Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Czwartek, 09 kwietnia 2020
Marii i Marcelego
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 46 (1445) 2019-11-21
  W NUMERZE:
» Święto Niepodległości w Częstochowie – 2019
»  Zaduszkowa zaduma nad Ofiarami Katynia i Smoleńska
»  DĄBROWA ZIELONA. Otwarcie pracowni przyrodniczo-ekologicznej
» EKOLOGICZNE PUBLIKACJE. „Rzeka Warta od źródeł do ujścia. W fotografiach i liczbach”
»  EKOLOGICZNE MIASTO. Jeżo-strefy w Częstochowie
» O SMOGU W PRZEDSZKOLACH
»  PROKURATORSKIE ŚLEDZTWO. Czy prezydent Matyjaszczyk odpowie za niedopełnienie obowiązków?


r e k l a m a
Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Agro-bud-2019_NET.jpgr e k l a m a
KULTURA / CZĘSTOCHOWA
Koncert gitarzystów światowego formatu
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
4 grudnia 2018 roku w Filharmonii Częstochowskiej wystąpił wybitny gitarzysta Al Di Meola. I zauroczył publiczność swym mistrzostwem i finezją. Wcześniej wystąpił Adam Palma.
Adam Palma, absolwent katowickiej Akademii Muzycznej, po raz pierwszy zaprezentował się częstochowskim melomanom. Artysta wykonał m.in. autorskie aranżacje kompozycji Hendrixa, tematy z polskiej muzyki filmowej (choćby ze ,,Stawki większej niż życie”) czy motyw z kreskówki ,,Inspektor Gadżet” – opracowany specjalnie po to, aby zaimponować synowi. Zagrał także aranżacje muzyki Chopina - te znajdą się na przygotowywanej wspólnej z Leszkiem Możdżerem płycie.
Potem na scenie pojawił się Al Di Meola, w towarzystwie akordeonisty Fausto Beccalossiego i pianisty Kemuela Roiga. Swój koncert muzycy zainaugurowali utworem ,,Milonga Noctiva” z najnowszej płyty ,,Opus” – w klimacie uwielbianego przez Meolę Astora Piazzolli.
Filharmonia gościła wielu uznanych w świecie artystów. Co dwa lata na Festiwalu Wiolinistycznym im. Bronisława Hubermana muzycy na światowym poziomie wykonawczym grają nie tylko muzykę klasyczną. W Częstochowie występowali już m.in. Nigel Kennedy i Joshua Bell. Na tegorocznym festiwalu Hot Jazz Spring zagrał wybitny saksofonista Scott Hamilton, a w cyklu JAZZtochowa w sali koncertowej pojawił się John Scofield, w latach 80. członek zespołu Milesa Davisa, zaliczany do ścisłej światowej czołówki gitarzystów jazzowych.
Już 18 grudnia w naszej Filharmonii będzie można usłyszeć legendarną orkiestrę Glenna Millera, której 80-letnia historia sięga złotej ery standardów i swingu. Szczegóły na stronie filharmonia.com.pl
Fot. Zbigniew Burda


ug


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl