Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 24 października 2018
Rafała i Marcina
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   

  Nr 6 (1301) 2017-02-09
  W NUMERZE:
» Modlitwa parlamentarzystów
» Koncert Noworoczny w Koniecpolu
» Choroby nasze powszednie - najbardziej uciążliwe objawy przeziębienia i grypy według Polaków
» Opieka i troska, współczucie, a może „święty spokój”?
» O warzywach korzeniowych …i o tym, jakie kryją skarby
» Zdobywca GRAMMY Włodek Pawlik zagrał w Filharmonii
» BEZPŁATNE SZKOLENIE DLA PRZYSZŁYCH PRZEDSIĘBIORCÓW
» Jarmark św. Walentego/Walentynkowy Zlot Food Trucków
» Zachęta Zaprasza
» 96,5 miliona złotych dla Częstochowy – umowa podpisana
»  Dieta dla seniora
» W TYM SĘK. Namaszczony Marszałek?
» Będą rozdawać uściski
» Z WOKANDY. Błąd na cmentarzu. Śledztwo wznowione
» POWIAT CZĘSTOCHOWSKI. PSL zdominował powiat. Smela dopiął swego
» Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie - zaprasza
» Sportowcy i działacze wyróżnieni
» Startuje Ogólnopolskie Badanie Wiedzy o Chłoniakach
» X REGIONALNY KONKURS PRZYRODNICZO-PLASTYCZNY NA ZNACZEK POD TYTUŁEM: ,,ZWIERZĘTA NA WIEJSKIM PODWÓRKU.”
» Światełko dla Armii Krajowej
» Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych. Pierwsze podsumowanie
» Nie tylko na sanki
» POMÓŻMY URSZULI! IMMUNOTERAPIA JEST OSTATNIĄ SZANSĄ!
» Obalamy 5 kawowych mitów!
» Częstochowski Uniwersytet Młodego Odkrywcy

  Subskrypcja
Czytelniku !
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości wpisz swój email:

Wydanie nr 6 (1301) z 2017-02-09
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
Modlitwa parlamentarzystów
2 lutego 2017 roku, w Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej, na Jasnej Górze miała miejsce 28. Pielgrzymka Parlamentarzystów.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI
Koncert Noworoczny w Koniecpolu
29 stycznia 2017 roku w przepięknym, historycznym kościele pw. Świętej Trójcy w Koniecpolu odbył się noworoczny koncert organowy. Dla licznie zgromadzonej publiczności, wśród której obecni byli posłowie Prawa i Sprawiedliwości – Szymon Giżyński i Konrad Głębocki – wystąpili: Tadeusz Barylski (organy) i Andrzej Górniak (śpiew, tenor).
Czytaj więcej     Komentarze
zdrowie
Choroby nasze powszednie - najbardziej uciążliwe objawy przeziębienia i grypy według Polaków
Jesień i zima to okres, w którym jesteśmy szczególnie narażeni na zachorowanie na przeziębienie lub grypę. Do obniżenia odporności przyczynia się wychłodzenie organizmu, spadek poziomu witaminy D, wynikający z małej ilości czasu spędzonego na słońcu, a także mniejsza dostępność świeżych warzyw i owoców, stres oraz mała ilość snu. Niewiele trzeba, aby stać się łatwym celem dla wyjątkowo natarczywych w tym czasie wirusów. Ból gardła, zatkany nos czy trudności w oddychaniu powodują, że mamy ochotę zapomnieć o obowiązkach i nie wychodzić spod ciepłego koca.Jak walczyć z przeciwnikiem jakim jest dla nas choroba?
Czytaj więcej     Komentarze
zdrowie
Opieka i troska, współczucie, a może „święty spokój”?
Czego oczekuje od nas partner, gdy choruje na przeziębienie lub grypę?
Czytaj więcej     Komentarze
zdrowie
O warzywach korzeniowych …i o tym, jakie kryją skarby
O warzywach korzeniowych …i o tym, jakie kryją skarby Marchew, burak oraz pietruszka to dobrze znane warzywa, które są niezwykle popularne w naszych rodzimych jadłospisach. Często goszczą na stołach i talerzach, ale zazwyczaj w formie dodatków: surówki, sałatki czy włoszczyzny w zupie. Kojarzą się z tradycją, ale często też niestety… z nudą na talerzu. Tymczasem warzywa korzeniowe to bogate źródło cennych wartości odżywczych, również dla dzieci. Ze względu na swoje walory smakowe, rozmaite kształty i kolory, mogą też inspirować do nowych, kulinarnych podbojów. Smakowych, ale również – co ważne dla najmłodszych – estetycznych.
Czytaj więcej     Komentarze
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
Zdobywca GRAMMY Włodek Pawlik zagrał w Filharmonii
GWIAZDY W FILHARMONII CZĘSTOCHOWSKIEJ
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
BEZPŁATNE SZKOLENIE DLA PRZYSZŁYCH PRZEDSIĘBIORCÓW
Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich zaprasza na szkolenie pt. „Warsztaty przygotowania wniosku o FE na rozpoczęcie działalności gospodarczej”, które odbędzie się 15 lutego w Parku Przemysłowo Technologicznym.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Jarmark św. Walentego/Walentynkowy Zlot Food Trucków
"Jarmark św. Walentego/Walentynkowy Zlot Food Trucków", które odbędzie się w dniach 10-12.02.2017r., na III Alei NMP/Placu Biegańskiego, w Częstochowie.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Zachęta Zaprasza
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
96,5 miliona złotych dla Częstochowy – umowa podpisana
8 lutego 2017 roku w Centrum Unijnych Projektów Transportowych podpisano umowę o dofinansowanie z funduszy unijnych inwestycji drogowych w Częstochowie. W spotkaniu udział wzięli: wiceminister rozwoju Witold Słowik i wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. Z ramienia Częstochowy umowę podpisał prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. Przy podpisaniu umowy obecni byli także poseł Szymon Giżyński, który wraz z poseł Lidią Burzyńską zabiegał o wsparcie dla częstochowskiego projektu, oraz wicewojewoda śląski Mariusz Trepka.
Czytaj więcej     Komentarze
zdrowie
Dieta dla seniora
Z upływem lat w naszym organizmie wiele się zmienia. Dlatego też dieta dedykowana seniorom powinna uwzględniać przynajmniej podstawowe potrzeby. A statystyki są przerażające: seniorzy odżywiają się wręcz fatalnie. Fakt ten rodzi wiele schorzeń i dolegliwości, które można w łatwy sposób wyeliminować. I to właśnie na etapie diety.
Czytaj więcej     Komentarze
felieton
W TYM SĘK. Namaszczony Marszałek?
Propozycja Prawa i Sprawiedliwości wprowadzenia dwóch kadencji dla prezydentów miast, burmistrzów i wójtów wielu samorządowcom spędza sen z powiek. Co niektórzy już łamią sobie głowy, celem obmyślenia strategii utrzymania władzy we własnym partyjnym sosie. Gminna wieść niesie, że co bardziej kreatywni włodarze z PSL ustalają podmianki na stołkach.
Czytaj więcej     Komentarze
wywiady
Będą rozdawać uściski
14 lutego 2017 roku, w godzinach od 10:00 do 14:00, na ul. Mielczarskiego w Częstochowie, podopieczni Specjalistyczno-Opiekuńczej Placówki Wsparcia Dziennego przy Fundacji Oczami Brata będą rozdawać darmowe uściski. - Akcją "Free hugs" chcemy przełamać bariery związane z dystansem w stosunku do osób z niepełnosprawnością, ale także zaprosić do Klubokawiarni "Alternatywa 21", gdzie się spotykamy - mówi Paweł Bilski, prezes Fundacji Oczami Brata.
Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
Z WOKANDY. Błąd na cmentarzu. Śledztwo wznowione
7 lutego 2017 roku Sąd Rejonowy w Częstochowie nakazał Prokuraturze Rejonowej Częstochowa Północ wznowić dochodzenie w sprawie skandalicznej zamiany ciał, przygotowanych do spopielenia. Do tragicznego błędu doszło na Cmentarzu Komunalnym, przy ul. Radomskiej w Częstochowie.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI
POWIAT CZĘSTOCHOWSKI. PSL zdominował powiat. Smela dopiął swego
Podczas XXI sesji Rady Powiatu Częstochowskiego (9 lutego br.) radni wybrali nowego starostę częstochowskiego. Został nim dotychczasowy członek Zarządu Powiatu – Krzysztof Smela, choć wiele wskazywało, że fotel ten przypadnie wicestaroście Henrykowi Kasiurze, który profesjonalnie i z wdziękiem zastępował starostę Andrzeja Kwapisza, będącego długoterminowym zwolnieniu chorobowym.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie - zaprasza
Czytaj więcej     Komentarze
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
Sportowcy i działacze wyróżnieni
10 lutego 2017 roku w Ratuszu Miejskim rozstrzygnięto plebiscyt na najpopularniejszego zawodnika, trenera i działacza sportowego regionu częstochowskiego w 2016 roku, zorganizowany przez Regionalną Radę Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Częstochowie i Urząd Miasta.
Czytaj więcej     Komentarze
zdrowie
Startuje Ogólnopolskie Badanie Wiedzy o Chłoniakach
Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki "Przebiśnieg" organizuje Ogólnopolskie Badanie Wiedzy o Chłoniakach. Badanie ma na celu ocenę wiedzy Polaków na temat chłoniaków.
Czytaj więcej     Komentarze
historia
X REGIONALNY KONKURS PRZYRODNICZO-PLASTYCZNY NA ZNACZEK POD TYTUŁEM: ,,ZWIERZĘTA NA WIEJSKIM PODWÓRKU.”
Konkurs skierowany jest do uczniów Szkół Podstawowych z klas 1-3 z terenu województwa śląskiego. Konkurs polega na wykonaniu dowolną techniką pracy w formacie A3 lub A4 pod tytułem: ,,Zwierzęta na wiejskim podwórku”. Dzieci samodzielnie, pod opieką Jury malują lub rysują zwierzęta na wiejskim podwórku z wyobraźni, lub inspirowane fragmentami czytanych przez organizatorów książek. Po skończeniu rysunku organizatorzy podpisują prace i oddają do oceny jurorom. Przewidziany czas na wykonanie pracy plastycznej to 60 minut:(11.30 – 12.30).
Czytaj więcej     Komentarze
aktualności
Światełko dla Armii Krajowej
Z inicjatywy Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Światowego Związku Żołnierzy AK w przypadającą we wtorek 14 lutego 2017 r. 75. rocznicę utworzenia Armii Krajowej w 150 punktach w Warszawie zapłoną znicze pamięci.
Czytaj więcej     Komentarze
archiwum(450-479)
Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych. Pierwsze podsumowanie
W nocy z 8 na 9 lutego 2017 r. miało miejsce Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych przebywających na terenie miasta Częstochowy.
Czytaj więcej     Komentarze
zdrowie
Nie tylko na sanki
– sposoby na spędzanie wolnego czasu z maluchami w wieku żłobkowym i przedszkolnym
Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
POMÓŻMY URSZULI! IMMUNOTERAPIA JEST OSTATNIĄ SZANSĄ!
– Pomóżcie mojemu dziecku, to dla niej ostatnia szansa – prosi ze łzami w oczach Karol Nowakowski, ojciec 37-letniej myszkowianki Urszuli Nowakowskiej, która wśród koleżanek i kolegów znana jest jako niezwykle radosna i pełna energii osoba, zawsze służąca radą i pomocą. Urszula od maja 2015 r. zmaga się z bardzo rzadkim nowotworem sarcoma synoviale (mięsak maziówkowy).
Czytaj więcej     Komentarze
zdrowie
Obalamy 5 kawowych mitów!
Wraz z popularnością kawy, rośnie również nasza świadomość dotycząca jej przyrządzania. I chociaż nasza wiedza jest coraz szersza, zdarza się, że wciąż postępujemy według opartych na stereotypach reguł, których nie potwierdzają bariści. Oto kilka najczęściej powielanych mitów na temat przygotowania dobrej kawy.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Częstochowski Uniwersytet Młodego Odkrywcy
15 lutego 2017 roku w sali B1 Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej przy al. Armii Krajowej 21, odbyło się uroczyste otwarcie Częstochowskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy.Przybyłych gości powitał rektor prof. dr hab. inż. Norbert Sczygiol.
Czytaj więcej     Komentarze  Opcje
startuj z nami
dodaj do ulubionych
napisz do nas
napisz do nas

  Przeszukaj internet:


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl