Znajdź:
  
Jedyny tygodnik regionalny z tradycjami. Rok założenia 1909.
Zaloguj się
Nowe konto
Czwartek, 02 kwietnia 2020
Franciszka i Władysława
kultura   aktualności   historia   ekologia   medycyna   turystyka   sport   felieton   wizytówki firm   archiwum(450-479)   sprawy społeczne   zdrowie   gospodarka   edukacja   wiadomości   informacje   publicystyka   GMINY I POWIATY   polityka   wywiady   INFORMACJE CZĘSTOCHOWA   INFORMACJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   WYDARZENIA CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA   INTERWENCJE REGION CZĘSTOCHOWSKI   finanse   ubezpieczenia   Rolnictwo   Budownictwo   MOTORYZACJA   ROLNICTWO   Z WOKANDY   Gazeta Częstochowa   RODO   FELIETON. CZĘSTOCHOWSKI PATRIOTA   KULTURA / CZĘSTOCHOWA   

  Nr 46 (1445) 2019-11-21
  W NUMERZE:
» Święto Niepodległości w Częstochowie – 2019
»  Zaduszkowa zaduma nad Ofiarami Katynia i Smoleńska
»  DĄBROWA ZIELONA. Otwarcie pracowni przyrodniczo-ekologicznej
» EKOLOGICZNE PUBLIKACJE. „Rzeka Warta od źródeł do ujścia. W fotografiach i liczbach”
»  EKOLOGICZNE MIASTO. Jeżo-strefy w Częstochowie
» O SMOGU W PRZEDSZKOLACH
»  PROKURATORSKIE ŚLEDZTWO. Czy prezydent Matyjaszczyk odpowie za niedopełnienie obowiązków?


r e k l a m a
Autozamki-2013-11(1x1).jpg

Kulas-internet-2017-3.jpg

autokarowe.jpg

Konstal-2016-01-net.jpg

herb_klubu.png

inter.jpg

styks.jpg

RFG Logo 3 Ainter.jpg

wagner.jpg

Robotex-net.jpg

PKS_INTE.jpeg

polontex 2016-04 265x351.jpg

Agro-bud-2019_NET.jpgr e k l a m a
INTERWENCJE CZĘSTOCHOWA
Parkowanie na dziko
  wersja do druku            wyślij link znajomemu            inne artykuły tego autora
Częstochowa chronicznie cierpi na brak miejsc parkingowych. - Czas skończyć z dzikim parkowaniem na trawnikach i chodnikach - komentują nasi Czytelnicy.


Obrazem tego stanu jest plac pomiędzy ulicami Sobieskiego i Focha, w godzinach pracy urzędów zapełniony przez samochody tak, ze nie można tam wcisnąć przysłowiowej szpilki. Kierowcy parkują na chodnikach, trawnikach, wszędzie gdzie się da, dewastując podłoża i obijając się wzajemnie. . Trudno się z tym nie zgodzić - co zgłaszają nam Czytelnicy - że taka sytuacja stwarza poważne zagrożenie zwłaszcza dla pieszych, których w tych miejscach jest sporo, choćby ze względu na pobliskie sklepy.
- Ta sytuacja trwa od wielu miesięcy. To jest skandal, aby dopuszczać do takiego niszczenia chodników i trawników oraz powodowania niebezpiecznych sytuacji dla pieszych i kierowców - mówią nasi rozmówcy.
Jak dodają, to efekt parkujących na dziko urzędników, szczególnie magistratu, po parking przed urzędem jest zbyt mały. - Podobnie dzieje się miedzy budynkami obu budynków magistratu przy ul. Waszyngtona. Jak długo to jeszcze potrwa? Gdzie są władze odpowiedzialne za infrastrukturę? Zastanawia nas ile mandatów wystawiły straże miejskie? Czy w ogóle to czynią? - dopytują nasi Czytelnicy.

Redakcja wysłała zapytania do Pana Rzecznika Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu. Odpowiedź otrzymaliśmy dopiero po ukazaniu się artykułu na Facebooku Gazety częstochowskiej. Oczywiście, jak zawsze jest ona lakoniczna i bez konkretów.

Do Rzecznika MZDiT wysłaliśmy zapytania:
1. Kto nadzoruje system parkowania wokół marketu Auchan - od ul. Focha do ul. Sobieskiego oraz przy/wokół Urzędu Miasta?
2. Tereny te (z pominięciem parkingu Auchan - ten nas nie interesuje) od godz. 7 do 15 są dosłownie „zawalone” autami. Stoją one na trawnikach, chodnikach, tarasując przejścia i swobodne poruszanie innych samochodów. Stwarzają zagrożenie dla bezpiecznego poruszania pieszych.
3. Czy to są miejsca płatne?
4. Jeśli nie, czy Straż Miejska nakłada na właścicieli aut mandaty za nieprawidłowe parkowanie? Ile takich mandatów zostało wypisanych (w ostatnim miesiącu, roku)?
5. Kiedy ta „wolna amerykanka" zostanie ukrócona?
Odpowiada rzecznik MZDiT Maciej Hasik. Z wyjaśnień wynika jednak, że sytuacja ta będzie trwać nadal.
- Auchan to prywatna firma, która sama sobie ustala zasady funkcjonowania i nadzoru systemu parkowania na własnym terenie. Parkingi wydzielone przy/wokół UM należą do MOSiR (przed UM) i przed budynkiem dawnego BGŻ. Na
drogach publicznych do MZDiT, a za bramą UM to teren urzędowy.
- Wspomniane przez Panią, oblegane miejsca są zwolnione z opłat. Miejsce na terenie Strefy Płatnego Parkowania, za postój na którym możemy pobierać opłaty, musi być widocznie wyznaczone znakami zarówno poziomymi jak i pionowymi
- Pytania o mandaty, które może wystawiać Straż Miejska proszę serdecznie o kierowanie do Straży Miejskiej, najlepiej do tamtejszego rzecznika prasowego.r


 Komentarze:
brak komentarzy
Musisz być zalogowany żeby dodawać komentarze do artykułów

o gazecie | redakcja | archiwum | forum | reklama
"Gazeta Częstochowska" - Tygodnik Regionalny. Wydawca: Gazeta Częstochowska sp. z o. o.
Adres redakcji: ul. Równoległa 68, 42-200 Częstochowa tel. (0-34) 366-37-11, fax. 324-65-73,
e-mail: redakcja@gazetacz.com.pl, WWW: http://www.gazetacz.com.pl