z osobami bezdomnymi wymagającymi pomocy w okresie jesienno-zimowym, przebywającymi na terenie miasta Częstochowy.
Czytaj więcej     Komentarze
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
Częstochowska Paraolimpiada 2016
W Hali Polonia już po raz szesnasty odbył się Konkurs Gier i Zabaw Ruchowych „Paraolimpiada”. Tradycyjnie wszyscy uczestnicy zdobyli pierwsze miejsca i otrzymali nagrody.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
„Mortui sunt ut liberi vivamus”
Słowa stanowiące motto uroczystości Dnia Patrona 24 listopada br. w Gimnazjum nr 21 w Częstochowie, stanowią sentencję zaczerpniętą z cmentarza Orląt Lwowskich – „Polegli, abyśmy żyli wolni”.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
Wystawa w ROK - "Montenegro"
"Podróże to jedyna rzecz na którą wydajemy pieniądze a stajemy się bogatsi" - 17 stycznia w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie wystawa fotograficzna z wyprawy do Czarnogóry.
Czytaj więcej     Komentarze
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
25 lat Związku Gmin Jurajskich
17 grudnia 1991 roku, na zjeździe założycielskim w Złotym Potoku, w gminie Janów, odbyło się założycielskie spotkanie powołujące do życia dobrowolne stowarzyszenie gmin leżących na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej o nazwie Związek Gmin Jurajskich. 9 grudnia w Częstochowie odbyła się gala podsumowująca ten okres.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Sylwester w Częstochowie
W sylwestrową noc częstochowianie tradycyjnie będą mogli bawić się na placu Biegańskiego. Będą koncerty, zabawa taneczna i pokaz sztucznych ogni. Początek imprezy o godzinie 21.00. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Blue Cafe. Jako support wystąpi Aqrat Band. Tradycyjnie życzenia mieszkańcom i gościom złoży prezydent miasta, zaplanowano także pokaz pirotechniczny oraz zabawę taneczną, którą poprowadzi DJ Brain.
Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
UNIA EUROPEJSKA na straży chaosu. Co zmienia przystąpienie UE do Konwencji Stambulskiej?
W Brukseli przyspieszają prace nad przystąpieniem przez UE do Konwencji Stambulskiej, której rzekomym celem jest walka z przemocą wobec kobiet. Nikt nie ma wątpliwości, że z pełną determinacją musimy zakończyć koszmar, w jakim żyje wiele Europejek. Jednak aby do tego doszło, UE musi walczyć przy pomocy faktów, a nie ideologii.
Czytaj więcej     Komentarze
sport
SIATKÓWKA. Bolesny koniec roku - AZS Częstochowa znowu bez punktu
W sobotę 17.12.2016 r. siatkarze AZS Częstochowa przegrali 15 kolejkę fazy zasadniczej. Ich rywalem był Cuprum Lubin, który do domu wrócił z kompletem punktów. Pierwszy set był spokojny i wyrównany. Częstochowianie bez problemu kończyli akcje, jednocześnie pozwalając na to Lubinianom. Po 20 punkcie goście zaczęli sprawiać duże problemy. AZS zdobył już tylko dwa punkty do końca seta przegrywając tym 22:25.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
„Częstochowa 1962 rok”
Studio filmowe Kas Film wydało kolejny film z cyklu „.Częstochowa lata... 70. 80” pt. „Częstochowa lata 60. XX wieku". Wcześniej ukazał się dokument „Częstochowa 1962 rok”, ale był to spacer z jednego dnia z 1962 roku.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Nieoszczędna Spółdzielnia Mieszkaniowa
"Na bloku przy ulicy Niepodległości 24 w Częstochowie jest zamontowana lampa, która się pali całą dobę, w dzień i w nocy od 3 tygodni." - alarmują Mieszkańcy bloku.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Księża Pallotyni chodzą z nocnymi patrolami do bezdomnych
Ostry mroź daje się we znaki wszystkim. Szczególnie groźny jest dla osób bez dachu nad głową. Od czwartku, 5 stycznia do zelżenia mrozów stołówka dla osób bezdomnych działająca w częstochowskiej Dolinie Miłosierdzia czynna jest całą dobę. Przed ten czas jest możliwość napicia się gorącej herbaty i zjedzenia ciepłego bigosu. Uwrażliwiamy zatem mieszkańców Częstochowy, by mijając głodnych i nieubranych na ulicach, wskazać im kierunek, gdzie mogą uzyskać pomoc. Dodatkowo zakonnicy wraz z członkami Fundacji Ufam Tobie odwiedzają miejsca, w których koczują osoby bezdomne.
Czytaj więcej     Komentarze
felieton
W TYM SĘK. Petrudajnia
Petru dla Nowoczesnej jest niczym kura znosząca złote jajka. Jego „złote myśli”, sypane jak z rękawa, to typowy trick marketingowy. Trick głęboko przemyślany i skuteczny. Bo Petru jest na ustach wszystkich – i z lewej, i z prawej strony. A my jesteśmy naocznymi świadkami tego, jak działanie w stylu: „struganie wariata” daje zamierzony medialny efekt.
Czytaj więcej     Komentarze  Opcje
startuj z nami
dodaj do ulubionych
napisz do nas
napisz do nas

  Przeszukaj internet:


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl