Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Poniedziałek, 21 stycznia 2019
Agnieszkii
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 28 (1323) 2017-07-13
  W NUMERZE:
» Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie zaprasza na kolejne spotkanie "Z Janem Pawłem II ku przyszłości
»  87. miesięcznica w Częstochowie
» OSP Karczewice-Garnek otrzymało torbę ratunkową od KRUS
» Dimitri Bergé – francuski rodzynek w IMŚJ
» Szkolenia finansowe
»  OLSZTYN / BISKUPICE. Droga – w tym roku bez remontu
» „Pejzaże poplenerowe – bliższe i dalsze”
» Ustawa o kredycie hipotecznym – kredytobiorca na pierwszym miejscu
» Zakupy ze smartfonem są łatwiejsze. A co jeśli padnie bateria?
» Polscy żeglarze najlepsi nad Balatonem
» Koziegłowy zapraszają
» Nagroda Środowiska Akademickiego Politechniki Częstochowskiej „Złote Bobry”
» Koniecpol zaprasza
» Teleopieka w Częstcohowie
» Bezpłatne badania spirometryczne
» Wakacyjne remonty szkół
» Próchnica nie ma wakacji
» 100 lat Rozalii Polak - list od Premier Szydło i nowa emerytura z KRUS
» Pani Antonina Zalas z Lipia ma już 100 lat!
» Promocja kadetów
» Zagłosuj na częstochowską szkołę
» Wieża Sętowskiego w naprawie
» Bliski koniec maślanej drożyzny
»  Strefa chilloutu
» Marek Niechciał prezes UOKiK w Częstochowie
»  ROZMOWA Z POŁOŻNĄ – AMBASADORKĄ 4. EDYCJI KAMPANII „POŁOŻNA NA MEDAL”
» ZUS radzi. Rehabilitacja po zwolnieniu lekarskim
» Od czego zacząć odchudzanie, by uniknąć kłopotów?
» Stacje Statoil w Częstochowie zmieniają nazwę na Circle K
»  Castorama wyremontuje oddział chirurgii dziecięcej
»  Wegetarianizm – hit czy mit?
»  Rusza budowa Centrum Przesiadkowego Ligota - zmiany w organizacji ruchu
» Senior bezpieczny w domu
»  Podziękowanie rodziców Pawełka Fiutka
» WYŻSZA SZKOŁA ZARZĄDZANIA W CZĘSTOCHOWIE zaprasza na studia
» Wycisnąć z życia ile się da

  Subskrypcja
Czytelniku !
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości wpisz swój email:

Wydanie nr 28 (1323) z 2017-07-13
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie zaprasza na kolejne spotkanie "Z Janem Pawłem II ku przyszłości
18 lipca (wtorek) 2017 roku o godzinie 18:00 gościem 65. spotkania z cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości" będzie ks. Robert Skrzypczak - kapłan archidiecezji warszawskiej, doktor habilitowany teologii, psycholog. Przedmiotem jego badań jest osoba i nauczanie Jana Pawła II oraz personalizm włoski. Ks. Robert Skrzypczak jest autorem biografii ks. Dolindo Ruotolo, który spisał akt zawierzenia: Jezu, Ty się tym zajmij!
Czytaj więcej     Komentarze
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
87. miesięcznica w Częstochowie
Tradycyjnie przedstawiciele częstochowskiego środowiska Prawa i Sprawiedliwości oddali hołd poległym w katastrofie nas Smoleńskiem. W Dolince Katyńskiej, przy tablicy pamięci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Jego Małżonce Marii oraz 94 osobom, które zginęły w katastrofie przybyli zapalili znicze, zmówili wspólną modlitwę oraz złożyli wieniec. Parlamentarzystów, którzy przebywali na obchodach w Warszawie, reprezentował senator Artur Warzocha. Trzeba podkreślić, że stałą opiekę nad Dolinką sprawuje pani Alicja Potocka, która dba o czystość miejsca oraz posadzone kwiaty. Rozmowa z senatorem Arturem Warzochą
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI
OSP Karczewice-Garnek otrzymało torbę ratunkową od KRUS
Jednostka OSP Karczewice-Garnek wzbogaciła się o nową torbę ratowniczą, ufundowaną przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Prezes jednostki, Józef Koza oraz najmłodszy strażak w kraju - niespełna dwuletnia Liliana Koza - odebrali ją z rąk dyrektora Oddziału Regionalnego KRUS w Częstochowie, Piotra Dobosza. W przekazaniu uczestniczył senator Ryszard Majer, na którego prośbę torbę przekazano do tej właśnie jednostki pożarniczej, wójt gminy Kłomnice, Piotr Juszczyk, wicedyrektor OR KRUS w Częstochowie, Robert Magdziarz oraz cała, bardzo młoda wiekiem drużyna pożarnicza.
Czytaj więcej     Komentarze
sport
Dimitri Bergé – francuski rodzynek w IMŚJ
23 lipca w Poznaniu odbędzie się pierwsza runda finałowa Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Jednym z pretendentów do tytułu jest Dimitri Bergé, reprezentujący Francję.
Czytaj więcej     Komentarze
gospodarka
Szkolenia finansowe
Agencja Rozwoju Regionalnego rozpoczęła nabór do projektu "Jasne, że własna firma". 80 osób będzie mogło skorzystać ze szkoleń, doradztwa i wsparcia finansowego na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Zgłoszenia są przyjmowane do 27 lipca.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
OLSZTYN / BISKUPICE. Droga – w tym roku bez remontu
Mieszkańcy Biskupic kolejny rok muszą czekać na remont drogi powiatowej 1013 S Biskupice – Zaborze – Przybylów. Ten mierzący 2,2 km odcinek drogi Biskupic Nowych, biegnący do granic powiatu częstochowskiego i myszkowskiego, jest dla nich zmorą od wielu lat. Niestety, nie widać pozytywnych jaskółek, bo jak informuje rzecznik starostwa powiatowego w Częstochowie Grażyna Folaron, draga w tym roku nie jest przewidziana do remontu.
Czytaj więcej     Komentarze
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
„Pejzaże poplenerowe – bliższe i dalsze”
11 lipca 2017 roku w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie odbył się wernisaż prac artystów z Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza. Prezentacja jest pokłosiem dwóch wydarzeń: pleneru zimowego w Złotym Potoku oraz wycieczki do krainy polskiej historii, czyli Czarnolasu, Janowca, Nałęczowa, Sandomierza, Krzysztoporu.
Czytaj więcej     Komentarze
finanse
Ustawa o kredycie hipotecznym – kredytobiorca na pierwszym miejscu
Wsparcie banku jest dla wielu Polaków jedynym sposobem na zakup własnego mieszkania. Od lipca 2017 obowiązują nowe zasady udzielania jednego z najpopularniejszych kredytów. Czytelne reklamy, jasne oferty banków, komplet informacji, dokładny termin oczekiwania na decyzję kredytową oraz zakaz udzielania finansowania w obcej walucie – to tylko część zmian, które wprowadza ustawa.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Zakupy ze smartfonem są łatwiejsze. A co jeśli padnie bateria?
Klienci Galerii Jurajskiej nie muszą się już martwić rozładowanym smartfonem, tabletem czy laptopem. Od niedawna w centrum handlowym działają specjalne stacje ładujące, w których można podpiąć urządzenia i zasilić je. Ma to pomóc w robieniu zakupów… ze smartfonem w ręku. Ten trend jest coraz silniejszy!
Czytaj więcej     Komentarze
sport
Polscy żeglarze najlepsi nad Balatonem
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI
Koziegłowy zapraszają
POD PATRONATEM "GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ" - Dni Miasta i Gminy Koziegłowy
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Nagroda Środowiska Akademickiego Politechniki Częstochowskiej „Złote Bobry”
30 czerwca 2017 r. o godzinie 20:00 na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Informatyki odbyła się uroczysta gala rozdania Nagród Środowiska Akademickiego Politechniki Częstochowskiej „Złote Bobry” organizowana przez Studenckie Koło Naukowe Design Thinking Space.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Koniecpol zaprasza
POD PATRONATEM "GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ" - I Festiwal Muzyki Organowej
Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
Teleopieka w Częstcohowie
W Częstochowie rozpoczyna się realizacja projektu skierowanego do seniorów wymagających całodobowego wsparcia. Dzięki specjalnym urządzeniom będą mogli w każdej chwili wezwać pomoc, ale także w razie potrzeby porozmawiać z teleopiekunem.
Czytaj więcej     Komentarze
medycyna
Bezpłatne badania spirometryczne
17 lipca Fundacja Neuca dla Zdrowia zaprasza na bezpłatne badania płuc. Częstochowa to jedno z ponad setki miast, które w tym roku odwiedzi spirobus, gdzie będzie można wykonać badania i wiele dowiedzieć się na temat profilaktyki chorób układu oddechowego.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Wakacyjne remonty szkół
Sezon wakacyjny jest okazją do prowadzenia w szkołach nie tylko drobnych napraw, ale przede wszystkim większych remontów, usprawnień i modernizacji. Wiele z nich zakończy się jeszcze przed 1 września; te większe – jesienią. Największa inwestycja – kompleksowe dostosowanie Liceum im. J. Słowackiego do wymogów przeciwpożarowych – potrwa do jesieni przyszłego roku.
Czytaj więcej     Komentarze
zdrowie
Próchnica nie ma wakacji
Ponad 58% przebadanych dzieci ma próchnicę. Problem dotyczy średnio 2 zębów stałych oraz 5 zębów mlecznych. W ciągu ostatnich 5 lat Akademia Zdrowego Uśmiechu przebadała aż 38,5 tys. przedszkolaków. Przekrojowe wyniki badań przeprowadzonych w 560 przedszkolach w Polsce są przerażające. A może być jeszcze gorzej, ponieważ rozpoczął się czas wakacji.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI
100 lat Rozalii Polak - list od Premier Szydło i nowa emerytura z KRUS
5 dzieci, 11 wnucząt, 21 prawnucząt oraz 20 praprawnucząt będzie mogła spodziewać sie z wizytą Pani Rozalia Polak, mieszkanka wsi Ostre w gminie Lipowa w powiecie żywieckim, która obchodzi swoje pierwsze stulecie urodzin. Listy z życzeniami przesłała Premier Beata Szydło oraz Prezes KRUS, Adam Sekściński, wraz z informacją o znacznie wyższej emeryturze.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI
Pani Antonina Zalas z Lipia ma już 100 lat!
Mieszkanka miejscowości Lipie w gminie Dąbrowa Zielona w powiecie częstochowskim ma już 100 lat. Jubilatkę odwiedzili w tym dniu: Piotr Dobosz, Dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Częstochowie oraz Maria Włodarczyk, wójt gminy Dąbrowa Zielona. Listy od Premier Beaty Szydło z gratulacjami oraz od Prezesa KRUS Adama Sekścińskiego dotarły zatem na czas.
Czytaj więcej     Komentarze
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
Promocja kadetów
15 lipca 2017 roku na terenie Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie odbyła się uroczysta promocja kadetów XIX turnusu Dziennego Studium Aspirantów oraz absolwentów Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego w Zawodzie Technik Pożarnictwa. Promocja poprzedzona została uroczystą Mszą Świętą w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, której przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej ks. dr prał. Andrzej Przybylski.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
Zagłosuj na częstochowską szkołę
Szkoła Podstawowa nr 36 jako jedyna w Częstochowie ma szansę wygrać ,,Podwórko talentów Nivea” – obiekt edukacyjny służący rozwijaniu poznawczych, twórczych i sportowych zdolności dzieci. Potrzeba tylko głosów internautów.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
Wieża Sętowskiego w naprawie
Mural na budynku przy pl. Biegańskiego w Częstochowie przechodzi renowację. Zaszkodziły mu warunki atmosferyczne.
Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
Bliski koniec maślanej drożyzny
Do ustabilizowania się sytuacji na rynku masła trzeba jeszcze czasu, ale są pierwsze sygnały wskazujące na to, że zbliża kres drożyzny. Ceny zbytu przestały rosnąć i jeśli ta tendencja się utrzyma, jest szansa że dotrze także na sklepowe półki.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Strefa chilloutu
Najbliższe wydarzenia w ramach projektu WILLA KREATYWNYCH DZIAŁAŃ warsztaty twórcze:
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Marek Niechciał prezes UOKiK w Częstochowie
Na zaproszenie senatora RP Ryszarda Majera, 21 lipca (piątek) złoży wizytę w Częstochowie Marek Niechciał prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
ROZMOWA Z POŁOŻNĄ – AMBASADORKĄ 4. EDYCJI KAMPANII „POŁOŻNA NA MEDAL”
Trwa 4. edycja kampanii społeczno-edukacyjnej „Położna na medal”, w ramach której Ambasadorki kampanii radzą i edukują młode mamy i przyszłe mamy o ich prawach, roli położnej i o tym, jak dobrze przygotować się do porodu. Położna – Anna Sapiejewska mówi, jak kampania wpłynęła na jej życie zawodowe.
Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
ZUS radzi. Rehabilitacja po zwolnieniu lekarskim
Jeśli 182 dni zwolnienia nie wystarczą na zakończenie leczenia i pełen powrót do zdrowia warto zapytać lekarza czy możemy kontynuować terapię w ramach świadczenia rehabilitacyjnego. Warunek jest jeden – stan naszego zdrowia musi rokować, że po świadczeniu rehabilitacyjnym wrócimy do pracy (na dotychczasowe stanowisko). Trzeba pamiętać, że świadczenie rehabilitacyjne przysługuje dopiero po wykorzystaniu całego limitu zwolnienia lekarskiego. Nie można otrzymywać go zamiast lub w trakcie chorobowego. Żeby zachować ciągłość wypłaty świadczeń wniosek musi trafić do ZUS, co najmniej 60 dni przed zakończeniem zwolnienia.
Czytaj więcej     Komentarze
zdrowie
Od czego zacząć odchudzanie, by uniknąć kłopotów?
Decyzja o odchudzaniu jest pierwszym krokiem do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Jak się do tego zabrać, by uniknąć skutków ubocznych w postaci efektu jojo? Skorzystaj ze wskazówek eksperta Kreacji Ciała, Pauliny Buraczewskiej, Dietetyka, a będziesz cieszyć się rozmiarem, w jakim lubisz siebie najbardziej.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Stacje Statoil w Częstochowie zmieniają nazwę na Circle K
21 lipca w Częstochowie przy al. Wojska Polskiego odbędzie się wielkie otwarcie pierwszej z czterech stacji Circle K, a z końcem lipca na wszystkich stacjach Statoil w mieście będzie widniało już nowe logo. Wydarzenie to jest częścią ogólnopolskiego procesu zmiany marki Statoil na Circle K, który docelowo obejmie sieć stacji na terenie całego kraju. W ten sposób 4 częstochowskie stacje staną się częścią międzynarodowej sieci Circle K obecnej w ponad 20 krajach na całym świecie.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Castorama wyremontuje oddział chirurgii dziecięcej
Mieszkańcy Częstochowy wybrali projekt społeczny, który zostanie zrealizowany w ramach akcji Razem damy radę w ich mieście. Spośród trzech propozycji wyłonionych wcześniej przez Castorama Polska wraz z Urzędem Miasta najwięcej głosów otrzymała inicjatywa obejmująca remont pomieszczeń oddziału chirurgii dziecięcej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym „Parkitka”.
Czytaj więcej     Komentarze
zdrowie
Wegetarianizm – hit czy mit?
Wegetarianizm z roku na rok zdobywa coraz więcej zwolenników. Przez niektórych traktowany jest jako moda, dla innych sposób na zdrowy styl życia i szczupłą sylwetkę. Jednak eliminacja mięsa, ryb i niektórych produktów odzwierzęcych, niekoniecznie oznacza natychmiastową utratę kilogramów. Czy wegetarianizm może pozytywnie wpłynąć na zdrowie? A może to tylko ślepe podążanie za trendami? Na te i inne pytania odpowiadają eksperci.
Czytaj więcej     Komentarze
aktualności
Rusza budowa Centrum Przesiadkowego Ligota - zmiany w organizacji ruchu
Startują prace budowlane przy nowym węźle przesiadkowym w Ligocie. W związku z realizacją inwestycji od 19 lipca zmieni się organizacja ruchu w rejonie dworca PKP oraz ulicy Panewnickiej.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Senior bezpieczny w domu
W Częstochowie rozpoczyna się realizacja projektu skierowanego do seniorów wymagających całodobowego wsparcia. Dzięki specjalnym urządzeniom będą mogli w każdej chwili wezwać pomoc, ale także w razie potrzeby porozmawiać z teleopiekunem.
Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
Podziękowanie rodziców Pawełka Fiutka
Została już opłacona operacja dla ciężko chorego dziesięciolatka z Żarek Pawła Fiutka. Szereg ludzi dobrej woli wsparło chłopca i rodzinę w potrzebie. Poniżej publikujemy podziękowanie:
Czytaj więcej     Komentarze
edukacja
WYŻSZA SZKOŁA ZARZĄDZANIA W CZĘSTOCHOWIE zaprasza na studia
WYŻSZA SZKOŁA ZARZĄDZANIA W CZĘSTOCHOWIE kształci studentów na studiach pierwszego stopnia na kierunkach PIELĘGNIARSTWO oraz BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE.
Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
Wycisnąć z życia ile się da
Miałem być lotnikiem, a będę księgowym. Musiałem się przebranżowić. Bezwładnymi rękoma nie uchwycę już sterów. Nie będę osiągał kolejnych pułapów nieba, ale mogę wspinać się po stopniach innej kariery. Nawet siedząc na wózku inwalidzkim. Jestem zdeterminowany i mam wokół siebie ludzi, którzy mi pomogą. Pomogą i wam. Znajdziecie ich w Koninie, w „Akademii Życia” Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ.
Czytaj więcej     Komentarze  Opcje
startuj z nami
dodaj do ulubionych
napisz do nas
napisz do nas

  Przeszukaj internet:


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl