Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Środa, 20 lutego 2019
Leona i Ludomiła
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 13 (1308) 2017-03-30
  W NUMERZE:
» LIST OTWARTY
» Zwłoki przy Tesco
» Inteligencja emocjonalna to klucz do sukcesu
» Reklamy w przestrzeni miejskiej
» Czujki dla częstochowian
»  Park linowy na Lisińcu
» Środki na odwodnienie dzielnic
» Z raportówki policjanta
» Jurajskie debiuty - Ogólnopolski Przegląd Piosenki Własnej
» Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego
» Zmiana miejsca. Deklaracje „śmieciowe” w Wilii Generała
» "Aktywni niepełnosprawni"
» INTERWENCJA. STARCZA. Mieszkańcy Starczy nie chcą fabryki przerobu odpadów
» Helena Niepsuj – mieszkanka Ślęzan koło Lelowa skończyła 100 lat
» Wystawa w ROK-u
» CYBERFOTO 2017
» ODPOWIEDŹ URZĘDU MIASTA CZĘTOCHOWY DO ARTYKUŁU "PREZYDENT WŁADCA?"
» Wielka prośba o pomoc w zbiórce na komórki macierzyste dla Piotrusia Pierchały
» MAŁGORZATA OMELAŃCZUK-PAWLUK - sylwetka
» Częstochowscy sportowcy i działacze zostali nagrodzeni
» Ruszyła rekrutacja do projektu "Aktywni niepełnosprawni w Częstochowie"!
» V Pielgrzymka Środowiska Narodowego na Jasną Górę
» WYSTARTOWAŁY MISTRZOSTWA ŚWIATA W DOBROCI
» Emeryci mogą więcej dorobić
» INTERWENCJA. PRZEBUDOWA UL. 1 MAJA. Tunel – tak, wiadukt – nie
» Festiwal Boss
» Pasażerowie wyrazili opinie i preferencje dotyczące rozkładu jazdy PKP Intercity
» Co w kwietniu w Ośrodku Promocji Kultury "Gaude Mater"?
» PORAJ. "Nasz Talent" – eliminacje gminne
» Ciekawsze wydarzenia zaproponowane przez Bibliotekę Publiczną w nadchodzącym tygodniu 5-14.04.2017
» Wystawa w Konduktorowni
» „Leon Jelonek. Muzyk, dyrygent, pedagog (1916-1994)”
» Przyjęcia do przedszkoli czas zacząć
» „Czy znasz historię Częstochowy i regionu częstochowskiego”

  Subskrypcja
Czytelniku !
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości wpisz swój email:

Wydanie nr 13 (1308) z 2017-03-30
sprawy społeczne
LIST OTWARTY
LIST OTWARTY UKS AJAKS Częstochowa otwarty dotyczący rozdziału środków na działalność sportową w naszym mieście.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Zwłoki przy Tesco
Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Południe wszczęła śledztwo w sprawie śmierci mężczyzny, którego zwłoki 7 marca w pobliżu hipermarketu Tesco przy ul. Drogowców w Częstochowie znalazł spacerujący w pobliżu przechodzień.
Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
Inteligencja emocjonalna to klucz do sukcesu
Cztery kobiety: Sylwia, Magda, Martyna i Sylwia stworzyły w Częstochowie miejsce, w którym osoby w wieku od 12 do 25 lat poznają siebie, swoje reakcje, zachowanie, uczucia i możliwości. Ty miejscem jest Akademia na miękko. – W naszym życiu osobistym i zawodowym dużą rolę odgrywa inteligencja emocjonalna, która ma wpływ na to, jak wykorzystujemy swoją wiedzę i umiejętności, jak radzimy sobie w sytuacjach trudnych, czy wierzymy w swoje możliwości, czy myślimy samodzielnie, czy radzimy sobie z emocjami. I to jest główny zakres naszej pracy – mówią założycielki.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Reklamy w przestrzeni miejskiej
Ponad 900 osób wzięło udział w badaniu dotyczącym reklam w częstochowskiej przestrzeni publicznej. Zdecydowana większość ankietowanych opowiedziała się za wprowadzeniem przepisów regulujących zasady sytuowania reklam w mieście.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Czujki dla częstochowian
W 300 mieszkaniach komunalnych zostaną zamontowane czujniki dymu. To kontynuacja akcji prowadzonej przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS we współpracy ze Strażą Pożarną.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Park linowy na Lisińcu
W pobliżu zbiornika wodnego Adriatyk powstaje „Dino Lino” – pierwszy w mieście park linowy, oferujący tory przeszkód dla dzieci i dorosłych.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Środki na odwodnienie dzielnic
Częstochowa uzyskała ze środków unijnych ponad 13,5 mln zł na odwodnienie dzielnicy Grabówka. Miasto składa też wniosek o środki na odwodnienie Kiedrzyna. Wartość obu inwestycji sięga 50 mln zł. Na Grabówce powstanie kanalizacja deszczowa z systemem oczyszczania wód i zbiornikiem odparowująco-infiltracyjnym. System umożliwi czasową retencję wód opadowych i roztopowych.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Z raportówki policjanta
Listonosz zatrzymany za kradzież Tydzień po publikacji na polecenie Prokuratora Prokuratury Rejonowej Częstochowa Północ listu gończego za Cezarym P., listonoszem z Częstochowy, mężczyzna został zatrzymany. Podejrzany jest o to, że od 11 lipca do 23 września 2016 r., przywłaszczył powierzone mu pieniądze z przekazów emerytalno-rentowych i przekazów pocztowych w łącznej kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych, a także o fałszowanie podpisów. Mężczyznę zatrzymano w Janowicach Wielkich pod Jelenią Górą.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Jurajskie debiuty - Ogólnopolski Przegląd Piosenki Własnej
Gmina Olsztyn oraz Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zapraszają do udziału w Jurajskich debiutach czyli Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Własnej, który odbędzie się 22 lipca 2017 r. w ramach II Jurajskiego Festiwalu Sztuki i Wina w Olsztynie.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego
W środę 22 marca w Szkole Podstawowej im. kpt. Leonida Teligi w Poraju odbyła się kolejna edycja Gminnego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Do konkursu zgłosiło się 6 drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu z gminy. Nagrody ufundował Wójt Gminy Poraj Łukasz Stachera.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Zmiana miejsca. Deklaracje „śmieciowe” w Wilii Generała
Od poniedziałku 3 kwietnia 2017 roku sprawy związane z przyjmowaniem deklaracji i wydawaniem decyzji określających wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami będą załatwiane w Willi Generała przy alei Wolności 30.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
"Aktywni niepełnosprawni"
Fundacja Oczami Brata oraz Gmina Miasto Częstochowa zaprasza osoby z niepełnosprawnością oraz rodziców i opiekunów do udziału w projekcie "Aktywni niepełnosprawni". Spotkanie informacyjne już we wtorek, 4 kwietnia.
Czytaj więcej     Komentarze
INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI
INTERWENCJA. STARCZA. Mieszkańcy Starczy nie chcą fabryki przerobu odpadów
Firma Eko-Technologie z Zabrza upatrzyła sobie Starczę na budowę instalacji przetwarzającej ścieki i inne odpady. Mieszkańcy są zbulwersowani takim pomysłem. – Chce się nam zafundować truciciela i to w niedalekiej odległości od domów mieszkalnych. Stanowczo temu się sprzeciwiamy – mówią w rozmowie z „Gazetą Częstochowską”. Na dzisiaj, po buncie mieszkańców, wszystko zmierza ku pozytywnemu rozstrzygnięciu. Ale czy na pewno?
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Helena Niepsuj – mieszkanka Ślęzan koło Lelowa skończyła 100 lat
Mieszkanka wsi Ślęzany koło Lelowa, w powiecie częstochowskim, Pani Helena Niepsuj, skończyła 100 lat. Wizytę z tej okazji złożyli Szanownej Jubilatce: dyrektor Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Częstochowie - Piotr Dobosz oraz władze gminy Lelów: wójt - Krzysztof Molenda oraz sekretarz gminy - Henryk Nowak.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Wystawa w ROK-u
Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza 7 kwietnia /piątek/ o godz. 17.00 na wernisaż indywidualnej Wystawy Malarstwa pn. „Delikatność do obrony” autorstwa Teresy Legierskiej
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
CYBERFOTO 2017
Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza do udziału w XX Międzynarodowym Konkursie Cyfrowej Fotokreacji CYBERFOTO 2017. Na zgłoszenia prac konkursowych oczekujemy do 10 kwietnia br.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
ODPOWIEDŹ URZĘDU MIASTA CZĘTOCHOWY DO ARTYKUŁU "PREZYDENT WŁADCA?"
Dlaczego prezydent Częstochowy nie wyraża zgody na sprzedaż mieszkań w budynku zarządzanym przez ZGM TBS przy ul. Loretańskiej 14/16?
Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
Wielka prośba o pomoc w zbiórce na komórki macierzyste dla Piotrusia Pierchały
Kiedy rodzi się dziecko, dla jego rodziców zmienia się cały świat. Myślimy, kim ta mała istotka będzie w przyszłości. Planujemy mu piękne życie. Czasem jednak los bywa okrutny i weryfikuje nasze marzenia.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
MAŁGORZATA OMELAŃCZUK-PAWLUK - sylwetka
Malarstwo to wielka pasja artystki średniego pokolenia. Od młodych lat jest związana z tą dziedziną sztuki. Podstawy rysunku i malarstwa wyniosła z Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie. Studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w latach 1984–89 na wydziale malarstwa, w pracowni prof. Tadeusza Dominika, pomogły rozwijać i kształtować własny styl.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Częstochowscy sportowcy i działacze zostali nagrodzeni
128 osób nagrodzono bądź wyróżniono za wybitne osiągnięcia sportowe w 2016 roku. Są wśród nich zawodnicy, trenerzy i działacze.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Ruszyła rekrutacja do projektu "Aktywni niepełnosprawni w Częstochowie"!
Wszystkie osoby z niepełnosprawnością zamieszkujące teren miasta Częstochowa oraz ich rodzice i opiekunowie mogą wziąć udział w innowacyjnym projekcie realizowanym przez Gminę Miasto Częstochowa oraz Fundację Oczami Brata. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
V Pielgrzymka Środowiska Narodowego na Jasną Górę
W najbliższą sobotę(01.04.17) odbędzie się IV Pielgrzymka Środowiska Narodowego na Jasną Górę, organizowana przez Młodzież Wszechpolską.
Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
WYSTARTOWAŁY MISTRZOSTWA ŚWIATA W DOBROCI
75 kilometrów – tyle wspólnie zamierza pokonać ponad 50 organizacji pozarządowych z całej Polski, które biorą udział w tegorocznej kampanii Kilometry Dobra. Ich wysiłek liczony będzie w złotówkach. Jeśli uda się osiągnąć zamierzony rezultat, pobity zostanie rekord Guinnessa w dobroci.
Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
Emeryci mogą więcej dorobić
Wielu emerytów i rencistów, mimo że pobiera świadczenie z ZUS, nadal pracuje, by poprawić swoją stopę życiową. Warto jednak wiedzieć, w jakich sytuacjach i do jakiej wysokości dochodów można dorobić, by nie stracić prawa do świadczenia.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
INTERWENCJA. PRZEBUDOWA UL. 1 MAJA. Tunel – tak, wiadukt – nie
Blisko dwudziestoosobowa grupa mieszkańców ul. 1 Maja i ul. Krakowskiej spotkała się z dyrektorem Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu Mariuszem Sikorą, aby zamanifestować swój sprzeciw przeciwko planowanej przez miasto przebudowie ulic: 1 Maja, Ogrodowej i Krakowskiej. Modernizacja ma przebiegać przez zabytkową fabrykę Elanex, której grozi wyburzenie. Planuje się także wybudować potężny wiadukt na torami kolejowymi. Zdaniem mieszkańców konsekwencją inwestycji będzie droga o wymiarze tranzytowym.
Czytaj więcej     Komentarze
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
Festiwal Boss
Od 28 do 30 marca na Politechnice Częstochowskiej odbył się Boss Festiwal. To największa bezpłatna konferencja dla studentów poświęcona biznesowi. Ponad 600 studentów brało udział w przygotowanych wykładach i warsztatach.
Czytaj więcej     Komentarze
aktualności
Pasażerowie wyrazili opinie i preferencje dotyczące rozkładu jazdy PKP Intercity
Zakończyły się konsultacje społeczne, w których podróżni mogli wyrazić swoje opinie na temat rozkładu jazdy pociągów PKP Intercity na sezon 2017/2018. W tym roku wpłynęło blisko 3600 ankiet. Najchętniej uwagi zgłaszali mieszkańcy województw mazowieckiego i wielkopolskiego.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Co w kwietniu w Ośrodku Promocji Kultury "Gaude Mater"?
W kwietniu instytucja świętuje 25-lecie oraz 10. edycję Festiwalu im. Kaliny Jędrusik!
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
PORAJ. "Nasz Talent" – eliminacje gminne
W poniedziałek (27 marca) na scenie sali widowiskowo-kinowej "Bajka" w Poraju odbyły się eliminacje gminne do Powiatowego Festiwalu "Nasz Talent" - konkursu wokalno-muzycznego adresowanego do dzieci i młodzieży z powiatu myszkowskiego.
Czytaj więcej     Komentarze
wywiady
Ciekawsze wydarzenia zaproponowane przez Bibliotekę Publiczną w nadchodzącym tygodniu 5-14.04.2017
3-28 kwietnia "Bookcrossing" – bezpłatna akcja wymiany książek zorganizowana z okazji Światowych Dni Książki. Zaprasza oraz szczegółowych informacji o zasadach udziału w akcji udziela Biblioteka Publiczna, Filia nr 7 (wypożyczalnia dla dzieci, Aleja Pokoju 16, tel. 34/323 27 26, filia7dzieci@biblioteka.pl)
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Wystawa w Konduktorowni
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
„Leon Jelonek. Muzyk, dyrygent, pedagog (1916-1994)”
Od 29 marca 2017 roku w Ratuszu można oglądać wystawę poświęconą wybitnemu częstochowianinowi Leonowi Jelonkowi. Prezentowane materiały pochodzą ze zbiorów Barbary Jelonek-Kowalczyk, Krzysztofa Jelonka, Filharmonii Częstochowskiej oraz Muzeum Częstochowskiego. Ekspozycję umiejscowiono w Gabinecie Wybitnych Częstochowian.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Przyjęcia do przedszkoli czas zacząć
14 kwietnia 2017 roku rozpocznie się rekrutacja dla nowych kandydatów do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2017/18. Do 7 kwietnia rodzice dzieci, które już uczęszczają do przedszkoli powinni potwierdzić wolę kontynuacji wychowania przedszkolnego w kolejnym roku szkolnym.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
„Czy znasz historię Częstochowy i regionu częstochowskiego”
20 marca 2017 roku w Ratuszu Miejskim podsumowano XVI edycję Międzypowiatowego Konkursu Historycznego „Czy znasz historię Częstochowy i regionu częstochowskiego”.
Czytaj więcej     Komentarze  Opcje
startuj z nami
dodaj do ulubionych
napisz do nas
napisz do nas

  Przeszukaj internet:


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl