Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Poniedziałek, 21 stycznia 2019
Agnieszkii
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 30 (1325) 2017-07-27
  W NUMERZE:
» Prezydent Andrzej Duda na Jasnej Górze
»  Koncert „Perły baroku”
» III MIĘDZYNARODOWY KONKURS TRADYCYJNEGO POWOŻENIA O TROFEUM „ŚLĄSKA”
» Pomoc dla seniorów
» „Akademia rozwoju kompetencji”
» Tysiąc kaw w dwa miesiące
» Składanie wniosków na 500+ i inne
» Tata – to brzmi dumnie!
» Kofeinowy zastrzyk dla głowy i zmysłów
» NOWA MAPA CZĘSTOCHOWY
» Olsztyn zakręcony rowerowo
» Policyjne zawody
» Artem Laguta: Wykorzystałem błąd Andzejsa
» 100 lat OSP w Miedźnie
» Wino, muzyka i sztuka dla koneserów
» Zdolna młodzież z woj. śląskiego na innowacyjnym obozie naukowym ADAMED SmartUP w SGGW
» Inspiracje z natury – biele, kremy i beże z kolekcji Elastolith na elewacjach i we wnętrzach
» Letni dzień ze stwardnieniem rozsianym
»  ROK RZEKI WISŁY – PIĘKNO OJCZYSTEGO PEJZAŻU IV EDYCJA KONKURSU PLASTYCZNEGO – 2017 ROK
» 40-lecie klubu LKS Polonia Poraj
»  Historia powstania zespołu IMPAST
» Topola Helena Drzewem Roku 2017!
»  GMINA JANÓW ZAPRASZA na XXI ŚWIĘTO PSTRĄGA w Złotym Potoku 5-6 sierpnia 2017 r.
» I Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej
»  RUSZYŁA 12. EDYCJA ,,KLIMATÓW CZĘSTOCHOWY”
» Imprezy w Alei
»  73. ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
»  HONOROWY DAWCA ENERGII FORTUM. CZĘSTOCHOWA ZA ZABRZEM
» Święto Polskiego Chcochoła
» APEL! Promuj Realizacje marzeń!!!
»  W Polsce najbardziej rzetelnymi klientami są mieszkańcy Podkarpacia. A jak jest w innych regionach?
»  Osteoporoza – czy wiesz, ze pomimo Twoich starań, możesz być teraz okradana?
» „Perły Baroku”

  Subskrypcja
Czytelniku !
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości wpisz swój email:

Wydanie nr 30 (1325) z 2017-07-27
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Prezydent Andrzej Duda na Jasnej Górze
23 lipca 2017 roku, przed podjęciem decyzji w sprawie ustaw o sądach prezydent Andrzej Duda przyjechał na Jasną Górę.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI
Koncert „Perły baroku”
Senator RP Ryszard Majer oraz Zakon Kanoników Regularnych Laterańskich oraz Fundacja im. Edwarda, Jana, Józefiny Reszków, w 100. rocznicę śmierci Edwarda Reszke, zapraszają na Koncert „Perły baroku”. Niedziela, 30 lipca 2017 r. o godz. 17.00 Kościół pw. Wniebowzięcia NMP we Mstowie
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI
III MIĘDZYNARODOWY KONKURS TRADYCYJNEGO POWOŻENIA O TROFEUM „ŚLĄSKA”
– 5 - 6 sierpnia 2017 roku - Koszęcin
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Pomoc dla seniorów
W piątek, 21 lipca 2017 roku, w Częstochowie, przy ul. Krakowskiej 1, w obiekcie parafii pw. św. Zygmunta, otwarto Biuro Interwencji Senioralnej. Na inaugurację placówki, która powstałaą dzięki Stowarzyszeniu Pracy Socjalnej przy udziale funduszy z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, przyjechał prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Marek Niechciał. W trakcie swojej wizyty minister Marek Niechciał odwiedził także klasztor na Jasnej Górze oraz delegaturę Wojewódzkiego Oddziału Inspekcji Handlowej.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
„Akademia rozwoju kompetencji”
Ruszyła rekrutacja do projektu „Akademia rozwoju kompetencji”. Wnioski można składać do 24 sierpnia. Udział w projekcie jest bezpłatny.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Tysiąc kaw w dwa miesiące
Akcja "Kawiarenka dla seniora" cieszy się coraz większą popularnością. 25 lipca częstochowski MOPS wydał tysięczny kupon uprawniający do skorzystania z kawy lub herbaty za symboliczną złotówkę. Dla porównania w zeszłym roku taki wynik zanotowano w drugiej połowie sierpnia.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Składanie wniosków na 500+ i inne
1 sierpnia Częstochowskie Centrum Świadczeń rozpoczyna przyjmowanie wniosków na nowy okres m.in. o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego „Programu Rodzina 500+”, zasiłku rodzinnego, opiekuńczego, a także z funduszu alimentacyjnego. Wnioski można też składać drogą elektroniczną, do czego CCŚ zachęca, bo kumulacja terminów składania wniosków wydłuży obsługę mieszkańców.
Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
Tata – to brzmi dumnie!
Dlaczego wsparcie ojca w 1000 pierwszych dni życia dziecka jest ważne?
Czytaj więcej     Komentarze
zdrowie
Kofeinowy zastrzyk dla głowy i zmysłów
Wakacyjna atmosfera, relaks, wysokie temperatury i słońce… Powrót do prozy codziennego życia po udanym urlopie to nie lada wyzwanie. Podpowiadamy, co zrobić, by z energią i entuzjazmem powrócić do rytmu wyznaczanego przez pracę zawodową i domowe obowiązki.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
NOWA MAPA CZĘSTOCHOWY
- to hasło happeningu, który rozpocznie się w sobotę, 29 lipca o godz. 11.00 na placu Biegańskiego. Tematem będzie budżet obywatelski.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Olsztyn zakręcony rowerowo
W ostatni lipcowy weekend od godz. 10.00 olsztyński rynek opanują rowery. Prócz współczesnych modeli miłośnicy jednośladów będą mogli zobaczyć i spróbować swoich sił w jeździe bicyklem i monocyklem. Dla najmłodszych zostanie uruchomione Miasteczko ruchu drogowego.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Policyjne zawody
Na terenie ośrodka sportowego „Pegaz” w Częstochowie, 23 lipca 2017 roku, odbył się XVII Międzynarodowy Turniej Policji Konnej, zorganizowany przez Komendę Miejską Policji w Częstochowie. Turniej poprzedził uroczysty przemarsz delegacji zawodników Aleją Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie na Plac Biegańskiego, w związku z obchodami Święta Policji.
Czytaj więcej     Komentarze
sport
Artem Laguta: Wykorzystałem błąd Andzejsa
Artem Laguta okazał się najlepszy podczas drugiej rundy cyklu Speedway Euro Championship 2017. Rosjanin, dzięki wysokiej zdobyczy punktowej, awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej tegorocznych mistrzostw Europy.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
100 lat OSP w Miedźnie
15 lipca 2017 r. obchodzono 100 lat istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Miedźnie. W uroczystości uczestniczyli parlamentarzyści Ziemi Częstochowskiej: poseł Lidia Burzyńska, poseł Andrzej Gawron i poseł Szymon Giżyński, prezes Częstochowskiego Okręgu Prawa i Sprawiedliwości.
Czytaj więcej     Komentarze
publicystyka
Wino, muzyka i sztuka dla koneserów
Druga edycja Jurajskiego Festiwalu Sztuki i Wina w Olsztynie, okazała się ekskluzywnym połączeniem dobrej muzyki i sztuki oraz win, serów i przeróżnych wyrobów regionalnych zaproponowanych przez kilkudziesięciu wystawców. Całość uświetniły koncerty: Grzegorza Turnaua, Olka Klepacza, Gangu Marcela i Pawła Łowickiego Band.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Zdolna młodzież z woj. śląskiego na innowacyjnym obozie naukowym ADAMED SmartUP w SGGW
Do szkoły w Częstochowie uczęszczała Sonia Wrotniak. Wraz z Szymonem Pielczykiem, Aleksandrą Urygą, Weroniką Ormaniec, Magdaleną Justyniarską i Pawłem Matusznym znalazła się w gronie 50 uczestników, którzy wzięli udział w intensywnych zajęciach praktycznych i teoretycznych z różnych dziedzin nauk ścisłych i przyrodniczych. Projektowanie robotów, wycinanie laserem elementów z plexi, drukowanie w 3D, sekcja narządów - to tylko nieliczne z warsztatów, w których miała okazję uczestniczyć najzdolniejsza młodzież z całej Polski. Wyjazd jest dla nich szansą na kształcenie się w specjalistycznych laboratoriach i pracowniach badawczych pod okiem wybitnych naukowców. Po tym okresie, będą mieli szansę na znalezienie się w gronie 10-ciu laureatów nagrody głównej, czyli 10-ciu miesięcy konsultacji edukacyjnych, w trakcie których otrzymają wsparcie mentorskie.
Czytaj więcej     Komentarze
Budownictwo
Inspiracje z natury – biele, kremy i beże z kolekcji Elastolith na elewacjach i we wnętrzach
Wybierając kolor i fakturę elewacji pamiętajmy, że nie zmienimy jej prędko. Dlatego też zastanówmy się, czy na preferowaną fasadę będziemy równie chętnie patrzeć w dalszej przyszłości. Warto pamiętać, że biele, beże i kremy to ponadczasowe rozwiązania. Minimalistyczne, jasne odcienie nie kończą się jednak na trzech barwach. W palecie kolorystycznej mineralnych płytek klinkierowych Elastolith możemy znaleźć, zarówno klasyczne odcienie, jak i te bardziej zaskakujące propozycje dla naszych ścian - począwszy od złamanej bieli - po jasne brązy. To wstęp do odkrycia ogromnych możliwości aranżacyjnych w związku z jasnymi kolorami.
Czytaj więcej     Komentarze
medycyna
Letni dzień ze stwardnieniem rozsianym
Lato dla większości z nas kojarzy się z samymi przyjemnościami i „ładowaniem akumulatorów” na kolejne pory roku. Urlopy dają możliwość korzystania z aktywności sportowych na świeżym powietrzu czy łapania witaminy D z promieni słonecznych.Okazuje się jednak, że podczas tej uwielbianej przez większość z nas pory roku mogą nasilać się dolegliwości związane ze stwardnieniem rozsianym (SM). Wszystko to za przyczyną wzrostu temperatury powietrza, który potęguje zmęczenie i zagraża pojawieniem się kolejnych rzutów choroby.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI
ROK RZEKI WISŁY – PIĘKNO OJCZYSTEGO PEJZAŻU IV EDYCJA KONKURSU PLASTYCZNEGO – 2017 ROK
W Muzeum Regionalne im. Zygmunta Krasińskiego w Złotym Potoku rozstrzygnięto konkurs plastyczny ph. „Rok rzeki Wisły – piękno ojczystego krajobrazu”. Przedsięwzięcie zrealizowała artysta plastyk Aleksandra Kowalska, pracownik Muzeum w Złotym Potoku.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
40-lecie klubu LKS Polonia Poraj
Ludowy Klub Sportowy zaprasza na jubileusz 40-lecia klubu LKS Polonia Poraj oraz XV Memoriał im. Stanisława Grzybowskiego w Piłce Nożnej, który odbędzie się w sobotę 5 sierpnia na Stadionie w Poraju.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
Historia powstania zespołu IMPAST
Zespół Impast powstał w listopadzie 2015 roku. Jego założycielką jest Aleksandra Kowalska, autorka tekstów i muzyki z gatunku poezji śpiewanej. Pierwszy napisany przez Olę utwór Pacierz na dobranoc powstał w 2012 r. Do tej pory stworzyła ponad 100 utworów.
Czytaj więcej     Komentarze
ekologia
Topola Helena Drzewem Roku 2017!
W tegorocznej edycji konkursu Drzewo Roku Klubu Gaja zwyciężyła 220-letnia Topola Helena z Helu. To właśnie ona będzie reprezentowała Polskę w międzynarodowym plebiscycie Europejskie Drzewo Roku 2018!
Czytaj więcej     Komentarze
turystyka
GMINA JANÓW ZAPRASZA na XXI ŚWIĘTO PSTRĄGA w Złotym Potoku 5-6 sierpnia 2017 r.
Miejscowość Złoty Potok w gminie Janów to „Złota Kraina Pstrąga”. Tutaj w 1881 roku przywieziono do Europy po raz pierwszy ikrę Pstrąga Tęczowego ze Stanów Zjednoczonych Ameryki i tutaj w najstarszej europejskiej pstrągarni nastąpił pierwszy wylęg pstrągów. Pstrągarnia Raczyńskich handlowała pstrągiem na całym kontynencie i stąd ta królewska ryba znalazła się na stołach całej Europy.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
I Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej
W niedzielę 23 lipca mieszkańcy Koniecpola i przybyli goście mieli możliwość wysłuchania koncertu w ramach I Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Koniecpolu.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
RUSZYŁA 12. EDYCJA ,,KLIMATÓW CZĘSTOCHOWY”
Do 2 października można przysyłać zdjęcia do tegorocznej edycji konkursu organizowanego przez Wydział Kultury, Promocji i Sportu UM. Łączna pula nagród wynosi 11 tys. zł.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Imprezy w Alei
Program na tydzień - "Aleje tu się dzieje"
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
73. ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
1 sierpnia na obchody upamiętniające 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
HONOROWY DAWCA ENERGII FORTUM. CZĘSTOCHOWA ZA ZABRZEM
Po trzech miesiącach rywalizacji miast w ramach akcji Honorowy Dawca Energii Fortum, Częstochowa znajduje się na drugim miejscu. Wciąż mamy szansę, by wygrać tegoroczną edycję programu i przy okazji pomóc potrzebującym.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI
Święto Polskiego Chcochoła
Wiele atrakcji. Zapraszamy do wspólnej zabawy
Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
APEL! Promuj Realizacje marzeń!!!
Fundacja Mam Marzenie oddział Katowice poszukuje wolontariuszy, którzy pomogą nam zrealizować marzenia dzieci cierpiących na choroby zagrażające życiu.
Czytaj więcej     Komentarze
finanse
W Polsce najbardziej rzetelnymi klientami są mieszkańcy Podkarpacia. A jak jest w innych regionach?
Najbardziej zadłużeni są mieszkańcy Mazowsza, których zobowiązania opiewają na łączną kwotę 3,8 mld zł. Kolejne miejsce w tym zestawieniu zajęli mieszkańcy województwa śląskiego, z łącznym zadłużeniem 3,5 mld zł, z czego 393 mln zł odnotowano w samej Częstochowie.
Czytaj więcej     Komentarze
medycyna
Osteoporoza – czy wiesz, ze pomimo Twoich starań, możesz być teraz okradana?
Wyjeżdżając na wakacje zabezpieczyłaś odpowiednio dom, mieszkanie, wartościowe rzeczy. Czy wiesz, że mimo tych starań możesz być teraz okradana? Takim cichym złodziejem można nazwać osteoporozę, która przez cały czas może okradać Twoje kości z wapnia...
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI
„Perły Baroku”
30 lipca 2017 roku w kościele i klasztorze Kanoników Regularnych Laterańskich pw. Wniebowzięcia NMP w Mstowie odbył się trzeci koncert z projektu realizowanego pod patronatem senatora Ryszarda Majera. Wydarzenie uczci 100. rocznicę śmierci słynnego śpiewaka operowego Edwarda Reszke.
Czytaj więcej     Komentarze  Opcje
startuj z nami
dodaj do ulubionych
napisz do nas
napisz do nas

  Przeszukaj internet:


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl