Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Sobota, 19 stycznia 2019
Henryka i Mariusza
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 4 (1299) 2017-01-26
  W NUMERZE:
» 154. rocznica Powstania Styczniowego
» Polacy i Ormianie wspólnie uczcili 650. rocznicę nadania Ormianom pierwszego przywileju przez króla Kazimierza Wielkiego
» Gratulujemy
» Za dobre wyniki nowy radiowóz
» Architekt z Żarek laureatem Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego
» SPORTOWE NAGRODY - NABÓR WNIOSKÓW
» Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Współczesnej łączy Miłośników i Ekspertów Sztuki
» Warsztaty teatralne w Poraju
» CZĘSTOCHOWSKIE ZABYTKI. Przędzalnia Elanex ma iść pod topór
» Koncert noworoczny w Koniecpolu
» WYSTAWA W OPK „GAUDE MATER” – „Między czernią a bielą”. Abstrakcja mnie wyzwala
» Zmiany oświatowe w Żarkach
»  Zacznij rok ze zdrowiem - sprawdź swój cholesterol.
» Program Badań Przesiewowych w Kierunku Raka Jelita Grubego
» XX KONKURS „NA OLIMPIJSKIM SZLAKU”
»  TELEFON DO REDAKCJI. Oblodzona Częstochowa
»  Relacja pacjent – lekarz, czyli jak skutecznie komunikować się ze specjalistą?
» LIST DO REDKACJI
»  Czy żywność może być rakotwórcza?
» Można głaszać się do konkursu recytatorskiego
»  „Chcę mi się żyć” - film dokumentalny o polskich kobietach z zaawansowanym rakiem piersi.
» PRÓSZYŃSKI I S-KA POLECA NOWOŚCI

  Subskrypcja
Czytelniku !
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości wpisz swój email:

Wydanie nr 4 (1299) z 2017-01-26
INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI
154. rocznica Powstania Styczniowego
Parlamentarzyści PiS oddali hołd Powstańcom Styczniowym
Czytaj więcej     Komentarze
aktualności
Polacy i Ormianie wspólnie uczcili 650. rocznicę nadania Ormianom pierwszego przywileju przez króla Kazimierza Wielkiego
20 stycznia 2017 roku w Krakowie poseł Ziemi Częstochowskiej Szymon Giżyński, wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji ds. Mniejszości Narodowej, reprezentował polski parlament podczas obchodów 650-lecia nadania Ormianom pierwszego przywileju przez króla Kazimierza Wielkiego. Tym samym mogli oni utworzyć biskupstwo we Lwowie i rządzić się swoimi prawami. W uroczystościach uczestniczyli, między innymi, ambasador Armenii w Polsce Edgar Ghazaryan i podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP minister Wojciech Kolarski.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Gratulujemy
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wyróżniło nasz Powiatowy Urząd Pracy za skuteczną aktywizację osób bezrobotnych.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
Za dobre wyniki nowy radiowóz
Komenda Miejska Policji w Częstochowie otrzymała nowy oznakowany pojazd marki Kia Cee'd, jako wyróżnienie za jedne z najlepszych efektów w służbie w garnizonie śląskim osiągniętych przez częstochowskich policjantów w ubiegłym roku.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Architekt z Żarek laureatem Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego
Tomasz Ulman, – autor m.in. projektu przebudowy Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie w Żarkach, został laureatem Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie konserwacji zabytków w kategorii „Wykonawca”.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
SPORTOWE NAGRODY - NABÓR WNIOSKÓW
Do 10 lutego można składać wnioski o przyznanie nagród i wyróżnień Miasta Częstochowy za wybitne osiągnięcia sportowe dla zawodników, trenerów i działaczy reprezentujących stowarzyszenia sportowe z terenu miasta Częstochowy uzyskane w 2016 r.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Współczesnej łączy Miłośników i Ekspertów Sztuki
Festiwal sztuki rzeźbiarskiej start’17, organizowany w ramach Międzynarodowego Festiwalu Rzeźby Współczesnej, prezentuje sztukę 3D już od ośmiu lat. Wszystkie rzeźby podczas tego wydarzenia łączą się tego jednego dnia, o tej samej porze, w różnych lokalizacjach. Impreza skierowana jest ku artystom, kuratorom, krytykom i kolekcjonerom sztuki, jak również marszandom, architektom i miłośnikom sztuki na całym świecie. Wszyscy uczestnicy przebywający w 70-ciu różnych lokalizacjach jednoczą się ze sobą wirtualnie i na żywo przekazują sobie swoje wrażenia poprzez portale społecznościowe. Tegoroczny temat: „Sztuka w przestrzeni publicznej”. Festiwal odbędzie się 29 stycznia 2017 r. w Krakowie. Przy Kładce Ojca Bernatka wystawiona zostanie rzeźba częstochowskiego artysty Jerzego Kędziory - „Barka”
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
Warsztaty teatralne w Poraju
Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
CZĘSTOCHOWSKIE ZABYTKI. Przędzalnia Elanex ma iść pod topór
Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk planuje budowę drogi przez nieczynną od kilkunastu lat przędzalnię Elanex. Tym samym pod ostrze koparek mają pójść najpiękniejsze i najstarsze budowle tego kompleksu. Na to nie godzą się częstochowianie, dla których zachowanie historycznej struktury Częstochowy jest priorytetowe. – Elanex to perła polskiej architektury XIX-wiecznej, to drugi, po Jasnej Górze, najcenniejszy obiekt historyczny w Częstochowie – mówią Olga Kitala, Marcin Cieśla, Piotr Pałgan, członkowie nowo powstałego Stowarzyszenia Grupa Elanex.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Koncert noworoczny w Koniecpolu
Zaproszenie
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
WYSTAWA W OPK „GAUDE MATER” – „Między czernią a bielą”. Abstrakcja mnie wyzwala
W Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” jeszcze do 19 lutego 2017 roku można oglądać wystawę prac częstochowskiej malarki Dagmary Jakubowskiej-Kaffki. Artystka ujmuje w ramy swój świat emocji, jaki odczytuje pomiędzy czernią a bielą. Niezwykle kolorowy, energetyczny, intrygujący. To jej piąta wystawa indywidualna w Częstochowie.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI
Zmiany oświatowe w Żarkach
25 stycznia 2017 roku w Żarkach określono plan sieci szkół publicznych i gimnazjum na okres od 1 września 2017 r. do dnia 31 sierpnia 2019 r. Ośmioletnie szkoły podstawowej będą funkcjonowały w Jaworzniku, Przybynowie, Zawadzie oraz w Żarkach w jednym budynku przy ul. Częstochowskiej 61. Z dniem 31 sierpnia 2019 r. kończy działalność gimnazjum. Za taka opcja opowiedziało się 8 radnych, wstrzymało się 5, przeciwko był 1.
Czytaj więcej     Komentarze
zdrowie
Zacznij rok ze zdrowiem - sprawdź swój cholesterol.
NZOZ INTER-MED w Częstochowie realizuje 3 miesięczny Program Przesiewowy w Kierunku Wykrywania Zaburzeń Lipidowych.
Czytaj więcej     Komentarze
zdrowie
Program Badań Przesiewowych w Kierunku Raka Jelita Grubego
INTER-MED w Częstochowie przy ul. Kopernika 38 realizuje Program Badań Przesiewowych w Kierunku Raka Jelita Grubego dla osób:
Czytaj więcej     Komentarze
sport
XX KONKURS „NA OLIMPIJSKIM SZLAKU”
W IV LO im. H. Sienkiewicza w Częstochowie 25 listopada 2016 r. została przeprowadzona jubileuszowa, dwudziesta edycja konkursu wiedzy olimpijskiej.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
TELEFON DO REDAKCJI. Oblodzona Częstochowa
Zima daje się we znaki, ale jeszcze bardziej inercja służb porządkowych. Chodniki, ulice są tak oblodzone, że z trudem można chodzić. Do naszej redakcji zadzwonili mieszkańcy ul. Kamińskiego na Wrzosowiaku. - Mamy tu istne lodowisko, wyjeżdżone przez samochody, w tym w znacznym stopniu przez pacjentów tutejszej poradni zdrowia psychicznego. Mimo, iż zgłaszamy problem do władz miasta nikt się tym nie przejmuje. Jesteśmy tylko od płacenia podatków od nieruchomości, żadne "przywileje" nam nie przysługują - mówi pan Tadeusz.
Czytaj więcej     Komentarze
zdrowie
Relacja pacjent – lekarz, czyli jak skutecznie komunikować się ze specjalistą?
Prawidłowa relacja pomiędzy pacjentem a lekarzem jest ważna na każdym etapie leczenia. To w dużej mierze od specjalisty zależy, jaki stosunek chory będzie miał do swojego schorzenia, w jaki sposób przyjmie informację o diagnozie a także czy będzie chciał rozpocząć zaproponowane leczenie.
Czytaj więcej     Komentarze
archiwum(450-479)
LIST DO REDKACJI
Częstochowski ośrodek interwencji kryzysowej - pomoc czy kaprys?
Czytaj więcej     Komentarze
zdrowie
Czy żywność może być rakotwórcza?
O wpływie żywności na organizm człowieka wiemy coraz więcej. W badaniach często podkreśla się fakt, że żywność, którą spożywamy, może mieć wpływ na ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych. Ocenia się, że nieodpowiednia dieta i nawyki żywieniowe mogą powodować nawet 30% wszystkich nowotworów . Wiele substancji, które znajdują się w produktach żywnościowych negatywnie oddziałuje na zdrowie człowieka. Jest to niezwykle istotne, zwłaszcza dla wrażliwej grupy konsumentów, jaką stanowią kobiety w ciąży, kobiety karmiące piersią oraz najmłodsze dzieci.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI
Można głaszać się do konkursu recytatorskiego
TOWARZYSTWO KULTURY TEATRALNEJ ogłasza 62. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
„Chcę mi się żyć” - film dokumentalny o polskich kobietach z zaawansowanym rakiem piersi.
Małgorzata mieszka w Sandomierzu, Jolanta w Malborku, Beata niedaleko Opola, Jolanta w Romanowie w okolicach Poznania. Każda z nich jest inna, nigdy wcześniej się nie spotkały, a jednak wiele je łączy. Wszystkie chorowały na nowotwór piersi.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
PRÓSZYŃSKI I S-KA POLECA NOWOŚCI
Wojciech Młynarski „Od oddechu do oddechu. Najpiękniejsze wiersze i piosenki”
Czytaj więcej     Komentarze  Opcje
startuj z nami
dodaj do ulubionych
napisz do nas
napisz do nas

  Przeszukaj internet:


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl