Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Czwartek, 21 lutego 2019
Eleonory i Feliksa
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 11 (1306) 2017-03-16
  W NUMERZE:
» Lekcja pamięci historycznej… o niemieckich obozach zagłady
» W Dniu Kobiet o kobietach
» Niepodległościowi działacze w Częstochowie
» POD PATRONATEM „GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ”. Krajowy turniej taekwon-do w Mykanowie
»  JUŻ W TEN WEEKEND RUSZA W CZĘSTOCHOWIE SHOW, ILUZJONIŚCI. PIERWSZE STARCIE. BILETY 50% TANIEJ!
» „8 KOBIET” – wystawa w Konduktorowi
» MIŁOŚĆ I CZESKI HUMOR, CZYLI „WSZYSTKO ALBO NIC” PODCZAS „LADIES NIGHT”
» Kto da więcej - czyli jak firmy pożyczkowe walczą o klienta?
»  Ruszyła VI edycja konkursu LITERACKI DEBIUT ROKU
» XXIII edycja Ligi Futsalu o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy
» Pierwszy quiz interaktywny dla maturzystów
» POLSCY OKULIŚCI KONTRA JASKRA
» VII Jurajski Puchar Nordic Walking
» Wystawa uczennic „Plastyka”
» STYPENDIA ARTYSTYCZNE 2017
» Nowy gatunek SUV’a grasuje w M1!
» "Amadeusz" w OKF "Iluzja"
» Nowe Pomniki Historii
» Pierwsza kobieta maszynista w PKP Intercity
» Bezpłatna terapia sensoryczna
» Rolniku: skorzystaj z turnusów rehabilitacyjnych i polisy ubezpieczenia przeznaczonych dla dzieci!
» Reklama w mieście
» Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny w MP nr 28 w Częstochowie
» Filharmonia Malucha - wiosna
» Zatrzymać ptasią grypę
»  WYSTAWA. Męski „Punkt widzenia”
» MARGINESY - WYDAWNICTWO POLECA
» ALPN - runda wiosenna - zaczynamy

  Subskrypcja
Czytelniku !
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości wpisz swój email:

Wydanie nr 11 (1306) z 2017-03-16
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
Lekcja pamięci historycznej… o niemieckich obozach zagłady
7 marca 2017 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych po raz kolejny odbyła się lekcja historii w ramach realizowanego przez szkołę projektu „Ocalmy od Zapomnienia”.
Czytaj więcej     Komentarze
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
W Dniu Kobiet o kobietach
Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki 8 marca 2017 roku w Miejskim Domu Kultury przy ul. Łukasińskiego w Częstochowie dla częstochowianek zorganizowało spotkanie pod nazwą „Jestem kobietą”.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Niepodległościowi działacze w Częstochowie
Działacz opozycji antykomunistycznej w PRL, założyciel i przewodniczący „Solidarności Walczącej”, poseł Kornel Morawiecki oraz współtwórca Wolnych Związków Zawodowych, legendarny działacz opozycji antykomunistycznej w czasach PRL, członek Kolegium IPN, doradca ds. polityczno-historycznych Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha – Krzysztof Wyszkowski i hutnik, działacz antykomunistycznej opozycji w okresie PRL Jan Karandziej gościli w niedzielę, 12 marca 2017 roku w Częstochowie.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
POD PATRONATEM „GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ”. Krajowy turniej taekwon-do w Mykanowie
Przez trzy dni (3-5 marca 2017 r.) w hali sportowej w Mykanowie trwał Puchar Polski Seniorów i Juniorów w Taekwon-do ITF. Impreza odbyła się pod patronatem europoseł Jadwigi Wiśniewskiej oraz wójta gminy Mykanów Dariusza Pomady.
Czytaj więcej     Komentarze
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
JUŻ W TEN WEEKEND RUSZA W CZĘSTOCHOWIE SHOW, ILUZJONIŚCI. PIERWSZE STARCIE. BILETY 50% TANIEJ!
18 i 19 marca mieszkańcy Częstochowy będą mieli szansę dotknąć prawdziwej magii. Tym bardziej, że wszystkie rodzaje biletów na spektakl będzie można kupić 50% taniej. Dla naszych Czytelników mamy do rozlosowania 5 podwójnych ZAPROSZEŃ. Rozlosujemy je wśród tych osób, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie: kto wyreżyserował widowisko i gdzie w Częstochowie odbędzie się spektakl? Odpowiedzi prosimy wysyłać na adres: e-mail:redakcja@gazetacz.com.pl. Czekamy do 17 marca 2017 r.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
„8 KOBIET” – wystawa w Konduktorowi
Do kwietnia w siedzibie Regionalnego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Częstochowie – Konduktorowi przy ul. Piłsudskiego w Częstochowie prezentowana jest ogólnopolska, cykliczna wystawa „8 Kobiet”. W tym roku przedsięwzięcie realizowane jest już po raz piąty.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
MIŁOŚĆ I CZESKI HUMOR, CZYLI „WSZYSTKO ALBO NIC” PODCZAS „LADIES NIGHT”
Już w czwartek 16 marca o godz. 19:30 sieć kin Cinema City zaprasza na kolejny, czarujący wieczór w kobiecym gronie! Podczas najbliższej imprezy „Ladies Night” panie otrzymają atrakcyjne prezenty, wezmą udział w konkursach z nagrodami, a później zobaczą przedpremierowo wyjątkową czeską komedię romantyczną „Wszystko albo nic” z udziałem przystojnych polskich aktorów Pawła Deląga i Michała Żebrowskiego.
Czytaj więcej     Komentarze
finanse
Kto da więcej - czyli jak firmy pożyczkowe walczą o klienta?
Wśród gąszczu parabanków i prywatnych firm pożyczkowych w ostatnim czasie zrobiło się „ciasno”. Jak grzyby po deszczu powstają coraz to nowsze oferty. Jakie mają sposoby i czym zaskakują aby zdobyć nowego klienta?
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
Ruszyła VI edycja konkursu LITERACKI DEBIUT ROKU
19 lutego rozpoczął się nabór tekstów do VI edycji konkursu „Literacki Debiut Roku” organizowanego przez Wydawnictwo Novae Res pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zadaniem konkursu jest wyłonienie w danym roku kalendarzowym najlepszej powieści, która nie była dotychczas nigdzie publikowana w wersji drukowanej.
Czytaj więcej     Komentarze
turystyka
XXIII edycja Ligi Futsalu o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy
Zakład Cukierniczy Michaś i Romtrans to drużyny, które II Etap Ligi Futsalu o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy zakończyły na dwóch czołowych lokatach i automatycznie awansowały do półfinałów. Pary ćwierćfinałowe stanowią: Jędryka Klub 54 – Jagiellończycy oraz ZIB Bernat Miedźno – MK Team. Drużyny TRW Polska i Amator nie załapały się do czołowej szóstki i zagrają mecz o miejsca 7-8. A wszystko to rozstrzygnęło się ostatniej niedzieli w Hali Sportowej Częstochowa podczas ostatniej kolejki II Etapu rozgrywek.
Czytaj więcej     Komentarze
wywiady
Pierwszy quiz interaktywny dla maturzystów
Impreza odbędzie się on 16 marca o godzinie 17:00. Partnerem wydarzenia jest Dom Tajemnic, który dla zwycięskiej drużyny ufundował voucher.
Czytaj więcej     Komentarze
zdrowie
POLSCY OKULIŚCI KONTRA JASKRA
Ogólnopolska akcja badania Polaków w kierunku jaskry
Czytaj więcej     Komentarze
sport
VII Jurajski Puchar Nordic Walking
Pierwszego kwietnia 2017 r. w Olsztynie k. Częstochowy rozpoczyna się VII edycja Jurajskiego Pucharu w Nordic Walking. Organizatorem imprezy jest klub RTB Tracker LKS Podkowa Janów i Związek Gmin Jurajskich przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Częstochowie oraz gmin: Janów, Mstów, Olsztyn, Poczesna. Dyrektorem pucharu jest Przewodniczący Związku Gmin Jurajskich pan Adam Markowski.
Czytaj więcej     Komentarze
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
Wystawa uczennic „Plastyka”
Trzy uczennice Zespołu Szkół Plastycznych w Częstochowie oraz stypendystki Prezydenta Miasta Częstochowy: Zofia Snarska, Alicja Desperak, Zuzanna Winiarska zadebiutowały na wspólnej wystawie. Ekspozycję zaprezentowano w Galerii im. Jerzego Dudy-Gracza, w siedzibie Zespołu Szkół Plastycznych.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
STYPENDIA ARTYSTYCZNE 2017
Do 18 kwietnia można składać wnioski o przyznanie stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Częstochowy.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Nowy gatunek SUV’a grasuje w M1!
Już w najbliższy piątek 17 marca startuje jubileuszowa, dwudziesta edycja Loterii Centrów Handlowych M1. Tym razem do wygrania jest najgorętsza motoryzacyjna premiera zeszłego roku, dopiero wkraczająca na nasz rynek nowość z gatunku SUV - Skoda Kodiaq.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
"Amadeusz" w OKF "Iluzja"
Kino Studyjne OKF ILUZJA zaprasza na kolejną transmisję spektaklu w cyklu NATIONAL THEATRE w LONDYNIE.
Czytaj więcej     Komentarze
aktualności
Nowe Pomniki Historii
15 marca 2017 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda w Pałacu Prezydenckim w Warszawie wręczył oficjalne dokumenty, potwierdzające uznanie dziesięciu kolejnych zabytków za Pomniki Historii.
Czytaj więcej     Komentarze
aktualności
Pierwsza kobieta maszynista w PKP Intercity
PKP Intercity zatrudnia obecnie blisko 1200 maszynistów. Wśród nich po raz pierwszy znalazła się kobieta. Aleksandra Płusa po pozytywnie zakończonym blisko 2-letnim kursie zdobyła uprawnienia do prowadzenia zarówno nowoczesnych pociągów PesaDART, jak i tradycyjnych składów zestawionych z lokomotywy oraz wagonów. Jak wyglądała, jej i innych kandydatów, droga do zawodu maszynisty?
Czytaj więcej     Komentarze
zdrowie
Bezpłatna terapia sensoryczna
Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością zaprasza rodziców i opiekunów dzieci którzy chcą skorzystać z bezpłatnej terapii Sensorycznej na I spotkanie rekrutacyjne ,które odbędzie się 17 marca o godzinie 17.00 w Częstochowskim Centrum przy ul Focha 71.
Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
Rolniku: skorzystaj z turnusów rehabilitacyjnych i polisy ubezpieczenia przeznaczonych dla dzieci!
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje podczas letnich wakacji w 2017 roku turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników ubezpieczonych w Kasie, które mają wady postawy i schorzenia układu ruchu lub układu oddechowego. Zgłoszenia uczestnictwa należy dokonać do 5 maja 2017 roku.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Reklama w mieście
Podsumowano wyniki miejskiej ankiety poświęconej reklamom funkcjonującym w częstochowskiej przestrzeni publicznej. W badaniu wzięło udział ponad 900 osób, z których zdecydowana większość opowiedziała się za wprowadzeniem przepisów regulujących zasady sytuowania reklam w mieście. Ankietowani podkreślali m.in. nadmierną liczbę reklam, ich niedostosowanie do architektury, krytycznie oceniali też formę reklam przy drogach i skrzyżowaniach.
Czytaj więcej     Komentarze
edukacja
Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny w MP nr 28 w Częstochowie
Zimowe zabawy z rodzicami - to tytuł Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego, który rozstrzygnięto w Miejskim Przedszkolu nr 28 w Częstochowie.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Filharmonia Malucha - wiosna
Zapraszamy na kolejną muzyczną edukację.
Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
Zatrzymać ptasią grypę
Co prawda na terenie powiatu częstochowskiego nie stwierdzono dotychczas przypadków zachorowań na tak zwaną „ptasią grypę”, czyli wysoce zjadliwą grypę ptaków H5N8, ale tylko w tym sezonie w Polsce odnotowano już 60 ognisk zachorowań wśród ptactwa domowego i 67 przypadków tej choroby u ptaków dzikich. Grypa ptaków pojawiła się już także w województwie śląskim: w powiecie zawierciańskim (gmina Łazy) i powiecie cieszyńskim (gmina Ustroń).
Czytaj więcej     Komentarze
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
WYSTAWA. Męski „Punkt widzenia”
W Galerii Sztuki Współczesnej „Kolory”, przy ul. Dąbrowskiego 13/7A w Częstochowie 8 marca 2017 roku odbył się wernisaż prac ośmiu twórców. Swoje prace zaprezentowali: Rafał Głowacki, Jacek Łydżba, Ryszard Mamis, Józef Nowak, Rafał Olbiński, Darek Pala, Jacek Pałucha i Leszek Żegalski.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
MARGINESY - WYDAWNICTWO POLECA
Dwa morderstwa. Jedno z zemsty, drugie – dla wymierzenia kary. Trzy pokolenia jednej rodziny. Miłość, zdrada i odwet.
Czytaj więcej     Komentarze
sport
ALPN - runda wiosenna - zaczynamy
Pogoda za oknami z dnia na dzień robi się coraz bardziej wiosenna co oznacza, że już niebawem rozpocznie się runda wiosenna ligowych zmagań w Amatorskiej Lidze Piłki Nożnej organizowanej przez Miasto Częstochowa oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Częstochowie.
Czytaj więcej     Komentarze  Opcje
startuj z nami
dodaj do ulubionych
napisz do nas
napisz do nas

  Przeszukaj internet:


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl