Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Poniedziałek, 21 stycznia 2019
Agnieszkii
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 24 (1319) 2017-06-15
  W NUMERZE:
» XXIV Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych
» Nagroda im. Włodzimierza Pietrzaka dla Jasnej Góry
» „Jasna Góra wpisana w dzieje Narodu. 300.rocznica koronacji”
» Artystyczni stypendyści
» JUBILEUSZ 65-LECIA ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH NR 28
» Filharmonia kończy sezon
» Dni Gminy Poraj
» Koncert w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II
» ISD HUTA CZĘSTOCHOWA WSPIERA OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE. „Przełam bariery” z ISD Hutą Częstochowa
» Spełnione marzenie
» Popis orkiestr dętych
» Olimpijski Dzień Dziecka w Olsztynie
»  Koniec z roamingiem w UE
» "Udokumentowane początki osady i miasta Częstochowy"
» „10bierza” – Memoriał dla Michała Obierzyńskiego
» Konflikt w częstochowskiej szkole
» Czytają dzieciom
» XXIV Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych w Częstochowie
» „Szkoła – Praca - Przyszłość
»  „To jest Mój Meksyk!”
» „Roztańczone przedszkolaki”
»  LUBLINIEC. Stacja paliw i dinopark – to nie to samo
» Eksperci ZUS będą czekać na pracowników oświaty
» Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie pozyskał ponad pół miliona złotych
» Naucz się prawidłowo chodzić z kijkami
» Jura ROK Festiwal
» MISTRZOSTWA STRAŻAKÓW
» "Kuba z aparatu analogowego"

  Subskrypcja
Czytelniku !
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości wpisz swój email:

Wydanie nr 24 (1319) z 2017-06-15
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
XXIV Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych
Od 16 do 18 czerwca 2017 roku zapraszamy na XXIV Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych, którego organizatorem jest Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, a współorganizatorami: Urząd Miasta Częstochowy, Urząd Gminy Mykanów oraz Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Nagroda im. Włodzimierza Pietrzaka dla Jasnej Góry
Jasna Góra jest jednym z laureatów Nagrody im. Włodzimierza Pietrzaka, przyznawanej przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Jubileuszowa 70. gala tej nagrody odbyła się 9 czerwca na Zamku Królewskim w Warszawie. Nagrodę odebrał o. Marian Waligóra, przeor Jasnej Góry.
Czytaj więcej     Komentarze
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
„Jasna Góra wpisana w dzieje Narodu. 300.rocznica koronacji”
W Roku Jubileuszowym 300. rocznicy Koronacji Cudownego Obrazu Matki Boże na Jasnej Górze w zabytkowej Sali Rycerskiej odbył się finał konkursu „Jasna Góra wpisana w dzieje Narodu. 300.rocznica koronacji” połączona z prezentacją sukienek dla Matki Bożej wykonanych przez dzieci z całej Polski.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Artystyczni stypendyści
24 młodych częstochowian otrzymało 14 czerwca 2017 roku stypendia artystyczne Prezydenta Miasta Częstochowy. Najwięcej w dziedzinie muzyki oraz sztuk plastycznych.
Czytaj więcej     Komentarze
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
JUBILEUSZ 65-LECIA ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH NR 28
13 czerwca w Zespole Szkół Specjalnych nr 28 przy ul. Św. Barbary 9/11 w Częstochowie odbyły się uroczystości z okazji jubileuszu 65. rocznicy powstania placówki.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Filharmonia kończy sezon
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Dni Gminy Poraj
Czytaj więcej     Komentarze
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
Koncert w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II
3 czerwca w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie wystąpiła znana piosenkarka Antonina Krzysztoń. Było to muzyczne spotkanie wypełnione kunsztem artystycznym i duchowym przesłaniem. Artystka porwała publiczność swoim wyrazistym głosem oraz ideami wiary, jakimi dzieli się poprzez swoją twórczość. Towarzyszył jej częstochowski kontrabasista Marcin Lamch.
Czytaj więcej     Komentarze
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
ISD HUTA CZĘSTOCHOWA WSPIERA OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE. „Przełam bariery” z ISD Hutą Częstochowa
9 czerwca 2017 roku, przy słonecznej pogodzie na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Dąbrowskiego odbyła się kolejna edycja Letniej Olimpiady Sportowej „Przełam Bariery” z ISD Huta Częstochowa, organizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Częstochowie. Na starcie pojawiło się blisko 300 niepełnosprawnych sportowców, głównie dzieci i młodzież oraz dorośli z 22 ośrodków i szkół z Częstochowy i okolic, w tym dwa debiutujące ośrodki przedszkolne i szkoła z Wierzchowiska. Nagrody – symboliczne statuetki oraz słodkości – za uczestnictwo w sportowych zmaganiach wręczał przedstawiciel głównego sponsora – prezes ISD Huty Częstochowa Anatolii Fiedaiev.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Spełnione marzenie
Ośmioletni Michał z Częstochowy, wielki pasjonat komunikacji miejskiej spełnił swoje marzenie. A marzył o o tym, by choć na chwilę być motorniczym. I napisał o tym do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Popis orkiestr dętych
11 orkiestr zaprezentowało się podczas II Powiatowego Przeglądu Orkiestr Dętych, który odbył się 11 czerwca br. w Lelowie.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Olimpijski Dzień Dziecka w Olsztynie
1 czerwca, na nowym boisku wielofunkcyjnym przy Szkole Podstawowej w Olsztynie odbyła się inauguracja Regionalnych Dni Olimpijczyka.
Czytaj więcej     Komentarze
aktualności
Koniec z roamingiem w UE
Po 10 latach od zgłoszenia inicjatywy likwidacji roamingu na terenie Unii Europejskiej w życie wchodzi nowy mechanizm rozliczeń. "Roam like at home” oznacza to, że od 15 czerwca 2017 r. przebywając w innych państwach UE będziemy mogli korzystać z telefonu komórkowego na takich samych zasadach, jak w kraju zamieszkania. W ciągu kolejnych 5 lat systematycznie mają być także obniżane stawki za przesył danych.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
"Udokumentowane początki osady i miasta Częstochowy"
Serdecznie zapraszamy na inaugurację "Częstochowskiego Forum Historycznego" 19.06.2017 r. o godz. 17.00 w OPK Gaude Mater w Częstochowie
Czytaj więcej     Komentarze
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
„10bierza” – Memoriał dla Michała Obierzyńskiego
17 czerwca 2017 roku w dzielnicy Grabówka w Częstochowie odbył się bieg pamięci Michała Obierzyńskiego, pracownika Urzędu Miasta Częstochowy, który 21 marca 2017 roku, mając zaledwie 38 lat, zmarł po ciężkiej chorobie. Mimo mało sprzyjającej aury, na starcie zjawili się wszyscy, wcześniej zdeklarowani.
Czytaj więcej     Komentarze
edukacja
Konflikt w częstochowskiej szkole
Rodzice i nauczyciele nie chcą „kolejnej szansy” dla Iwony Olszówki, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 13 im. Kornela Makuszyńskiego, przy ul. Wręczyckiej 111/115 w Częstochowie. Mówią: „dość niekompetencji i chaosu”. Dyrektor milczy.
Czytaj więcej     Komentarze
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
Czytają dzieciom
8 czerwca 2017r. w sali odczytowej Biblioteki Publicznej im. dr. W. Biegańskiego w Częstochowie odbył się kolejny maraton czytelniczy. Tegoroczny maraton zatytułowany “Mój region – moja siła” miał miejsce w Roku Rzeki Wisły, Roku Władysława Biegańskiego, Jubileuszowym Roku 300-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej oraz w XVI Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom.
Czytaj więcej     Komentarze
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
XXIV Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych w Częstochowie
16 czerwca 2017 roku oficjalnie rozpoczął się XXIV Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych. Do Częstochowy przyjechało 19 Orkiestr - wyłonionych w ubiegłorocznych przeglądach regionalnych
Czytaj więcej     Komentarze
edukacja
„Szkoła – Praca - Przyszłość
6 czerwca 2017 r. w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy podsumowano projekt „Szkoła – Praca - Przyszłość", realizowany był przy współpracy Urzędu Miasta, Centrum Informacji Zawodowej i Zespołu Szkół Technicznych. W ramach realizowanego projektu uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych odwiedzali częstochowskie zakłady pracy związane z branżą budowlaną. W projekcie wzięło udział 19 szkół z Częstochowy.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
„To jest Mój Meksyk!”
Nagroda dla częstochowskich uczniów w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym
Czytaj więcej     Komentarze
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
„Roztańczone przedszkolaki”
23 maja 2017 roku salę widowiskową przy Parafii pw. św. Zygmunta wypełnił dziecięcy gwar, dźwięki muzyki i odgłosy tańca. W I Częstochowskim Festiwalu Pieśni i Tańców Ludowych ,,Na ludową nutę” wzięły udział dzieci z miejskich przedszkoli w Częstochowie oraz gospodarze imprezy – przedszkolaki z Niepublicznych Przedszkoli ,,Niebiańskie Nutki” w Częstochowie.
Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
LUBLINIEC. Stacja paliw i dinopark – to nie to samo
Sprzedaż gruntu na stację paliw, która przyniosła miastu zysk, a zbycie parku miejskiego na dinopark, który okazał się klapą – to dwie różne sprawy. Stawianie znaku równości pomiędzy obiema, jak to próbowała uczynić jedna z gazet, może prowadzić do błędnych wniosków.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI
Eksperci ZUS będą czekać na pracowników oświaty
26 czerwca br. ZUS wspólnie ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego Okręgiem Śląskim organizuje DZIEŃ OTWARTY DLA PRACOWNIKÓW OŚWIATY.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie pozyskał ponad pół miliona złotych
Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie pozyskał z rezerwy Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej środki w wysokości 544 400 zł na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej w ramach dwóch przygotowanych programów - „Powrót na rynek pracy” oraz „Zawsze aktywni”.
Czytaj więcej     Komentarze
sport
Naucz się prawidłowo chodzić z kijkami
■ Akademia Zdrowia Santandera zaprasza na bezpłatne zajęcia z nordicwalking w Chorzowie oraz Częstochowie. ■ Treningiprowadzone są pod okiem wykwalifikowanych instruktorów i odbywają się w każdy wtorek do 29 sierpnia. ■ Do tej pory uczestnicy zajęć w Chorzowie oraz Częstochowie przeszli łącznie 615 km – czyli niewiele mniej niż odległość między Chorzowem a Mielnem. ■ Najbliższe treningi odbędą się już we wtorek 20 czerwca o godz. 18.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Jura ROK Festiwal
Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie po raz trzeci jest organizatorem plenerowej imprezy pod hasłem Jura ROK Festiwal. Przedsięwzięcie jest współorganizowane przez samorządy gmin Kłomnice, Olsztyn, Niegowa, Janów, Kłobuck, Poczesna, Przyrów i Mstów oraz Gminne Ośrodki Kultury. Dotychczasowe edycje odbyły się w Olsztynie (2015) i Niegowie (2016).
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
MISTRZOSTWA STRAŻAKÓW
ZAPRASZAMY XXXIV Mistrzostw Polski w Sporcie Pożarniczym, które odbędą się w dniach 21-22.06.2017 roku na obiektach sportowych Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, ul. Sabinowska 62.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
"Kuba z aparatu analogowego"
Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza od 20 czerwca 2017 r.do 6 lipca na zwiedzanie indywidualnej Wystawy Fotografii Bazylego Ogińskiego.
Czytaj więcej     Komentarze  Opcje
startuj z nami
dodaj do ulubionych
napisz do nas
napisz do nas

  Przeszukaj internet:


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl