Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Czwartek, 22 sierpnia 2019
Cezarego i Tymoteusza
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 16 (1415) 2019-04-18
  W NUMERZE:
» ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA
»  charytatywny koncert
» Tradycja w artystycznym wykonaniu
»  Zamczysko w gminie Wręczyca Wielka
» Stop SMOG
» W Olsztynie sadzą drzewa
» REGULAMIN KONKURSU POWIATOWEGO NA „SZKOLNĄ GAZETĘ Z DODATKIEM EKOLOGICZNYM – PRZYRODA MOJEGO REGIONU”
» WYSTAWA W URZĘDZIE STANU CYWILNEGO. ,,…dwa?… spojrzenia"
» POD PATRONATEM „GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ” CYBERFOTO 2019
» Finisaż wystawy JACKA SZTUKI
» Wieczór 233.
» Dobro wraca jak miłość
» XLII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej
»  Maskpol prezentuje nowoczesny laptop
» Tradycja i serdeczność
» WSPÓLNOTA ZABLOKOWAŁA WJAZD
»  CZCIJMY PAMIĘĆ ZAMORDOWANYCH W KATYNIU I POLEGŁYCH W KATASTROFIE SMOLEŃSKIEJ
» „MATKA BOŻA” - Adam Bujak
» 100-lecie Polski Wolnej - Kwiecień 1919 r.
» BOHATEROWIE CZĘSTOCHOWY
» POKAZ WYTWÓRNI WYOBRAŹNI W „GALERII POD KASZTANEM”
» MISTRZ BUDOWNICTWA
» Stoły Wielkanocne w Mstowie

  Subskrypcja
Czytelniku !
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości wpisz swój email:

Wydanie nr 16 (1415) z 2019-04-18
Gazeta Częstochowa
ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA
Czytaj więcej     Komentarze
aktualności
charytatywny koncert
Charytatywny koncert muzyki gospel w Filharmonii Częstochowskiej odbędzie się w Wielką Sobotę, 20 kwietnia o godz. 19:00. Wstęp jest bezpłatny, ale konieczna jest rezerwacja miejsc (www.koncert.gr8.com). Na głównej scenie filharmonii wystąpią 2 zespoły. Agape z Chorwacji i Emaus z Polski.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Tradycja w artystycznym wykonaniu
Jarmark Wielkanocny w Kłomnicach pod patronatem „Gazety Częstochowskiej”
Czytaj więcej     Komentarze
ekologia
Zamczysko w gminie Wręczyca Wielka
REZERWATY PRZYRODY ZIEMI CZĘSTOCHOWSKIEJ
Czytaj więcej     Komentarze
ekologia
Stop SMOG
Częstochowscy strażnicy miejscy, dbając o poprawę jakości powietrza i zdrowie mieszkańców Częstochowy, cały czas prowadzą kontrole domowych kotłowni i sprawdzają, czy osoby nie spalają śmieci. Od 1 stycznia 2019 roku Straż Miejska przeprowadziła już 1408 kontroli. Większość odbyła się na telefoniczne zgłoszenie mieszkańców. Straż Miejska przypomina też, że kontrole może prowadzić tylko na terenie miasta, a o problemami smogu mówi także podczas akcji „Ferie ze Strażą Miejską”.
Czytaj więcej     Komentarze
ekologia
W Olsztynie sadzą drzewa
Trwa sadzenie alei platanów wzdłuż spacerowej ulicy Kuhna w Olsztynie, tuż przy parku linowym. Drzewa są nasadzane przez szkółkę ogrodniczą EkoBrass z Rzerzęczyc w miejscu wyciętych starych akacji, które zagrażały otoczeniu. Posadzonych zostanie 15 drzew o wysokości około 6 metrów.
Czytaj więcej     Komentarze
ekologia
REGULAMIN KONKURSU POWIATOWEGO NA „SZKOLNĄ GAZETĘ Z DODATKIEM EKOLOGICZNYM – PRZYRODA MOJEGO REGIONU”
Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Częstochowie, Tygodnik Regionalny „Gazeta Częstochowska” i Zespół Szkół Samochodowo-Budowlanych zapraszają na osiemnastą edycję powiatowego konkursu dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na „Szkolną Gazetę z Dodatkiem Ekologicznym – Przyroda mojego regionu”.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
WYSTAWA W URZĘDZIE STANU CYWILNEGO. ,,…dwa?… spojrzenia"
2 kwietnia 2019 roku w Pałacu Ślubów w Częstochowie miał miejsce wernisaż wystawy dwóch częstochowskich malarek – Marii Cieślak-Gurgul i Ireny Młynarczyk. Obie panie są członkiniami Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza. Obie zaprzyjaźnione.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
POD PATRONATEM „GAZETY CZĘSTOCHOWSKIEJ” CYBERFOTO 2019
12 kwietnia 2019 r. w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników XXII Międzynarodowego Konkursu Cyfrowej Fotokreacji CYBERFOTO 2019, połączone z otwarciem wystawy pokonkursowych prac.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Finisaż wystawy JACKA SZTUKI
Częstochowski malarz Jacek Sztuka zaprezentował swoje prace w Galerii im. Jerzego Dudy-Gracza w Zespole Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie. Wystawa została zrealizowana ramach cyklu „Autorytety”.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Wieczór 233.
Cudu nad Wisłą nie pokonają Katyń i Smoleńsk
Czytaj więcej     Komentarze
wywiady
Dobro wraca jak miłość
Podczas uroczystości wręczenia statuetek dla przyjaciół Ośrodka Szkolno-wychowawczego nr w Częstochowie wywiadu udzieliła nam aktorka częstochowskiego teatru - Sylwia Oksiuta-Warmus, laureatka „Złotego Anioła”. Pani Sylwia w rozmowie z Urszulą Giżyńską opowiada o współpracy z Ośrodkiem i licznych działaniach prospołecznych, których jest inicjatorką.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
XLII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej
Dobierz parametry do kalibratora temperatury, który utrzymywałby stałą temperaturę posiłków i mógłby mieć zastosowanie w szpitalu, np. na oddziale dziecięcym. To treść tylko jednego z nielicznych zadań, z którym musieli zmierzyć się 10 i 11 kwietnia br. uczestnicy XLII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej Elektronicznej.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Maskpol prezentuje nowoczesny laptop
Częstochowski Uniwersytet Młodzieżowy na Politechnice Częstochowskiej kolejny rozdział swojej działalności rozpoczął 14 marca.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Tradycja i serdeczność
9 kwietnia 2019 roku w restauracji „Viking” w Częstochowie członkowie Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza spotkali się na tradycyjnym jajeczku, aby złożyć sobie świąteczne życzenia.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
WSPÓLNOTA ZABLOKOWAŁA WJAZD
Wspólnota Mieszkaniowa przy ul. Nowowiejskiego w Częstochowie zablokowała wjazd w ul. Szymanowskiego z ul. Nowowiejskiego. To protest przeciwko budowie marketu w pobliżu. Inwestycja zabierze miejsca parkingowe, na co nie godzą się mieszkańcy. Wspólnota twierdzi, że ma prawo do założenia blokady, bo jest właścicielem terenu. Innego zdania jest Miejski Zarząd Dróg i Transportu. W swym oświadczeniu MZDiT stwierdza:
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
CZCIJMY PAMIĘĆ ZAMORDOWANYCH W KATYNIU I POLEGŁYCH W KATASTROFIE SMOLEŃSKIEJ
10 kwietnia obchodziliśmy 9. rocznicę Katastrofy Smoleńskiej. By tę smutną tragedię uczcić godnie i w skupieniu, częstochowskie środowiska patriotyczne, z inicjatywy Stowarzyszenia „Solidarność i Niezawisłość”, w wigilię obchodów Katastrofy zorganizowały spotkanie historyczne poświęcone Zbrodni Katyńskiej i Katastrofie Smoleńskiej. Wieczór dyskusyjny odbył się 9 kwietnia o godz. 17 w Klubie „Solidarność”, przy ul. Łódzkiej 8/12.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
„MATKA BOŻA” - Adam Bujak
Mamy w Polsce od wieków ogromny skarb. Ta książka tego dowodzi. Tym skarbem jest wielka miłość i cześć dla Matki Bożej, którą nazywamy też Królową Polski. Nie jest to w żadnym razie – tak jak w wielu krajach Zachodu – miłość-relikt zaklęta w dawnych dziełach sztuki, na które patrzy się jak na obiekty muzealne. Jest to miłość żywa i żarliwa, której płomień stale jest podsycany przez następne pokolenia.
Czytaj więcej     Komentarze
historia
100-lecie Polski Wolnej - Kwiecień 1919 r.
Przedłużające się wojny wysunęły na plan pierwszy, zarówno na scenie politycznej jak przede wszystkim militarnej postać Józefa Piłsudskiego. Sprawował on funkcję Naczelnego Wodza Wojsk Polskich, był Naczelnikiem Państwa, najwyższym organem Państwa Polskiego, ale z punktu wojskowego był tylko brygadierem posługującym się stopniem wojskowym jeszcze z okresu I wojny światowej, wielu generałów Wojska Polskiego było wyższych stopniem wojskowym niż Naczelnik Państwa. W związku z powyższym w kręgach wojskowych 17 kwietnia 1919 roku powzięta została myśl, aby Józefowi Piłsudskiemu nadać stopień Marszałka Polski.
Czytaj więcej     Komentarze
historia
BOHATEROWIE CZĘSTOCHOWY
Dowódcy piechoty dywizyjnej 7 Dywizji Piechoty - płk. piechoty Emanuel Robert Hermann
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
POKAZ WYTWÓRNI WYOBRAŹNI W „GALERII POD KASZTANEM”
Warto spełniać marzenia
Czytaj więcej     Komentarze
ekologia
MISTRZ BUDOWNICTWA
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Stoły Wielkanocne w Mstowie
6 kwietnia 2019 roku w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej w Mstowie miało miejsce tradycyjne wydarzenie „Stoły Wielkanocne Powiatu Częstochowskiego”, na którym swoje kulinarne talenty zaprezentowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Gospodarz gminy Mstów Tomasz Gęsiarz oraz szefowa Krajowych Kół Gospodyń Wiejskich Bernadetta Niemczy, podkreślili swą radość z licznej reprezentacji zaproszonych gości oraz wspaniałych, niezwykle barwnych stołów, uginających się do smakowitych wielkanocnych przysmaków.
Czytaj więcej     Komentarze  Opcje
startuj z nami
dodaj do ulubionych
napisz do nas
napisz do nas

  Przeszukaj internet:


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Agro-bud-2019_NET.jpgr e k l a m a

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl