Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Sobota, 19 stycznia 2019
Henryka i Mariusza
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 8 (1303) 2017-02-23
  W NUMERZE:
» Hołd dla „Warszyca”
» „Kocham Polskę”
» CZĘSTOCHOWA / EDUKACJA. Efekt kompromisu
» Młodzież o historii Częstochowy
» Klasy sportowe w Norwidzie
» Gminny Ośrodek Kultury w Poraju - zaprasza
» OLSZTYN. Złote Gody
»  BAL INTEGRACYJNY - STACJA CZĘSTOCHOWA
» Statuetki Starosty Częstochowskiego „Za zasługi dla powiatu” - rozdane
» Koncert 77FM w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
» WALENTYNKA DLA BLISKICH
» By Internet był bardziej przyjazny
» Prymusi ze stypendium starosty
» Zadbaj o skórę po ciężkiej zimie
»  Tłusty Czwartek z małym dzieckiem. Nie za słodki, nie za tłusty
» V Konkurs Wokalny im. Jana, Edwarda i Józefiny Reszków
» WYGRAJ CIĄGNIK W KONKURSIE
» Złota Piątka OKF Iluzja
» Złoci Jubilaci
» CZĘSTOCHOWA NA PODIUM KONKURSU „ŚWIEĆ SIĘ Z ENERGĄ”
» CZĘSTOCHOWA: RUSZA SHOW, JAKIEGO JESZCZE W POLSCE NIE BYŁO.
» Forum i jego inwestycje
» W Częstchowie jest 379 osób bezdomnych
» Turniej dla Pawełka - zapraszamy do udziału i kibicowania i wsparcia akcji
» W TYM SĘK. Antyczęstochowski Jaskóła
» SYDERYTY 2016. Ambasadorowie gminy Poczesna
» Kawa z CaffeSport

  Subskrypcja
Czytelniku !
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości wpisz swój email:

Wydanie nr 8 (1303) z 2017-02-23
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
Hołd dla „Warszyca”
18 lutego 2017 roku na zaproszenie posła PiS Szymona Giżyńskiego kilkudziesięciu członków i sympatyków częstochowskiej organizacji oddało cześć Żołnierzowi Wyklętemu – generałowi Stanisławowi Sojczyńskiemu „Warszycowi”, w 70. rocznicę zamordowania go przez służby NKWD i UB.
Czytaj więcej     Komentarze
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
„Kocham Polskę”
Przedstawiciele częstochowskiego oddziału Młodzieży Wszechpolskiej: Patryk Parkitny, Mateusz Janik, Filip Świertok, Rafał Borecki i Łukasz Janik - 14 lutego 2017 roku przeprowadzili w Częstochowie na pl. Biegańskiego Kampanię Społecznej Kocham Polskę.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
CZĘSTOCHOWA / EDUKACJA. Efekt kompromisu
23 lutego 2017 roku częstochowscy radni przyklepali nową siatkę szkół w Częstochowie. Stało się to po wielu ostrych dyskusjach i analizowaniu autopoprawek, zgłoszonych przez radnych Prawa i Sprawiedliwości, którzy nie godzili się na likwidację dwóch gimnazjów, co zakładała pierwsza propozycja prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka. W efekcie, poza Gimnazjum nr 19, które od nowego roku szkolnego (1 września 2017 r.) wejdzie w stan wygaszania i zakończy funkcjonowanie 31 sierpnia 2019 roku, wszystkie pozostałe placówki oświatowe – oczywiście w formie przekształconej – pozostaną na edukacyjnej mapie Częstochowy. – To efekt kompromisu – podsumowuje radny PiS Piotr Wrona.
Czytaj więcej     Komentarze
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
Młodzież o historii Częstochowy
Jak wyglądała Częstochowa w XIX wieku? Jak rozwijały się przemysł, motoryzacja, architektura? Co działo się w kulturze? Jaka była moda i co królowało na stołach ówczesnych mieszkańców naszego miasta? Te zagadnienia przybliżyli częstochowscy uczniowie podczas konferencji ph. „Częstochowa w XIX wieku”, zorganizowanej przez placówki edukacyjne 14 lutego w sali sesyjnej Urzędu Miasta. Ważnym akcentem było przypomnienie sylwetki doktora Władysława Biegańskiego, w setną rocznicę jego śmierci. Referat na ten temat wygłosił doktorant Uniwersytetu Opolskiego Bartłomiej Piątkowski.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Klasy sportowe w Norwidzie
IX LO im C.K. Norwida w Częstochowie zaprasza na testy sprawnościowe kandydatów do klasy pierwszej - sportowej piłki siatkowej chłopców w ramach programu SOS - Siatkarskie Ośrodki Szkolne.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Gminny Ośrodek Kultury w Poraju - zaprasza
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
OLSZTYN. Złote Gody
16 lutego 2017 r. dziewiętnaście par małżeńskich z terenu gminy Olsztyn świętowało 50 lat pożycia małżeńskiego. Pary zawarły związki małżeńskie w latach 1965-1966. Za zgodność pożycia małżeńskiego, za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swych rodzin założonych przed pół wiekiem, zostały odznaczone medalem "Za długoletnie pożycie małżeńskie".
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
BAL INTEGRACYJNY - STACJA CZĘSTOCHOWA
W częstochowskiej Konduktorowni, w piątek 17 lutego 2017 roku, odbył się integracyjny bal dla mieszkańców miasta. Impreza przybrała – właściwy dla miejsca organizacji – kolejowy charakter.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI
Statuetki Starosty Częstochowskiego „Za zasługi dla powiatu” - rozdane
W sobotni wieczór (18 lutego br.) w Filharmonii Częstochowskiej nowy starosta Krzysztof Smela wręczył Statuetki Starosty Częstochowskiego „Za zasługi dla powiatu”.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Koncert 77FM w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
WALENTYNKA DLA BLISKICH
W ubiegłym tygodniu - 14 lutego - obchodziliśmy Święto Zakochanych czyli Walentynki. Gminny Ośrodek Kultury im. J. Gniatkowskiego w Poraju tradycyjnie już uczcił to święto programem artystycznym pn. „Walentynka dla bliskich”. Patronat nad tym wydarzeniem objął wójt Gminy Poraj – Łukasz Stachera.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
By Internet był bardziej przyjazny
7 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Bezpiecznego Internetu, w tym roku pod hasłem „Razem zmieniamy internet na lepsze”. Ciekawą inicjatywę zgłosiła Szkoła Podstawowa nr 32 im. Jerzego Dudy-Gracza, która 21 lutego wraz ze Stowarzyszeniem Aktywna Częstochowa i Stowarzyszeniem Częstokocham zorganizowała uliczny happening.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Prymusi ze stypendium starosty
Emilia Zamorowska, Żaneta Litarska i Klaudia Sikora to uczennice Liceum Ogólnokształcącego w Kamienicy Polskiej, którym w tym roku przyznano stypendia starosty powiatu częstochowskiego.
Czytaj więcej     Komentarze
zdrowie
Zadbaj o skórę po ciężkiej zimie
Kilkumiesięczna ekspozycja na niskie temperatury sprawia, że ciało po zimie potrzebuje szczególnego traktowania. Nie oznacza to jednak, że wymaga wymyślnych i kosztownych kuracji. W regeneracji zmęczonej i przesuszonej skóry równie skutecznie pomogą domowe kąpiele i zabiegi wodne.
Czytaj więcej     Komentarze
zdrowie
Tłusty Czwartek z małym dzieckiem. Nie za słodki, nie za tłusty
Wywodząca się z czasów pogańskich tradycja Tłustego Czwartku jest z ochotą kultywowana nie tylko przez miłośników słodyczy. Kiedyś tego dnia zajadano się pączkami z ciasta chlebowego, nadziewanego słoniną i mięsem. Około XVI wieku, ku uciesze łasuchów, pojawił się zwyczaj jedzenia pączków w wersji słodkiej. W tym wyjątkowym dniu należy jednak szczególnie pamiętać, że dziecko powinno spożywać znacznie mniej cukru niż my, dorośli. Jego organizm wciąż się rozwija i ma specjalne wymagania żywieniowe, które należy każdego dnia zaspokajać z należytą starannością.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
V Konkurs Wokalny im. Jana, Edwarda i Józefiny Reszków
W dniach 28 lutego-3 marca 2017 r. Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana organizuje V Konkurs Wokalny im. Jana, Edwarda i Józefiny Reszków.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI
WYGRAJ CIĄGNIK W KONKURSIE
31 marca upływa termin zgłoszeń do jubileuszowego XV Ogólnopolskiego Konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne" organizowanego pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Na zwycięzców konkursu - promującego zasady bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w gospodarstwach indywidualnych - czekają niezwykle cenne nagrody.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Złota Piątka OKF Iluzja
W styczniu OKF Iluzja w Częstochowie rozstrzygnął PLEBISCYT ZŁOTA PIĄTKA OKF.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Złoci Jubilaci
Jedenaście małżeństwa świętowało 21 lutego 2017 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego jubileusz Złotych Godów. Pięć z nich przeżyło wspólnie w związku małżeńskim więcej niż 50 lat. Jubilaci otrzymali kwiaty oraz Medale Prezydenta RP za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
CZĘSTOCHOWA NA PODIUM KONKURSU „ŚWIEĆ SIĘ Z ENERGĄ”
Częstochowa zajęła trzecie miejsce w ogólnopolskiej edycji konkursu „Świeć się z Energą” na najpiękniej rozświetlone miasto. Tym samym wywalczyła sprzęt AGD, który zostanie przeznaczony na cele dobroczynne.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
CZĘSTOCHOWA: RUSZA SHOW, JAKIEGO JESZCZE W POLSCE NIE BYŁO.
Spektakularne ucieczki, niebezpieczne triki, mistrzowskie manipulacje, mentalizm, przenikanie przez metalową ścianę, gigantyczne rekwizyty i muzyka na żywo – to tylko niektóre elementy bogatego programu widowiska w reżyserii Janusza Józefowicza – „Iluzjoniści: Pierwsze starcie”, na którego trasie znalazła się Częstochowa. Premierowe show w Częstochowie już 18 marca.
Czytaj więcej     Komentarze
gospodarka
Forum i jego inwestycje
W ciągu ostatnich dziesięciu lat Fortum przeznaczyło ponad 330 milionów złotych na inwestycje w rozbudowę sieci ciepłowniczych w Częstochowie, Płocku i Wrocławiu. W ramach tej kwoty firma wybudowała łącznie 175 kilometrów nowych odcinków sieci. W nadchodzących latach Fortum planuje kolejne inwestycje w tym zakresie, ponieważ rozwój sieci ciepłowniczych przyczynia się do poprawy jakości powietrza w polskich miastach.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
W Częstchowie jest 379 osób bezdomnych
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej podał wyniki ogólnopolskiego badania liczby osób bezdomnych przeprowadzonego w Częstochowie w nocy z 8 na 9 lutego 2017 r. Ogólna liczba osób bezdomnych naszym mieście to 379 osób.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Turniej dla Pawełka - zapraszamy do udziału i kibicowania i wsparcia akcji
Czytaj więcej     Komentarze
felieton
W TYM SĘK. Antyczęstochowski Jaskóła
Poseł Kukiz’15 Tomasz Jaskóła dobitnie udowodnił, że sprawy Częstochowy i częstochowian w zasadzie mało go obchodzą. Ważniejsi są dla niego natomiast mieszkańcy województw łódzkiego i świętokrzyskiego.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
SYDERYTY 2016. Ambasadorowie gminy Poczesna
23 lutego 2017 roku w hali sportowej przy Zespole Szkół w Poczesnej władze Gminy Poczesna, reprezentowane przez wójta Krzysztofa Ujmę i przewodniczącą Rady Gminy Lidię Kaźmierczak, wręczyły Statuetki „Syderyty 2016”, przyznawane osobom zasłużonym dla Gminy Poczesna.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Kawa z CaffeSport
W czerwcu 2016 roku tuż przed startem wakacji na Otwarciu sezonu piłkarskiego młodzików przy ul. Starzyńskiego pojawiła się po raz pierwszy w Częstochowie Mobilna Kawiarnia na rowerze. Już tego dnia wzbudziła Ona spore zainteresowanie wśród uczestników tej imprezy. Jej założycielem jest Pani Katarzyna, na co dzień związane z praca biurową.
Czytaj więcej     Komentarze  Opcje
startuj z nami
dodaj do ulubionych
napisz do nas
napisz do nas

  Przeszukaj internet:


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl