Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Piątek, 26 kwietnia 2019
Marii i Marcelego
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 24 (1371) 2018-06-14
  W NUMERZE:
» Nowy spektalk Częstochowskiego Teatru Tańca Włodzimierza Kucy
» Raport ManpowerGroup: Optymizm polskich pracodawców największy od 8 lat
» Przenieś się do średniowiecza! Kolejny Piknik na Gąszczyku przed nami!
»  NADZWYCZAJNA SESJA GMINY PORAJ. Rada oceniła skargi na dyrektor szkoły w Poraju
» OLSZTYN. Piknik w ogordach plebańskich
» Koncert Reszkowski
» Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza do udziału w wyjazdach do Koszęcina na Święto Zespołu Śląsk.
»  Nowe auta dla policji województwa śląskiego
» Zasmakuj Italii w swojej kuchni! – Mąka na pizzę z linii „Domowa Piekarnia” od Młyna Jaczkowice
» Dzień bioróżnorodności w Kamieniołomie Lipówka
» Wystawa
» ZAPRASZAMY
» ZAPROSZENIE NA NOC KABARETOWĄ
» Paderewski Kędziory z szansą na wygraną
» DNI GMINY POCZESNA - ZAPRASZAMY
» Walne zgromadzenie Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Częstochowie
» Tego lata w Cinema City „podaj rękę superbohaterom”! Wspaniała akcja rusza już 15 czerwca!
» Oikos w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie
» SPRAWY SPOŁECZNE. Świadczenie dobry start dla 4,6 mln uczniów
» „Ocean’s 8” czyli „skok” na czerwcowe Ladies Night w Cinema City!
» Festyn w Karczewicach
» CZĘSTOCHOWIANKA ZUZANNA KULA MISTRZYNIĄ ŚWIATA W TRÓJBOJU SIŁOWYM KLASYCZNYM
» Z Częstochowy na Marsa. x-kom & PCZ Rover Team
» Życiorys na kanwę filmu przygodowo-historycznego
» Świadczenie honorowe z ZUS dla stulatków
» Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa „Hutnik” w Częstochowie w kontrze do lokatorki. Właścicielka mieszkania walczy o swoją rację

  Subskrypcja
Czytelniku !
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości wpisz swój email:

Wydanie nr 24 (1371) z 2018-06-14
kultura
Nowy spektalk Częstochowskiego Teatru Tańca Włodzimierza Kucy
18. spektakl Częstochowskiego Teatru Tańca pt. „Nie chcę więcej” odbędzie się w dniu 17 czerwca 2018 roku o godzinie 16.00 w Klubie Politechnik Bilety dostępne w siedzibie CTT ul. Kilińskiego 32/34 od godziny 15.00 do 20.00 w cenie 30 zł.
Czytaj więcej     Komentarze
gospodarka
Raport ManpowerGroup: Optymizm polskich pracodawców największy od 8 lat
Tak dobrze na polskim rynku pracy nie było od blisko 8 lat – prognoza netto zatrudnienia dla Polski po korekcie sezonowej wynosi +13%. W najbliższym kwartale największe szanse na znalezienie zatrudnienia czekają w produkcji przemysłowej, w budownictwie oraz w sektorze związanym z kopalniami i przemysłem wydobywczym. Wśród sześciu analizowanych regionów najbardziej optymistyczni są pracodawcy z północnej Polski – potwierdza opublikowany dziś raport Barometr ManpowerGroup Perspektyw Zatrudnienia dla III kwartału 2018 roku.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Przenieś się do średniowiecza! Kolejny Piknik na Gąszczyku przed nami!
W najbliższy piątek,15 czerwca, rozpocznie się III edycja Pikniku Rycersko – Archeologicznego „Słowiański Gąszczyk – Waleczni Przodkowie”. Po raz pierwszy odbędzie się on w czerwcu, a nie jak było wcześniej we wrześniu.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
NADZWYCZAJNA SESJA GMINY PORAJ. Rada oceniła skargi na dyrektor szkoły w Poraju
Anonimowe skargi na dyrektor Szkoły Podstawowej im. kpt. Leonida Teligi w Poraju Danutę Służałek−Jaworską stały się głównym punktem nadzwyczajnego posiedzenia Rady Gminy, zwołanej na 25 maja 2018 roku przez wójta gminy Poraj Łukasza Stacherę w spawie zmian w Wieloletnim Planie Finansowym. Sprawa zażaleń na dyrektor nabrała politycznych rumieńców, bowiem obok zarzutów o faworyzowanie niektórych uczniów i niedopełnienie obowiązków pojawiły się pomówienia o jej polityczne układy z Prawem i Sprawiedliwością. Dyrektor sytuację komentuje jako „nagonkę na jej osobę”. – Zostało naruszone dobro mojego imienia. Dlatego postanowiłam złożyć doniesienie do prokuratury i do sądu o naruszenie moich dóbr osobistych. To zagrywka polityczna przed wyborami samorządowymi, w których miałam ubiegać się o stanowisko wójta – mówi dyrektor Danuta Służałek−Jaworska. Andrzej Ludwikowski, przewodniczący Komisji Rewizyjnej, która uznała skargi za zasadne i skierowała je pod obrady Rady Gminy, trwał przy stanowisku, że nie o politykę chodzi, ale o niedopełnienie obowiązków przez dyrektor.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
OLSZTYN. Piknik w ogordach plebańskich
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
Koncert Reszkowski
Czytaj więcej     Komentarze
RODO
Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza do udziału w wyjazdach do Koszęcina na Święto Zespołu Śląsk.
Autokar w dniach 30 czerwca i 1 lipca br. odjedzie o godz. 15.00 sprzed budynku Ośrodka, ul. Ogińskiego 13a. Koszt przejazdu: 20 zł os/dzień (w sobotę i niedzielę / bez noclegu. Dodatkowe informacje pod numerem telefonu 34 324 46 51 lub w sekretariacie ROK
Czytaj więcej     Komentarze
aktualności
Nowe auta dla policji województwa śląskiego
43 nowoczesne pojazdy hybrydowe przekazano 12 czerwca 2018 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach
Czytaj więcej     Komentarze
Rolnictwo
Zasmakuj Italii w swojej kuchni! – Mąka na pizzę z linii „Domowa Piekarnia” od Młyna Jaczkowice
Jest najpopularniejszym daniem na świecie, a w ubiegłym roku została wpisana na listę Światowe-go Dziedzictwa UNESCO jako niematerialne dobro kultury... Pizza! Uwielbiają ją niemal wszyscy – od najmłodszych po najstarszych – niezależnie od tego, czy jemy ją w restauracji w Neapolu czy w polskich pizzeriach, które coraz częściej dotrzymują kroku włoskim. Aromatyczną pizzę możemy przygotować również sami w domu. Najlepsi kucharze zgodnie potwierdzają, że sekretem dobrego ciasta jest wybór odpowiedniej mąki. W linii „Domowa Piekarnia” z Młyna Jaczkowice znajdziemy specjalną mąkę do pizzy, z którą przygotujemy pachnące danie rodem ze słonecznej Italii.
Czytaj więcej     Komentarze
ekologia
Dzień bioróżnorodności w Kamieniołomie Lipówka
Kamieniołom Lipówka w Rędzinach należący do CEMEX Polska po raz kolejny stał się areną naukowo-rozrywkowego wydarzenia, jakim jest Dzień Bioróżnorodności i Sportu. Trzecia edycja tej Imprezy, która miała miejsce 10 czerwca, zgromadziła miłośników przyrody i aktywności sportowej.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Wystawa
19 czerwca 2018 roku o godz. 11.00 w sali wystawienniczej Biblioteki Głównej Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie przy al. Armii Krajowej 36a nastąpi otwarcie wystawy poświęconej Zofii Kossak pt. 'Bezcenne dziedzictwo'. Patronat honorowy nad wystawą objęli JM Rektor Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie prof. dr hab. Anna Wypych-Gawrońska oraz Senator RP Artur Warzocha.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
ZAPRASZAMY
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
ZAPROSZENIE NA NOC KABARETOWĄ
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
Paderewski Kędziory z szansą na wygraną
Popiersie J. I Paderewskiego autorstwa uznanego w świecie częstochowskiego artysty-rzeźbiarza Jerzego Kędziory, element symultanicznego pomnika o światowym zasięgu, zakwalifikowało się do finału konkursu "W służbie sztuce i ojczyźnie" w Paryżu.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
DNI GMINY POCZESNA - ZAPRASZAMY
Czytaj więcej     Komentarze
gospodarka
Walne zgromadzenie Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Częstochowie
Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie podsumowała ubiegły rok działalności. Organizacja zakończyła go dobrym, dodatnim wynikiem finansowym.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Tego lata w Cinema City „podaj rękę superbohaterom”! Wspaniała akcja rusza już 15 czerwca!
Tego jeszcze nie było! W te wakacje wizyty w kinie staną się jeszcze bardziej atrakcyjne. Szykuje się wiele wspaniałych produkcji filmowych z superbohaterami, których będzie można (UWAGA, UWAGA!!!) …. zabrać do domu! Cinema City przygotowało specjalne opaski, na których młodzi widzowie będą mogli kolekcjonować przypinki z postaciami z ich ulubionych filmów. Niesamowita akcja potrwa od 15 czerwca we wszystkich kinach Cinema City w Polsce. Szczegóły w kasach kin oraz na stronie www.cinema-city.pl/superkolekcja
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
Oikos w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie
Wystawa "Oikos - … Postawy twórcze wobec zagadnienia ekologii w sztukach plastycznych” jest podsumowaniem projektu badawczego prowadzonego w ramach badań statutowych na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie. Wystawę można oglądać do 15 lipca 2018 roku.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
SPRAWY SPOŁECZNE. Świadczenie dobry start dla 4,6 mln uczniów
Od 11 do 15 czerwca 2018 roku trwała kampania informacyjna mająca na celu przybliżenie programu „Dobry Start”, dzięki któremu każde dziecko uczące się w szkole otrzyma świadczenie dobry start. W każdym województwie odbywały się spotkania ministrów i kuratorów oświaty z samorządowcami i dyrektorami szkół w regionach. W ramach kampanii wydane zostaną poradniki dla rodziców i podręczniki dla samorządów oraz uruchomiona specjalna infolinii.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
„Ocean’s 8” czyli „skok” na czerwcowe Ladies Night w Cinema City!
Na czerwcowej edycji Ladies Night Panie będą świadkami wielkiego skoku na biżuterię, zaplanowanego przez znakomitą, kobiecą obsadę w filmie „Ocean’s 8”! Jak zawsze, oprócz pokazu filmowego na uczestniczki czekać będzie prezent powitalny i konkursy z nagrodami! Zapraszamy już w czwartek 21 czerwca o godzinie 19:30 do wybranych kin Cinema City. Bilety są dostępne w kasach oraz na stronie www.cinema-city.pl/ladies-night.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Festyn w Karczewicach
Czytaj więcej     Komentarze
sport
CZĘSTOCHOWIANKA ZUZANNA KULA MISTRZYNIĄ ŚWIATA W TRÓJBOJU SIŁOWYM KLASYCZNYM
Na odbywających się Mistrzostwach Świata w Trójboju Siłowym w Calgary w Kanadzie złoty medal i tytuł Mistrzyni Świata zdobyła 20-letnia Zuzanna Kula mieszkanka Częstochowy w kategorii wiekowej juniorek do lat 23 w wadze do 43 kg.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Z Częstochowy na Marsa. x-kom & PCZ Rover Team
Czy z Częstochowy można wybrać się na Marsa? Studenci Politechniki Częstochowskiej udowadniają, że tak. Skonstruowany przez nich łazik marsjański wygrał najbardziej prestiżowe zawody na świecie University Rover Challenge, organizowane na pustyni w stanie Utah. Tegorocznym partnerem projektu został częstochowski x-kom. Wsparcie finansowe firmy pozwoliło zespołowi PCZ Rover Team na przygotowanie łazika do wyjazdu. To początek szerszego zaangażowania x-kom w działania rozwijające nowoczesne technologie.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Życiorys na kanwę filmu przygodowo-historycznego
Dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Częstochowie doręczył obchodzącemu 100 lat życia jubilatowi z Kamyka - Janowi Dobrowolskiemu - list gratulacyjny od Prezesa KRUS, Adama Sekścińskiego, informujący o przyznaniu mu specjalnego dodatku do emerytury. Jubilat - kombatant w randze kapitana - jest w lokalnej społeczności gminnej i powiatowej bardzo dobrze znany. Jego życiorys mógłby wystarczyć za kanwę filmu historycznego, świetnie obrazującego meandry polskiej powojennej historii.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Świadczenie honorowe z ZUS dla stulatków
W województwie śląskim ZUS wypłaca świadczenie honorowe około 200 osobom. Przysługuje ono tym, którzy ukończyli 100 lat. Oddział ZUS w Częstochowie na swoim terenie ma 29 stulatków, którym wypłaca świadczenie honorowe. W tej liczbie jest 5 mężczyzn. Najstarsza osoba to kobieta, ma 106 lat i zamieszkuje gminę Janów.Najstarsza mieszkanka województwa ma 112 lat i mieszka w Gliwicach. atomiast najwięcej stulatków w naszym województwie zamieszkuje teren podległy oddziałowi ZUS w Bielsku-Białej.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa „Hutnik” w Częstochowie w kontrze do lokatorki. Właścicielka mieszkania walczy o swoją rację
Kontrola stanu łączy gazowych w blokach spółdzielczych to konieczność chroniąca przed wypadkami i nieszczęściami. Jednak – jak dowodzi przypadek jednej z właścicielek spółdzielczego mieszkania – brakuje czytelnych zasad przeprowadzania kontroli, co w konsekwencji prowadzi do nieporozumień i kontrowersji.
Czytaj więcej     Komentarze  Opcje
startuj z nami
dodaj do ulubionych
napisz do nas
napisz do nas

  Przeszukaj internet:


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

Agro-bud-500

MaxBramy-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

chemex.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpgr e k l a m a

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl