Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Czwartek, 22 sierpnia 2019
Cezarego i Tymoteusza
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 24 (1423) 2019-06-13
  W NUMERZE:
» KRUS DLA ROLNIKÓW. Nagrody dla najlepszych
» Dni Koniecpola. V Hetmaniada
»  Ogólnopolski konkurs kulinarny z nutą regionalnej tradycji
» Filharmonia Częstochowska zaprasza
» O UNII LUBELSKIEJ W GRONIE PRZYJACIÓŁ ZE WSCHODU
»  Nie dla marszu Równości w Częstochowie, pod Jasną Górą
» DOKTOR HONORIS CAUSA POLITECHNIKI CZĘSTOCHOWSKIEJ
» Wyższe emerytury, bo żyjemy krócej
» Rośnie liczba pracujących emerytów
» Najzdolniejsi z nagrodami Prezydenta
»  KŁOMNICE. Liga Niezwykłych Bohaterów
» 70 lat Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Garnku
» Uczniowie Technikum Nr 4 dla Niesłyszących i Słabosłyszących w SOS-W im. Konrada Mańki w Lublińcu wśród Laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Gastronom
» Festiwal ,,ZZA MIEDZY? w Kłomnicach
»  Podziękowania za zwycięską kampanię
» Konferencja medyczna w Wyższej Szkole Zarządzania
» Maraton czytelniczy
» KONCERT ZESPOŁU 77 FM
» 5-LECIE „ANTIDOTUM”. Taniec sposobem na życie
» Deszczówka – źródło korzyści
» Ekologiczna torba na zakupy
» Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości wręczone
»  IX Święto Pułkowe 27 Pułku Piechoty – Częstochowa, 15 czerwca 2019

  Subskrypcja
Czytelniku !
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości wpisz swój email:

Wydanie nr 24 (1423) z 2019-06-13
Gazeta Częstochowa
KRUS DLA ROLNIKÓW. Nagrody dla najlepszych
10 czerwca 2019 roku w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie miała miejsce uroczystość rozdania nagród wojewódzkich edycji ogólnopolskich konkursów organizowanych przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego: IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla uczniów wiejskich szkół podstawowych „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”, na który wpłynęło 990 prac z blisko 100 szkół z terenu województwa śląskiego oraz XVII Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Obu przedsięwzięciom patronują: Prezydent RP Andrzej Duda i Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Ardanowski.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Dni Koniecpola. V Hetmaniada
8 i 9 czerwca mieszkańcy i władze miasta i gminy Koniecpol uroczyście obchodzili Dni Koniecpola. Życzenia radosnej zabawy życzyli zaproszeni goście: poseł Lidia Burzyńska i wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, poseł Szymon Giżyński oraz członek zarządu powiatu częstochowskiego Henryk Kasiura. Zaproszonych gości powitał burmistrz Ryszard Suliga.
Czytaj więcej     Komentarze
edukacja
Ogólnopolski konkurs kulinarny z nutą regionalnej tradycji
Szymon Giżyński – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi wręczył nagrody finalistom ósmej edycji ogólnopolskiego konkursu dla szkół gastronomicznych na najlepszy przepis kulinarny. Wśród wyróżnionych była ekipa Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Lublińcu.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
Filharmonia Częstochowska zaprasza
14.06.2019, godz. 19.00 Sala koncertowa "STRASZNY DWÓR” scenicznie ZAKOŃCZENIE SEZONU ARTYSTYCZNEGO 2018/2019
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
O UNII LUBELSKIEJ W GRONIE PRZYJACIÓŁ ZE WSCHODU
Obchody 450-lecia Unii Lubelskiej świętowano w częstochowskim Ratuszu w międzynarodowym składzie. Obecna na spotkaniu młodzież z Łotwy, Białorusi i Ukrainy spędziła w naszym mieście w sumie kilka dni.
Czytaj więcej     Komentarze
aktualności
Nie dla marszu Równości w Częstochowie, pod Jasną Górą
Poseł Szymon Giżyński napisał na swoim fan page: ,,Jako przewodniczący Częstochowskiego Komitetu Prawa i Sprawiedliwości zdecydowałem o inicjatywie przeciwdziałania - na forum Rady Miasta i innych forach - prowokacji, zaplanowanej przez środowiska LGBT na 16 czerwca w Częstochowie. Wspólnie z Klubem Radnych PiS wypracowaliśmy oficjalne stanowisko, które zostało przedstawione na zwołanej przez radnych PiS, nadzwyczajnej Radzie Miasta Częstochowy, a następnie udostępnione opinii publicznej i cytowane obszernie, między innymi, na portalu niezależna.pl oraz w Gazecie Częstochowskiej."
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
DOKTOR HONORIS CAUSA POLITECHNIKI CZĘSTOCHOWSKIEJ
31 maja 2019 roku władze Politechniki Częstochowskiej uroczyście wręczyły tytuł doktora Honoris Causa prof. dr hab. inż. Ryszardowi Knosali. UROCZYSTOŚĆ odbędzie się
Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
Wyższe emerytury, bo żyjemy krócej
Od kwietnia zmieniły się tablice średniego dalszego trwania życia kobiet i mężczyzn. Stanowią one podstawę do obliczenia emerytur na nowych zasadach. To już drugi rok z rzędu, gdy obniża się średnie dalsze trwanie życia, co ma wpływ na wyliczenie emerytury.
Czytaj więcej     Komentarze
sprawy społeczne
Rośnie liczba pracujących emerytów
Emerytura nie musi oznaczać końca kariery zawodowej. Wielu seniorów pomimo osiągnięcia wieku emerytalnego podejmuje pracę. W ciągu ostatnich czterech lat liczba pracujących emerytów wzrosła o około 30 proc. Województwo śląskie jest drugie, tuż po mazowieckim, pod względem liczby pracujących emerytów - 15,2 proc. W większości pracę na emeryturze podejmują kobiety - 56 proc. Tylko na Śląsku statystka ta przedstawia się inaczej, bo wśród pracujących emerytów przeważają mężczyźni i stanowią oni 59,5% tej populacji.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Najzdolniejsi z nagrodami Prezydenta
W tym roku komisja przyznała 82 nagrody: 56 dla uczniów dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz 26 dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Uroczystość ich wręczenia odbyła się w V LO im. Adama Mickiewicza.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
KŁOMNICE. Liga Niezwykłych Bohaterów
2 czerwca w „Tęczowej Krainie” pod hasłem „Liga Niezwykłych Bohaterów" odbył się w Kłomnicach Gminny Dzień Dziecka. Wśród kreacji dominowały postaci księżniczek i wróżek z najbardziej znanych baśni: „Kraina Lodu”, „Kopciuszek” czy „Królewna Śnieżka”. Furorę zrobił prowadzący Lord Vader w wersji letniej.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
70 lat Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Garnku
Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Garnku w tym roku obchodzi 70 lecie istnienia. O działaniu Biblioteki mówi pracująca w niej od 24 lat Małgorzata Smolarczyk.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Uczniowie Technikum Nr 4 dla Niesłyszących i Słabosłyszących w SOS-W im. Konrada Mańki w Lublińcu wśród Laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Gastronom
8 czerwca 2019 r. w Centrum Techniki Kulinarnej w Warszawie odbył się finał VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla ponadgimnazjalnych szkół gastronomicznych na najlepszy przepis kulinarny wykorzystujący produkty zarejestrowane lub aplikujące o rejestrację jako Chroniona Nazwa Pochodzenia (ChNP), Chronione Oznaczenie Geograficzne (ChOG) oraz Gwarantowana Tradycyjna Specjalność (GTS). Jego organizatorem było Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a współorganizatorami: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni w Warszawie oraz Polska Inicjatywa Kulinarna. Nagrody laureatom wręczał Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i rozwoju Wsi, poseł na Sejm RP Szymon Giżyński.
Czytaj więcej     Komentarze
GMINY I POWIATY
Festiwal ,,ZZA MIEDZY? w Kłomnicach
8 czerwca na błoniach przy Hali Sportowej Szkoły Podstawowej w Kłomnicach miała miejsce druga edycja Przeglądu Zespołów Folklorystycznych Festiwal ,,Zza miedzy”. Gratulacje laureatom złożył zaproszony na Festiwal Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, poseł Szymon Giżyński. – Jesteście Państwo budulcem pięknej, polskiej tradycji ludowej. Dzięki waszej pracy, waszemu umiłowaniu do ojczyzny, nie ginie to, co jest źródłem naszej tożsamości kulturowej, to, co z pietyzmem, przez wieki, tworzyli nasi przodkowie – powiedział wiceminister Szymon Giżyński.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Podziękowania za zwycięską kampanię
10 czerwca 2019 roku, w siedzibie Zarządu Okręgu Prawa i Sprawiedliwości w Częstochowie, przy ul. Łódzkiej 8/12, prezes Zarządu Okręgowego PiS w Częstochowie i przewodniczący Miejskiego Komitetu PiS w Częstochowie, poseł Szymon Giżyński oraz senatorowie Ryszard Majer i Artur Warzocha i wicewojewoda śląski Robert Magdziarz podziękowali najbardziej aktywnym i zaangażowanym - spośród działaczy Częstochowskiego Komitetu Prawa i Sprawiedliwości, w tym mężom zaufania - za zwycięski udział w kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego. W spotkaniu uczestniczyło sto osób.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Konferencja medyczna w Wyższej Szkole Zarządzania
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Maraton czytelniczy
,,Bohaterowie Naszej Historii” to tytuł maratonu czytelniczego, który odbył w Bibliotece Publicznej im. doktora Władysława Biegańskiego.
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
KONCERT ZESPOŁU 77 FM
Zapraszamy na doroczny występ Zespołu 77 FM, 20 czerwca 2019 roku, na pl. Biegańskiego.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
5-LECIE „ANTIDOTUM”. Taniec sposobem na życie
Od pięciu lat przy Miejskim Domu Kultury funkcjonuje grupa taneczna „Antidotum”. Zespół prowadzi częstochowianka choreograf Katarzyna Kalata. Absolwentka licencjackich studiów choreograficznych w Krakowie, gdzie szkoliła się pod okiem choreografów z Kieleckiego Teatru Tańca. Z tańcem związana od szóstego roku życia, pierwsze swe kroki w tej dziedzinie zaczynała w częstochowskiej Dziecięcej Rewii „Akcent”, potem do 18. roku życia tańczyła w zespole „Kontra”. Uczestniczka licznych, krajowych i międzynarodowych warsztatów tanecznych. Z Katarzyną Kalatą rozmawiamy od rozwoju „Antidotum” i jej wkładzie w budowanie sukcesu Zespołu, który 18 i 19 czerwca 2019 roku w Miejskim Domu Kultury będzie obchodził swój jubileusz.
Czytaj więcej     Komentarze
Budownictwo
Deszczówka – źródło korzyści
Nie da się zaprzeczyć, że klimat w naszym kraju dynamicznie się zmienia. Coraz cieplejsze zimy i upalne lata niosą za sobą szereg anomalii pogodowych, których konsekwencje bywają fatalne w skutkach.
Czytaj więcej     Komentarze
ekologia
Ekologiczna torba na zakupy
Motywy przyrodnicze w ubiorze. X edycja 2018/2019 Owoce i warzywa – smaczne i zdrowe na torbach na zakupy” – X edycja
Czytaj więcej     Komentarze
Gazeta Częstochowa
Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości wręczone
W Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach 12 czerwca 2019 roiku odbyła się uroczystość wręczenia Medali Stulecia Odzyskanej Niepodległości dla 25 mieszkańców województwa śląskiego.
Czytaj więcej     Komentarze
kultura
IX Święto Pułkowe 27 Pułku Piechoty – Częstochowa, 15 czerwca 2019
W setną rocznicę utworzenia 7 Dywizji Piechoty 1919-2019
Czytaj więcej     Komentarze  Opcje
startuj z nami
dodaj do ulubionych
napisz do nas
napisz do nas

  Przeszukaj internet:


r e k l a m a


chemeks rek_in.jpg

Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Agro-bud-2019_NET.jpgr e k l a m a

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl