Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Sobota, 23 marca 2019
Feliksa i Pelagii
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 38 (1333) 2017-09-21
  W NUMERZE:
» Wielka inwestycja Regionalnego Funduszu Gospodarczego. Giełda rolno-spożywcza
» Laur dla dziennikarza
» INTERWENCJA EKOLOGICZNA. Dokarmiać gołębie czy nie dokarmiać?
» Portal „Śląskie bez smogu”
» Widziane z Brukseli
» DEKOMUNIZACJA ULIC. Teraz ruch wojewody
» ŚLADEM NASZYCH PUBLIKACJI. A jednak można było pomóc bez odsyłania do Sądu...
»  Rodzina zastępcza potrzebna „na już”
» Chóralny i parafialny jubileusz
» Wystawa z muzycznym akcentem. „Dźwięk. Impresje w sztuce”
» 89. miesięcznica Katastrofy Smoleńskiej. Pamiętajmy o Dolince Katyńskiej
» W 1920 ROKU POLSKA OCALIŁA CHRZEŚCIJAŃSKĄ CYWILIZACJĘ EUROPY
» Konferencja naukowa Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. „Koronacje Cudownego Obrazu Matki Bożej
» „Pozostały tylko kamienie”
» TELEGRAF
» Mityng lekkoatletyczny z okazji otwarcia nowego stadionu lekkoatletycznego w Gliwicach
» Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików – Opole 2017
»  SIATKÓWKA. Norwid Exact Systems
» PIŁKA NOŻNA. Sensacja w Głogowie
» Trenerski dwugłos
» Bieg dla Nicoli i Franka
» Najpiękniejsze arie. Koncert poświęcony Bogusławowi Kaczyńskiemu

  Subskrypcja
Czytelniku !
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości wpisz swój email:

Wydanie nr 38 (1333) z 2017-09-21
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
Wielka inwestycja Regionalnego Funduszu Gospodarczego. Giełda rolno-spożywcza
Spółka Skarbu Państwa Regionalny Fundusz Gospodarczy w Częstochowie pod budowę Giełdy Towarowo-Handlowej Hurtu Rolno-Spożywczego nabyła od Agencji Mienia Wojskowego (dwoma aktami notarialnymi) 53 hektary gruntu, położone w Kościelcu w gminie Rędziny. 19 września 2017 roku w siedzibie Spółki prezes RFG Mirosław Matyszczak i prezes AMW Mateusz Mroz podpisali protokół zdawczo-odbiorczy przekazania i przejęcia nieruchomości.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Laur dla dziennikarza
Urszula Giżyńska, redaktor naczelna "Gazety Częstochowskiej" otrzymała specjalne wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Ministerstwo Rozwoju ph. „Prosto do Funduszy Europejskich”. Jury przyznało osiem nagród i osiem wyróżnień specjalnych. Z województwa śląskiego wyróżniono dwóch dziennikarzy.
Czytaj więcej     Komentarze
ekologia
INTERWENCJA EKOLOGICZNA. Dokarmiać gołębie czy nie dokarmiać?
To pytanie niejednego zastanawia. Bo przecież dożywianie gołębi to akt ludzkiej życzliwości do ptactwa, okazanie im troski i pomocy. Jednak nadliczebność gołębi w mieście staje się dokuczliwa.
Czytaj więcej     Komentarze
ekologia
Portal „Śląskie bez smogu”
Na portalu internetowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach dostępny jest Przygotowany został Przewodnik dla pracowników gmin i straży gminnych, dostępny na specjalnej stronie internetowej www.powietrze.slaskie.pl, gdzie udostępniane są najnowsze informacje związane ochroną powietrza w ramach programu „Śląskie bez smogu! Można tam uzyskać informacje o programach i akcjach edukacyjnych, dofinansowania działań.
Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
Widziane z Brukseli
Za nami doroczne orędzie przewodniczącego Komisji Europejskiej, które wyznacza kierunki działania unijnych instytucji na najbliższe 12 miesięcy. I choć po Jean-Claude Junckerze nikt nie spodziewał się fundamentalnej zmiany dotychczasowej strategii opierającej się na ślepej wierze w ratowanie UE przez coraz głębszą jej integrację, to jeden fragment tego przemówienia zaskoczył wszystkich…
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
DEKOMUNIZACJA ULIC. Teraz ruch wojewody
Do 1 września 2017 roku, zgodnie z ustawą, gminy powinny zmienić nazwy ulic, które honorują osoby związane z okresem komunizmu. W Częstochowie pozostały trzy takie ulice: Berlinga, Langego I Kruczkowskiego. Na ostatniej sesji Rady Miasta Częstochowy radni podjęli trud zmiany nazw. Niestety, bezskutecznie.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
ŚLADEM NASZYCH PUBLIKACJI. A jednak można było pomóc bez odsyłania do Sądu...
7 września 2017 r., podczas sesji Rady Miasta Częstochowy z inicjatywy Radnych Klubu PiS udało się wprowadzić do porządku obrad punkt dot. informacji w sprawie Pań Anny i Beaty Bieleckich, które zwróciły się w swojej bezsilności i bezradności o pomoc w starciu z ,,machiną urzędniczą”.
Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
Rodzina zastępcza potrzebna „na już”
W Częstochowie funkcjonuje 276 form rodzinnej pieczy zastępczej, w których przebywa 386 dzieci. To o wiele za mało. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z szeregiem stowarzyszeń, od kilku lat prężnie promuje ten typ pomocy dzieciom. 13 września br. w centrum Częstochowy odbył się kolejny happening promujący ideę rodzicielstwa zastępczego.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
Chóralny i parafialny jubileusz
Przed nami trzy spotkania artystyczne z okazji 20-lecia Chóru „Basilica Cantas” oraz 100-lecia parafii przy Archikatedrze Częstochowskiej pw. Świętej Rodziny.
Czytaj więcej     Komentarze
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
Wystawa z muzycznym akcentem. „Dźwięk. Impresje w sztuce”
Aleksandra Kowalska i Barbara Wierzbicka – to dwie śpiewające i malujące częstochowskie artystki. 7 września 2017 roku w Filharmonii Częstochowskiej wystawą i koncertem pt. „Dźwięk. Impresje w sztuce” zaprezentowały oba swoje talenty.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
89. miesięcznica Katastrofy Smoleńskiej. Pamiętajmy o Dolince Katyńskiej
W Częstochowie są osoby, które nigdy nie zapominają o uczczeniu pamięci poległych w Katastrofie Smoleńskiej. 10 września, tradycyjnie w Dolince Katyńskiej pod przywództwem opiekującej się stale tym miejscem pamięci Alicją Potocką, grupa częstochowian odmówiła modlitwę różańcową w intencji 96 osób, które zginęły 10 kwietnia 2010 roku nad Smoleńskiem.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
W 1920 ROKU POLSKA OCALIŁA CHRZEŚCIJAŃSKĄ CYWILIZACJĘ EUROPY
W 97. rocznicę Polskiego Zwycięstwa nad Sowietami w Bitwie nad Niemnem – 24 września o godz. 18, w częstochowskiej Archikatedrze pw. Świętej Rodziny, Msza Święta w intencji powrotu Europy do źródeł Chrześcijaństwa i wzniesienia w Warszawie Łuku Tryumfalnego Polskiego Zwycięstwa 1920 roku.
Czytaj więcej     Komentarze
WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA
Konferencja naukowa Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. „Koronacje Cudownego Obrazu Matki Bożej
Z okazji 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu na Jasnej Górze, na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, w dniach 14-15 września 2017 roku, odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Koronacje wizerunku Matki Bożej na przestrzeni dziejów", zorganizowana przez częstochowski oddział Towarzystwa Historycznego im. Szembeków w Warszawie.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
„Pozostały tylko kamienie”
W Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater”, 14 września 2017 roku, znany częstochowski artysta fotografik Zbigniew Burda zaprezentował kolejną wystawę swoich prac pt. „Pozostały tylko kamienie”.
Czytaj więcej     Komentarze
INFORMACJE CZĘSTOCHOWA
TELEGRAF
WIĘCEJ PIENIĘDZY NA EKOLOGICZNE PIECE 200 tys. zł to dodatkowa kwota, która zostanie w tym roku przeznaczona na modernizację systemów grzewczych w Częstochowie. O zwiększeniu środków na ten cel przesądziło duże zainteresowanie mieszkańców możliwością uzyskania miejskiej dotacji.
Czytaj więcej     Komentarze
sport
Mityng lekkoatletyczny z okazji otwarcia nowego stadionu lekkoatletycznego w Gliwicach
W niedzielę 10 września 2017 roku, w Gliwicach otwarto nowy stadion lekkoatletyczny. W związku z tym Piast Gliwice zorganizował mityng lekkoatletyczny, w którym wystąpiło wielu reprezentantów Polski (Fajdek, Cichocka, Kuciapski, Ziółkowski).
Czytaj więcej     Komentarze
sport
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików – Opole 2017
W sobotę 10 września w Bielsku Białej rozegrane zostały Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (śląskie i opolskie) w Lekkiej Atletyce (14-15-latków). Zawody te były równocześnie eliminacjami do Mistrzostw Polski. W imprezie wystartowała również liczna ekipa lekkoatletów CKS Budowlani Częstochowa. Zawodnicy z CKS wywalczyli 5 medali. 2 złote, 1 srebrny i 2 brązowe.
Czytaj więcej     Komentarze
sport
SIATKÓWKA. Norwid Exact Systems
14 września 2017r. Zarząd Klubu Sportowego Exact Systems Norwid Częstochowa przedstawił mediom plany na nowy sezon sportowy. Trener zespołu Radosław Panas zapewnia, że drużyna gotowa jest do walki w I lidze siatkówki. – Zawodnicy są dobrze
Czytaj więcej     Komentarze
sport
PIŁKA NOŻNA. Sensacja w Głogowie
Skazywany na pożarcie przed spotkaniem 9. kolejki Nice 1.Ligi częstochowski Raków pokonał na wyjeździe zajmującego trzecią lokatę przed tym meczem – Chrobrego Głogów, 3:2! Drużyna pod wodzą Marka Papszuna w sobotę rozegrała, jak do tej pory, najlepszy mecz w „delegacji” w tym sezonie!
Czytaj więcej     Komentarze
sport
Trenerski dwugłos
MZKS Chrobry Głogów – RKS Raków Częstochowa.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Bieg dla Nicoli i Franka
Zapraszamy do uczestnictwa i wsparcia dzieci
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
Najpiękniejsze arie. Koncert poświęcony Bogusławowi Kaczyńskiemu
Wyjątkowy koncert poświęcony wybitnemu krytykowi, dziennikarzowi, miłośnikowi muzyki klasycznej - Bogusławowi Kaczyńskiemu, w którym wystąpi uwielbiana przez niego gwiazda polskiej sceny operetkowej, perfekcyjna w każdym geście, podbijająca serca publiczności na całym świecie – Grażyna Brodzińska oraz utalentowany tenor, nagrodzony m.in. Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis" Adam Zdunikowski. Artystom towarzyszyć będzie Zespół Kameralny Tomasza Chmiela.
Czytaj więcej     Komentarze



  Opcje
startuj z nami
dodaj do ulubionych
napisz do nas
napisz do nas

  Przeszukaj internet:


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

ban_domy_6 kopia.jpg

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg







r e k l a m a

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl